Connect with Us

“SPAK po bën drejtësi selektive”/ Lubonja: Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë…

Politikë

“SPAK po bën drejtësi selektive”/ Lubonja: Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë…

Publikuar

-

“SPAK po bën drejtësi selektive”/ Lubonja: Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë…

Analisti Fatos Lubonja, ka bërë deklarata të forta pasditen e sotme, teksa po fliste për SPAK-un dhe Reformën në Drejtësi.

Lubonja tha se SPAK-u po bën drejtësi selektive, ndërsa pretendon se Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë të lidhur me shtetin.

“Teza ime është kjo që nëse një drejtësi nuk funksionon sipas parimit që të gjithë të barabartë para ligjit, por sipas parimit që disa janë më të barabartë se të tjerët, është padrejtësi më e madhe. Unë besoj se Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë të lidhur me shtetin. SPAK ka dhënë prova të selektivitetit”, u shpreh ai në News 24, ndërsa qeverinë e cilësoi si një “bandë që është në pushtet”.

Sipas tij, narko-trafikantët që pastrojnë para bashkë me qeverinë nuk preken, ndërsa të tjerët sulmohen nga SPAK-u.

LEXO EDHE:  Protesta në “Rrugën e Kombit”/ Lubonja: Shkak politika, Rama përdor badigardët e pronarëve dhe jo policinë

“Kemi dosje të vjedhjes së votave në Dibër dhe në Durrës, ku duket bashkëpunimi mes kriminelëve dhe të zyrtarëve të PS. Edhe komisionerët që u arrestuan ishin më shumë të opozitës”, theksoi më tej analisti./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Udhëtim drejt Lushnjes dhe dy ndalesa në Tiranë/ Klodiana Lala zbulon itinerarin e Preng Gjinit

Publikuar

-

Nga

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar itinerarin që ka përshkuar ditën e sotme shënjestra e atentatit në Vasil Shanto, Prend Gjini.

Lala tha se Gjini ka udhëtuar në drejtim të Lushnjes dhe ka qëndruar për disa orë në këtë qytet.

Ajo zbuloi se pasi ka mbërritur në Tiranë, i plagosuri ka ndaluar në dy parkingje, në parkingun e një spitali privat dhe më pas të një universiteti privat.“Nga burime të Prokurorisë kam mësuar se Preng Gjini ka udhëtuar sot në drejtim të Lushnjës, ku ka qëndruar disa orë. Më pas ka shkuar në një spital privat dhe më tej është ndalur në parkingun e një universiteti. Atentatorët e kanë patur të qartë vendin ku do e kryenin atentatin, jo vetëm për të vrarë shënjestrën, por edhe për të çuar mesazhe tek grupet kundërshtare”, u shpreh ajo në emisionin “Opinion”.

LEXO EDHE:  Protesta në “Rrugën e Kombit”/ Lubonja: Shkak politika, Rama përdor badigardët e pronarëve dhe jo policinë

LEXO EDHE:  Nga Oerd Bylykbashi/ Quiz për reformën në drejtësi

Ndërkohë, kujtojmë se Prend Gjini ndodhte në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lleshaj i bën “qejfin” vetes/ “Nën drejtimin tim kemi më pak vrasje së vendet e BE”

Publikuar

-

Nga

Lleshaj i bën “qejfin” vetes/ “Nën drejtimin tim kemi më pak vrasje së vendet e BE”

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nuk i ka kursyer lëvdatat ndaj vetes mbrëmjen e sotme në “Open”.

I ndodhur përballë një paneli gazetarësh, Lleshaj tha se policia nën drejtimin e tij ka bërë arritja të mëdha.

Lleshaj tregoi statistikat ku tha se këto statistika tregojnë se policia e shtetit ka bërë një punë të mirë dhe është në nivele më të larta se ajo e viteve të mëparshme.

LEXO EDHE:  Shqipëria drejt zgjedhjeve të parakohshme‘Kemi 330 arrestime për armë mbajtje pa leje. Në vitin 2019 kishim 35 mijë vepra penale, ndërsa këtë vit kemi 22 mijë.

LEXO EDHE:  Politika në panik/ Ekspertët e BE zbarkojnë në Tiranë

Kemi më pak vrasje se shumë vende të BE-së dhe vendeve të zhvilluara”, tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lubonja zbardh prapaskenat/ Çfarë fshihet pas largimit të Besa Shahinit

Publikuar

-

Nga

Lubonja zbardh prapaskenat/ Çfarë fshihet pas largimit të Besa Shahinit

Analisti Fatos Lubonja, është I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story”, ku po diskutohet për lëvizjet në qeveri dhe lagimin e Besa Shahinit nga Ministria e Arsimit.

Sipas Lubonjës, Shahini kishte lidhje vetëm me Ramën dhe ishte fasadë e tij.

Ai nuk përjashton edhe mundësinë që Shahini të jetë larguar për t’i liruar vendin në Ministri një njeriu politik të PS, siç ishte Evis Kushi në këtë rast.“Kam lexuar komente të ndryshme në lidhje me këtë. Domethënë, pse iku, pakënaqësi apo çfarë pakënaqësish tha, iku nga opozita se opozita e ka sulmuar për gjuhën apo iku nga Rama, thonë disa, se është e majtë e vërtetë, kjo partia ku ishte nuk është.

Për ta kuptuar më miër situatën, duke e përgjithësuar këto lloj ministresh si Shahini e figura të tjera janë fasada të Ramës, njerëzve që dinin anglisht dinë të prezantojë. Dhe tregon se unë jam i fuqishëm dhe ja marr nga hiçi. S’janë vërtet struktura e pushtetit të Ramës. Ata që vendosin në prapavijë, oligarkia, njerëz të fuqishëm të fortët e zonave.

LEXO EDHE:  Protesta në “Rrugën e Kombit”/ Lubonja: Shkak politika, Rama përdor badigardët e pronarëve dhe jo policinë

LEXO EDHE:  Shqipëria drejt zgjedhjeve të parakohshme

Përshtypja që kam unë është se në këtë situatë, kjo që kishte lidhje vetëm me Ramën, mund të ketë pasur pakënaqësira nga strukturat, i kanë çuar të dhëna. Mundet që kjo vetë, këta thonë që s;ishte e korruptuar. Por duhen njerëz më politikë. Diku dëgjova një koment, që sistemi arsimor është i rëndësishëm për elektoratin.”- tha Lubonja./CNA.al

LEXO TE PLOTE