Connect with Us

Punonjës të thjeshtë apo menaxherë të suksesshëm/ Zbuloni se çfarë preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Horoskopi

Punonjës të thjeshtë apo menaxherë të suksesshëm/ Zbuloni se çfarë preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

1) Dashi

Shenja është mjaft impulsive, siç dihet. Gratë e shenjës janë të prirura të ndërmarrin karrierë sipërmarrëse ose, të paktën, nuk kanë frikë të përfshihen dhe të hidhen në skenë.

2) Demi

Gratë e shenjës, me këmbët në tokë dhe një dëshirë të madhe për të strehuar fëmijët dhe familjen e tyre, duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë, preferojnë pozicionet si punonjës publik , të cilat garantojnë një pagë të caktuar. Atëherë nuk është e sigurt që ata nuk bëjnë karrierë në administratën publike.

3) Binjakët

Mundohet të bëni zgjedhjen më të zgjuar për jetën dhe nevojat e tij. Gruaja e shenjës, e animuar nga një frymë e madhe komunikuese, do të përqendrohet në këtë, për të kaluar më mirë intervistën me gojë të konkursit për oficer shtypi në çdo komunë. Kreativiteti dhe siguria mund të shkojnë paralelisht.

4) Gaforrja

Gruaja e Gaforres është e lidhur me familjen dhe fëmijët, por ajo gjithashtu përmban një ambicie të madhe profesionale.Duke qenë, potencialisht, një udhëheqës i mirë, ai favorizon një rol të menaxherit të lartë , i ndërtuar me përpjekje dhe sakrifica.

5) Luani

Të dy, për sa kohë që i japin një mënyrë për të dalë. Nëpunësi civil do ta bëjë këtë me kënaqësi, por në një rol që i lejon asaj të udhëheqë të tjerët. Mësimi është i përsosur për karakterin e tij.

6) Virgjëresha

Në kufi me gjenialitetin, ai nuk mund të bëjë asgjë. Por, natyrisht, ajo shprehet mbi të gjitha duke themeluar një kompani dhe duke e udhëhequr atë , nganjëherë me ashpërsi dhe një qëndrim autoritar.

7) Peshorja

Punonjës . Sepse ai është një tip i kujdesshëm dhe nuk i pëlqen të marrë rreziqe. Sidomos sepse ai ka frikë ta vërë në rrezik familjen e tij. Dhe pastaj hapësirë ​​për pagesë të sigurt. Me koston e të punuarit më shumë.

LEXO EDHE:  Zbulo talentin që ke në shoqëri, sipas shenjës tënde të horoskopit

8) Akrepi

Menaxheri i lartë , pa dyshim. Akrepi çohet në komandë dhe gruaja e shenjës, përveç udhëheqjes natyrore, posedon karizëm, zgjuarsi dhe dhunti. Nuk ka frikë nga rreziku. Në të vërtetë, fillimi në një biznes të ri i jep asaj energji dhe vrull.

9) Shigjetari

Menaxheri i lartë , pa dyshim. Gruaja e shenjës është e shkëlqyer, e shkathët, me mendjemprehtësi të shkëlqyeshme intelektuale, e mençur. Kështu që ajo kurrë nuk do të angazhohej në sipërmarrje të pakuptimta. Si ndërmarrëse ajo jep më të mirën, si një punonjëse ajo ndihet e bllokuar.

10) Bricjapi

I varur , megjithë natyrën kurajoze të shenjës, do të sugjeronte të kundërtën. Por arsyetimi i ndjekur nga gruaja e shenjës është si vijon: një punë si e punësuar, veçanërisht në administratën publike, mund t’i jepte asaj paratë e nevojshme për të ndërmarrë në jetë atë që i pëlqen më shumë, udhëtimet, makinat, kurse trajnimi.

11) Ujori

Duke qenë nga natyra një shenjë e lirë dhe e pavarur, gruaja e Ujorit do të përpiqet të ndërmarrë nisma autonome . Sepse ajo e urren pranimin e komandave ose duhet të përgjigjet për hierarkitë.

12) Peshqit

Menaxheri i lartë. Shenja ka shumë imagjinatë për tu mbuluar në një rol fiks. Dhe, edhe nëse ai ka frikë nga rreziqet, ai do të përpiqet të fillojë rrugën e pavarësisë, duke i dhënë jetë diçka të re. Gruaja e Peshqve, si menaxher e lartë, do të jetë në gjendje të udhëheqë me sukses, pasi është e zellshme, serioze, e thellë, e përkushtuar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për të fituar/ Shenjat më të pasura të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Bricjapi

Bricjapët në natyrë nuk kënaqen me pak dhe janë shumë këmbëngulës për të fituar shumë para. Por ashtu si Virgjëresha, ata kursejnë shumë për gjërat e zakonshme por shpenzojnë dhe investojnë në drejtimet që ata i konsiderojnë me leverdi, çka i ndihmon të jenë të suksesshëm dhe shumë analitikë.

