Connect with Us

Juventusi nuk ndalet, pas Pirlos piketon edhe ikonën e Milanit

Seria A

Juventusi nuk ndalet, pas Pirlos piketon edhe ikonën e Milanit

Publikuar

-

Andrea Pirlo kaloi një dekadë te Milani, ndërsa në Torino punoi 4 vite, duke fituar edhe 4 tituj kampion, ndonëse lajmi që po qarkullon së fundmi është edhe ai i mbërritjes në klub të një tjetër ikone kuqezi si Ariedo Braida.

Ish-drejtori sportiv i Milanit, në epokën “Berluskoni”, por edhe ish-drejtori sportiv i Barcelonës, mendohet se do të jetë një tjetër “Djall” në rangjet drejtuese të Juves.

Fakti që Fabio Paratiçi përveç merkatos mbulon edhe rolin e administratorit të klubit (shefi ekzekutiv i skuadrës), presidenti Anjeli po mendon që t’i japë një krah të djathtë Paratiçit, me Braidan që sjell jo vetëm eksperiencë, por edhe më shumë nuhatje për goditje të mëdha në merkato, si ato të kryera në periudhën e artë milaniste (1986-2013).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Debutim ëndrrash për Pirlon, Juventus shkëlqen në javën e parë

Publikuar

-

Nga

Juventusi nisi sezonin e ri në kampionatin italian me fitore 3-0 ndaj Sampdorias. Kulusevski, Bonuçi dhe Ronaldo realizuan fitoren e parë të kampionëve të Italisë.

Trajneri i ri i Juventusit Andrea Pirlo nisi kapitullin e ri në Torino.  Përveç golave, Juventusi bindi dhe në lojë duke prodhuar volum loje me trysni të lartë ndaj rivalit.


FT| Juventus-Sampdoria 3-0

 

Kulusevski 14′, Bonuçi 79′, Ronaldo 89′Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dy debutues dhe 1 futbollist nga të rinjtë, Pirlo i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Publikuar

-

Nga

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Juventus-Sampdoria për javën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Dejan Kulusevski dhe Ueston MekKini do të debutojnë zyrtarisht sot me fanelën e kampionëve të Italisë. Në formacionin zyrtar të takimit është dhe i riu Xhanluka Frabota dhe Aron Ramsej, ndërsa blerja e merkatos Artur Melo është lënë në stol.

Tekniku Andrea Pirli debuton në këtë sfidë si trajner i Juventusit.Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Një tjetër shqiptar në Serinë A, Parma grumbullon në ekipin e parë një 19-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Parma do të startojë ditën e sotme kampionatin teksa pret në shtëpi Napolin. Në organikën e dy skuadrave janë disa shqiptarë, teksa përveç Hysaj e Rrahmani për Napolin dhe Dermakut për Parmën, bie në sy prezenca Redi Kasës.

19-vjeçari është pjesë e skuadrës emiliane, ndërsa është aktivizuar më parë me ekipin e Parma U19 dhe U17, aty ku është formuar si futbollist. Mesa duket shqiptari ia ka dalë të bindë trajnerin Liverani për t’i dhuruar grumbullimin me ekipin e parë duke u bashkuar për herë të dytë me ekipin A.Një arritje e madhe kjo për mesfushorin i cili do të ketë mundësinë të fitojë një eksperiencë të konsiderueshme, ndërsa debutimi do të ishte një ëndërr. Gjithsesi për këtë ka kohë në vazhdim dhe Kasa duket në rrugën e duhur për t’ia arritur falë punës dhe aftësive të tij. Më parë Kasa ka qenë i grumbulluar edhe me Shqipërinë U17.

LEXO TE PLOTE