Connect with Us

Vllaznia mbetet pa portier, largohet edhe Efremov

Sport

Vllaznia mbetet pa portier, largohet edhe Efremov

Publikuar

-

Andrea Efremov është largimi i radhës nga Vllaznia, të paktën sipas asaj që shkruajnë mediat nga Maqedonia e Veriut.

Portieri 27-vjeçar ka vendosur të largohet nga Vllaznia dhe do të vazhdojë karrierën te skuadra e Vardarit në kampionatin maqedonas.

Sipas “sportmedia.mk”, marrëveshja mes palëve është arritur dhe shumë shpejt pritet të vijë zyrtarizimi i Efremov si lojtari më i ri i Vardarit. Kujtojmë se nga Vllaznia është larguar edhe portieri tjetër, Alen Sherri i cili ka kaluar te Laçi dhe do të vazhdojë karrierën me skuadrën kurbinase.

Vardari e mbylli sezonin e kaluar si kryesues, me kampionatin që u pezullua që në javën e 23-të, për shkak të shpërthimit të Koronavirusit në Maqedoninë e Veriut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Luhet gjysmëfinalja, ja përballjet e sotme në Kupën e Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Sot me fillim nga ora 16:00, do të zhvillohen dy ndeshjet e fazës gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Supersfida e kësaj gjysmëfinaleje do të jetë ndeshja që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”, Vllaznia-Laçi, e cila katër ditë më parë në kampionat në stadiumin e qytetit të Laçit përfundoi me shifrat 0-0.

Takimi tjetër do të zhvillohet në stadiumin “Niko Dovana” ku Teuta do të presë në shtëpi skuadrën e Skënderbeut. Vlen të theksohet se këto ndeshje janë me një takim dhe se sot do të vendosen dy skuadrat që do të shkojnë në finalen e madhe të 30 majit.

SFIDAT E DITËS SË SOTME NË GJYSMËFINALEN E KUPËS SË SHQIPËRISË –

VLLAZNIA-LAÇI | 16:00

TEUTA-SKËNDERBEU | 16:00

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Talenti kuqezi po shkëlqen në Skoci, nuk ka vendosur ende mes Shqipërisë dhe Kosovës

Publikuar

-

Nga

Florent Hoti është një nga talent i cili ka spikatur q ënë moshë të re në futbollin anglez. I lindur në Angli, ai ka nisur karrierën e tij te Roshdejl, por vendosi të lëvizte drejt Skocisë, ku që në moshën 20-vjeçare ka arritur të debutojë në Premierligë në këtë vend me fanellën e Dandi. Ndaj ai është një emër që duhet ndjekur me kujdes e për të cilin së fundi ka patur një hap konkret nga FSHF.

Kjo e fundit ka ftuar mesfushorin ofensiv në grumbullimin e përfaqësues U21, por kufizimet në udhëtim gjatë pandemisë, kanë bërë që ai të mos vihej nën urdhrat e Alban Bushit. Por djaloshi me prindër kosovarë, ka edhe Kosovën si opsion për të ardhmen, që mbetet e hapur.

“Do të marr cilëndo rrugë që të jetë e mirë për mua. Shqipëria U21 ka disa lojtarë të rinj të shkëlqyer dhe një rrugë të artë drejt Kombëtares A. Ajo ka shumë lojtarë të rinj dhe nuk kanë frikë që t’i aktivizojnë. Unë dua që të luaj në një nivel sa më të lartë që të jetë e mundur në futboll. Dua të luaj në kampionatet më të mirë, në kombëtare, të luaj për ekipin A të Shqipërisë apo Kosovës, kjo është ajo që dua”, tha djaloshi në një intervistë për mediat angleze.

“Prej prindërve të mi mund të luaj me të dy ekipet. Kosova fitoi pavarësinë në vitin 2008 ndaj unë mund të luaj për të dy vendet. Si shqiptarët, si kosovarët, jemi të njëjtët, me të njëjtën kulturë dhe gjuhë. Janë dy shtete të ndryshme por jemi të njëjtët. Është e vështirë ta kuptosh, edhe shokët e mi të skuadrës ende nuk e kuptojnë. Për shembull kur postoj në Instagram, ku po mbështet të dy skuadrat, ata mendojnë “Zgjidh një!”.Por të dyja janë vendi im”, tha Hoti.

LEXO TE PLOTE

Sport

Njeriu i ndeshjes, Neymar dhuroi spektakël ndaj Bayernit (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Neymar është futbollisti më i rëndësishëm i PSG si dhe një nga konkurentët kryesor për të fituar Topin e Artë të këtij sezoni. Ditën e sotme sulmuesi 29 vjeçar u shpall lojtari më i mirë ndeshjes. Edhe pse skuadra e tij u mposht me rezultatin 0-1 nga Bajerni, braziliani ishte futbollisti më aktiv në fushë, duke u kthyer dhe në mbrojtje për ta marë topin që të niste aksionin për skuadrën e tij.

Driblimet e tij ndaj lojtarëve të Bajernin ishin të vazhdueshme, si dhe pasimet e tij ishin mjaft të sakta. Megjithatë Nejmar ishte mjaft i pafatë, teksa goditi traversën në një aksion fantastik si dhe një rast flagrant u ndal nga i përhershmi Manuel Nojer.

Driblimet i japin mjaft bukuri futbollit dhe braziliani e zotëron plotësisht këtë aspekt. Mund të jetë lojtari më i urryer edhe për shkakun e stimulimeve të tij, por padyshim që pas mbrëmjes së sotme të gjithë bien në përfundimin: “Është “ilaçi për sytë” në futboll”.

Përshkrimin më të mirë për të e ka bërë ish-futbollisti i Argjentinës dhe komentatori i njohur në këtë vend, Diego Latorre: “Është festivali i tuneleve dhe driblimeve. Të shohësh këta lojtarë të tillë do të thotë që të kthehesh mbrapa në fëmijëri”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara:
Rrënojat e kombinatit Maliq/ Rozafa e Gjergj Lucës fillon rindërtimin
Maliqi në krye, Gjergj Luca: Forca çuna, jeni kampiona

Maliqi është duke bërë ligjin në Kategorinë e Dytë. Skuadra juglindore, shkatërroi me rezultatin 7-1 Skraparin në sfidën e zhvilluar ditën e sotme, duke marshuar...

Trajneri i Legias tregon pse nuk aktivizohet Ernest Muçi

Në Poloni ka pasur shumë kritika nga ana e mediave për faktin se Ernest Muçi nuk po aktivizohet me Legian e Varshavës. I transferuar me...