VirgjëreshaNë listën e njerëzve më të pasur në botë, përfaqësuesit e shenjës së Virgjëreshës janë në krye. Të lindurit e shenjës së Virgjëreshës janë shumë të prirur për biznes dhe nga ana tjetër janë shumë kursimtarë, çka i bën ata të ecin gjithnjë përpara e të jenë ndër njerëzit më të fuqishëm në botë.

LEXO EDHE:  Bëhuni gati! Sezoni i Akrepit filloi dhe ja çfarë do të thotë kjo për shenjat e horoskopit!

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për secilën shenjë

Akrepi

Akrepat si natyrë i kanë shumë qejf paratë dhe nga ana tjetër ata nga natyra nuk dorëzohen asnjëherë dhe nuk e pranojnë dot humbjen, çka i ndihmon të ecin përpara në punë dhe në biznes pa dështuar. Ata gjithashtu nuk e falin konkurrencën dhe janë gati të bëjnë çdo gjë për të fituar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i Paolo Fox për punën, financat dhe dashurinë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i Paolo Fox për punën, financat dhe dashurinë

Dashi

Situata e astrologjisë sugjeron se do të ishte e përshtatshme të mbështetesh më shumë në mbështetjen e të tjerëve. Mos bëni asgjë vetëm këto ditë, mbështetuni tek grupi juaj i punës dhe familja. Ju nuk mund ta shihni fundin e një problemi në punën tuaj ose ndonjëherë me kolegët tuaj. Gjithçka duket e mbërthyer, por do të kalojë në fund të javës.

Demi

Për horoskopin e javës do të angazhoheni me përpjekjen për të ruajtur harmoninë me kolegët ose bashkëpunëtorët tuaj. Një mision i vështirë për disa persona që i përkasin shenjës. Situata ju sugjeron që është më mirë të mos përfshiheni shumë në problemet e problemeve të të tjerëve. Kjo është mënyra më e mirë për të mbajtur paqen e mendjes me veten dhe me të tjerët.

Binjakët  

Keni shikueshmëri të mirë, kjo është një kohë e mirë për të tërhequr vëmendjen nga vetja.  . Mund të ketë disa vështirësi sepse Marsi është në një aspekt të veçantë dhe ju rrezikoni të zemëroheni për një po ose jo. Por kjo gjendje gjithashtu mund t’ju nxisë të bëni më shumë.

Gaforrja

Java e Gaforres fillon me disa çështje për të zgjidhur që prekin familjen dhe shtëpinë. Disa njerëz ndoshta kanë mundësinë të bëjnë një zgjedhje që pjesërisht do të ndikojë edhe tek të tjerët. Ndoshta ju ofrohet një punë larg shtëpisë ose që kërkon që të largoheni rregullisht dhe kjo ju bën të mendoni. Jepini vetes pak kohë për të reflektuar.

Luani

Me Venusin në shenjë, ka filluar një kohë më e mirë. Sidoqoftë, ka një disonancë nga Satuni këtë javë. Për horoskopin e javës me Venusin në shenjë, një periudhë më e mirë ka filluar, marrëdhëniet me të dashurit tuaj ose me klientët tuaj do të jenë të tilla që disa do të jenë në gjendje të diversifikojnë aktivitetet e tyre, duke bërë më shumë për të fituar më shumë.

Virgjëresha  

Javën e ardhshme do të gjeni qetësinë shpirtërore që dëshironi. Por këtë javë disa tensione mund të lidhen me formën dhe nganjëherë mjedisin e parave. Ndoshta do të fitoni më shumë këtë muaj. Nëse nuk keni një blerje të madhe për të bërë; në këtë rast do ta mendoni shumë.Peshorja

Keni një gjendje interesante astrologjike, e favorshme për dashuritë dhe punën tuaj! Shumë akoma duhet të merren me gjendjet shpirtërore të lidhura me Satunin, i cili kërkon të fshijë të kaluarën. Por diçka do të ndryshojë së shpejti, dhe tashmë me Venusin në tranzit në shenjë, nga muaji tjetër do të jeni në gjendje të gjeni qetësi më të madhe.

LEXO EDHE:  Nuk rrinë dot në një vend/ Këto shenja horoskopi mërziten shpejt nga partneri

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

Akrepi

Do të jeni më i mbyllur në vetvete, por nuk duhet të izoloni veten për të reflektuar, ose arsyetuar për çështjet e biznesit, pa u shqetësuar. Një aspekt i veçantë i Venusit mund t’ju trishtojë ose t’ju bëjë të bëni shumë pyetje të panevojshme në lidhje me atë që do të thotë kjo apo ajo sjellje e një tjetri tjetër domethënës. Mund të mos ketë asgjë atje, vetëm qëndrimi juaj tepër i dyshimtë.

Shigjetari

Këtë javë marrëdhënia juaj me të tjerët do të jetë thelbësore. Bashkimi i këndshëm midis Merkurit dhe Venusit, i cili sidoqoftë është në disonancë me Satunin, sinjalizon se paratë mund të mungojnë, pikërisht për një projekt ose për të organizuar diçka për të cilën ju intereson shumë.

