Connect with Us

Studiuesit këshillojnë të rinjtë/ “Vendosni maskë gjatë seksit për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit”

Life Style

Studiuesit këshillojnë të rinjtë/ “Vendosni maskë gjatë seksit për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit”

Publikuar

-

Studiuesit këshillojnë të rinjtë/ "Vendosni maskë gjatë seksit për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit"

Tani, një universitet po u kërkon studentëve të tij që të mbajnë maska ​​për fytyrën ndërsa bëjnë seks, për të ndaluar përhapjen e koronavirusit .Universiteti i Gjeorgjisë ka lëshuar një njoftim ‘Covid-19 Konsideratat “, dhe këshillon studentët e saj për maska veshin fytyrë gjatë seksit.

Në të shkruhet: «Konsideroni të vendosni një maskë për fytyrën gjatë seksit. Frymëmarrja e rëndë dhe shqetësimi mund të përhapin më tej virusin, dhe veshja e maskës mund të zvogëlojë rrezikun. ”

Gjithashtu sugjeron që studentët duhet të ‘jenë krijues me pozicione seksuale’ për të zvogëluar kontaktin ballë për ballë.

Për më tepër, sugjeron që masturbimi është një nga opsionet më të sigurta në mes të pandemisë.Sidoqoftë, kjo nuk është hera e parë që sugjerohen maska ​​për fytyrën gjatë seksit.

LEXO EDHE:  Gjetja e fundit nga italianët/ Maskë transparente për mësuesit

Në qershor, shkencëtarët nga Universiteti i Harvardit paralajmëruan se seksi mund të përhapet koronavirus dhe këshilluan që çiftet të ndërmarrin hapa parandalues ​​në dhomën e gjumit.Kjo përfshin shmangien e puthjes, dush para dhe pas seksit, dhe madje edhe të mbani maska ​​ndërsa bëni seks.

Në studimin e tyre, botuar në Annals of Medicine Medicine, studiuesit, të udhëhequr nga Dr Jack Turban, shkroi: «Për disa pacientë, abstenimi i plotë nga aktiviteti seksual brenda personit nuk është një qëllim i arritshëm./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Miley Cyrus jep lajmin fantastik/ Së shpejti një bashkëpunim me këngëtaren shqiptare

Publikuar

-

Nga

Miley Cyrus jep lajmin fantastik/ Së shpejti një bashkëpunim me këngëtaren shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka ndezur rrjetin teksa ka publikuar së fundi një foto me këngëtaren me famë botërore Miley Cyrus.

Menjëherë pas publikimit të fotos të gjithë po flasin për një bashkëpunim mes tyre. Së fundmi mediat e huaja kanë është mësuar se Dua Lipa do të jetë pjesë e albumit të ardhshëm të këngëtares amerikane.Pasi dyshja shtoi dyshimet për duetin e tyre pas fotos së publikuar me producentin, Andrew Watt, krijuesja hitit ‘Midnight Sky’ ka zbuluar se Dua dhe Billy Idol do të jenë pjesë e një projekti të përbashkët. Duke folur për “New Zealand’s The Edge”, Miley tha: “Ju mendoni se po bëj shaka si Britney dhe Nine Inch Nails, por nuk po bëj, do të kem Billy Idol dhe Dua Lipa-n në të njëjtin rekord”. Kur u pyet për një datë të mundshme të publikimit të albumit, Cyrus nuk dha një afat kohor.

LEXO EDHE:  Ja femra qe nuk ngopet kurre me seks

LEXO EDHE:  A i besoni? Mitet dhe të vërtetat rreth marrëdhënieve intime

Kujtojmë që Dua publikoi pak ditë më parë versionin remix të albumit “Future Nostalgia”, për realizimin e të cilit ka mbledhur emra të njohur të industrisë muzikore botërore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për të fituar/ Shenjat më të pasura të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Bricjapi

Bricjapët në natyrë nuk kënaqen me pak dhe janë shumë këmbëngulës për të fituar shumë para. Por ashtu si Virgjëresha, ata kursejnë shumë për gjërat e zakonshme por shpenzojnë dhe investojnë në drejtimet që ata i konsiderojnë me leverdi, çka i ndihmon të jenë të suksesshëm dhe shumë analitikë.

VirgjëreshaNë listën e njerëzve më të pasur në botë, përfaqësuesit e shenjës së Virgjëreshës janë në krye. Të lindurit e shenjës së Virgjëreshës janë shumë të prirur për biznes dhe nga ana tjetër janë shumë kursimtarë, çka i bën ata të ecin gjithnjë përpara e të jenë ndër njerëzit më të fuqishëm në botë.

LEXO EDHE:  A i besoni? Mitet dhe të vërtetat rreth marrëdhënieve intime

LEXO EDHE:  Rrëfehet femra që ka fjetur me 40 meshkuj për pesë muaj

Akrepi

Akrepat si natyrë i kanë shumë qejf paratë dhe nga ana tjetër ata nga natyra nuk dorëzohen asnjëherë dhe nuk e pranojnë dot humbjen, çka i ndihmon të ecin përpara në punë dhe në biznes pa dështuar. Ata gjithashtu nuk e falin konkurrencën dhe janë gati të bëjnë çdo gjë për të fituar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin

Publikuar

-

Nga

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin

Këngëtarja e njohur Kelly Clarkson bëri të ditur se pas 7 vitesh martesë është divorcuar nga bashkëshorti i saj, Brandon Blackstock. Në një intervistë për  “Sunday Today” Kelly nuk u step të tregonte se muajt e fundit kanë qenë shumë të vështirë për të.

“Nuk është sekret. Jeta ime ka qenë pak si një kosh plehrash. Personalisht, këto dy muajt e fundit kanë qenë të vështirë për mua. Kam folur me miqtë e mi që janë të divorcuar. Nuk e kuptoj se si njerëzit e kalojnë një situatë të tillë pa folur, sepse është gjëja më e keqe për dikë kur divorcohet”, është shprehur këngëtarja.Clarkson ka treguar se së shpejti do të publikojë një këngë të re, që është shumë personale për të. “Kënga ime e radhës me siguri do të jetë më personalja që kam publikuar ndonjëherë. Dhe e gjithë kënga tregon çdo emocion që përjeton që nga nisja e një marrëdhënieje e deri në përfundim të saj, dhe kjo ka qenë shumë terapeutike për mua”, ka thënë Kelly gjatë intervistës.

LEXO EDHE:  Të dyja rrinë përjetë/ Gishti tregues i Gjermanisë dhe hunda e Ballkanit

LEXO EDHE:  Meshkuj, me këto gjeste i nervozoni femrat në shtrat

Pas gati 7 vitesh martesë, ajo po lufton për të drejtën e kujdestarisë së djalit dhe vajzës së saj, Remington dhe River. Kelly Clarkson kishte pak kohë e ndarë, derisa u divorcua ligjërisht në 4 qershor./ CNA.al

LEXO TE PLOTE