Bricjapi

Horoskopi i javës sinjalizon se Dielli është në një aspekt të shkëlqyeshëm në qiellin tuaj, duke theksuar ambicien dhe duke ju dhënë mjetet për të arritur një nga qëllimet tuaja. Këto ditë janë të favorshme për të lindurit e shenjës që duhet të bëjnë një propozim ose të marrin miratimin. Merkuri dhe Venusi i favorshëm do t’ju ​​bëjnë veçanërisht bindës dhe bindës. Ju mund të keni mohuar diçka në të kaluarën, por do të keni një mënyrë për të shpaguar.

Ujori 

Po vjen një kohë e mirë, do të ndiheni mirë të integruar, të pranuar dhe mbi të gjitha do të keni më shumë liri për të vepruar dhe imponuar idetë tuaja. Shumë kanë qenë të shqetësuar pa nevojë, ndoshta, sepse angazhimi do të paguajë me kënaqësi të madhe. Do të duhet ende pak kohë për disa, por muajt e ardhshëm do të jenë interesante. Është një parajsë që të detyron të jesh realist, të mos mendosh shumë i madh.

Peshqit

Çështjet financiare të Peshqve do të jenë në qendër të shqetësimeve tuaja, me disa që e kanë të vështirë të paguajnë faturat e tyre. Shumë mund të mos fitojnë sa duhet, por ekziston edhe fakti që ju jeni shumë zemërgjerë dhe mund të humbni kontrollin e situatës. Një shumë mund t’ju detyrohet, por duhet të shtypni që ajo të paguhet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 shtator 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 14 shtator 2020

Dashi
Kuadri yjor fillon e turbullohet disi, sidomos në planin financiar, prandaj ju këshillohet që të përdorni të gjithë aftësitë tuaja për të mbajtur bilancin në ekuilibër të plotë. Erosi në lartësinë e duhur.

Demi
Nëse idetë, të cilat nuk ju mungojnë dhe i keni brilante, do të jenë një armë e fortë për ju në planin profesional, në raportet me të tjerët, mungesa e “diplomacisë” mund të sjellë zhgënjime.

Binjakët
Për të lindurit e kësaj shenje, duket se kuadri yjor pas largimit të Saturnit po plotësohet gradualisht, ndërkohë që nga ana tjetër mungesa e përqendrimit është efekt i Hënës negative.

Gaforrja
Ndonjë pengesë apo vonesë e vogël nuk mund ta errësojë suksesin e pritshëm në planin profesional për ju, ndërsa në planin sentimental nuk keni kurajën për t’ia hapur zemrën dikujt.

Luani
Ndoshta ngaqë keni humbur paksa bësimin në vetvete bëheni të paafrueshëm, grindavecë dhe nuk ju pëlqejnë diskutimet me të tjerët. Megjithatë, me Jupiterin në favor priten ndryshime thelbësore.

Virgjëresha
Tashmë që Saturni, ndonëse konsiderohet si një nga planetët e “rreptë” është përfundimisht në shenjën tuaj, nga pikëpamja karakteriale do të keni një mbështes shumë të vlefshëm.Peshorja
Do të jeni disk në mes dy “zjarresh” sot, pas nga njëra anë jeni në presionin e Marsit, që ju imponon qëndrime të ashpra e nga ana tjetër Afërdita e ndjenjave delikate. Hajde zgjidh tani…

LEXO EDHE:  GRAFIKU/Profesionet ku gratë paguhen më shumë se burrat në Shqipëri

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

Akrepi
Ju sugjerohet që, të paktën, për dy tre ditët e ardhme të evitoni të ndërmerrni angazhime, pasi nuk keni as energjitë e as gjendjen psikofizike për të përballuar ngarkesa të tjera veç atyre që keni tashmë.

Shigjetari
Duket se me gjithë rezultatet pozitive, dita për sot nuk do të jetë edhe aq e lehtë dhe, në mënyrë paradoksale, aty që do t’ju pengojnë më shumë do të jenë pikërisht njerëzit te të cilët keni më shumë besim.

Bricjapi
Mos kini frikë të ndërmerrni edhe iniciativa që mund të duken jashtë mundësive tuaja, pasi në sajë të dyshes Mërkur dhe Afërditë do të keni energji të jashtëzakonshme. Hëna stimulon erosin.

Ujori
Marsi është në një pozicion që, në aspektin psikofizik do të jetë inspiruesi juaj por rrezikoni që të jeni arrogante në raportet me të tjerët. Vazhdoni ta teproni me shpenzime pa kriter.

Peshqit
Sot kuadri yjor premton se do të jetë një dite mjaft e mirë për ju dhe kështu, më në fund do të hiqni dorë nga ideja se jeni gjithmonë të pafat. Madje sot do t’ju ecë edhe në dashuri

LEXO TE PLOTE