Connect with Us

Horoskopi i ditës, 9 gusht 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 gusht 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 13 shtator 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Këtë të diele mund të jeni të mërzitur apo të ndjeshëm. Juve ju duhet që të jeni më pozitiv dhe energjik për të harruar të kaluarën dhe të ecni përpara. Ka mundësi që të hyni ne debate të forta me partnerin. Në përgjithësi, ditëve në vazhdim duhet të jeni të kujdesshëm, si në dashuri ashtu edhe në punë.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Për shkak të pozitës së favorshme të Hënës në shenjën tuaj, do të merrni një lajm shumë të mirë në lidhje me punën, më së largu deri në fund të muajit. Në dashuri mund të riktheheni përsëri në lojë me dikë, por më mirë të prisni në muajt në vazhdim pasi që mund të ketë të ardhme më premtuese. Këtë përiudhë keni nevojë për një punë më të qëndrushme dhe të sigurtë.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Këtë ditë do ta keni Marsin si aleatin tuaj, do të keni një dëshirë të madhe për të qenë të dashuruar. Do të ishte mirë që në përgjithësi këtë muaj të mos hiqni dorë nga emocionet e bukura pasi që mund të ketë takime interesante. Çiftet kanë mundësi që sot të forcojnë raportin e tyre të dashurisë. Secili që është duke qenë në lidhje me një Dash, Gaforre, Peshore ose Bricjap, duhet të ndërmarr sa më shpejtë veprime.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Sot do të ndjeheni më në stres, kjo për shkak të pasigurisë që ndjeni në lidhje me punën. Gjithashtu, nëse partneri juaj është larg fizikisht apo emocionalisht, kjo mund t’ju dëshpërojë edhe më shumë. Nëse ndjeheni jo të vlerësuar nga ana e partnerit, atëherë mund të filloni ta kërkoni diku tjetër!

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Pasi që jeni një shenjë luftarake, atëherë sot do ta dëshmoni këtë. Keni kujdes që të mos bëni debate me familjarë, pasi që mund të dëmtoni raportin tuaj. Në përgjithësi, ditëve të fundit jeni duke rënë në kundërshtim me veten tuaj sa herë që mundoheni të zgjidhni një problem. Në punë do të vazhdoni të keni probleme.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dita shihet të jetë premtuese për ju. Nëse keni takime apo aktivitete, do të ishte mirë që t’i shtyeni për javën tjetër. Në lidhje me punën mund të shfaqen mundësi të reja, ku deri në fund të muajit do të jenë edhe më të mira. Gjithashtu, sot do të ishte mirë që t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit pasi që mungesa e komunikimit mund të ndikojë negativisht. Këtë të diele, kënaquni!

Peshorja

LEXO EDHE:  Naftëtarët e Ballshit sërish në protestë/ Kërkojnë pagat dhe rifillimin e punës

23 Shtator – 22 Tetor

Edhe kjo ditë vazhdon me pasiguritë tua. Edhe në momentin kur ndjeheni energjik, prapë ju bie ndërmend se jo të gjitha problemet janë zgjidhur. Por, prapë vazhdoni të bëheni më pozitiv! Planifikoni diçka sot që të mund ta arrini në vjeshtë. Në muajt e ardhshëm do të keni një fazë krejtësisht të re në jetën tuaj dhe do ju duhet të adaptoheni shumë shpejtë. Fundi i vitit do të ju sjell qetësi në jetë. Në punë duhet shmangni provokimet.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të diele e keni mundësinë që të relaksoheni dhe ta jetoni jetën plotësisht me të mirat e saj. Shfrytëzoni rastin pasi që java e ardhshme mund të ju sjell disa shqetësime të vogla. Do të keni një problem familjar për të zgjidhur ose do të prisni një telefonatë të rëndësishme. Ajo çfarë duhet të bëni kujdes janë shpenzimet të cilat do të jenë shumë të mëdha në ditët në vijim.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Sot do të jeni kreativ në ndonjë aktivitet apo projekt për shkak të ndikimit të favorshëm të Mërkurit. Duhet të filloni të planifikoni diçka sot në mënyrë që Dhjetori të ju sjell rezultatet e dëshiruara pasi që do të jetë një muaj premtues. Personat që kanë përjetuar një ndarje ditëve të kaluara, do të kenë mundësi të njohin njerëz të rinj.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Një ditë jo pozitive sot, kjo për shkak se ndjeheni shumë larg me partnerin dhe keni nevojë për qartësi. Në qoftë se jeni përfshirë në konflikte të rënda ditëve të fundit, atëherë bëni më shumë kujdes sot. Keqkuptimet e reja mund të vazhdojnë mes jush. Mundohuni që të merrni vendime të qarta.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e diele do të jetë ditë e këndshme për ju. Gjëja e vetmje që do të ju shqetësojë janë financat pasi që javëve të kaluara keni bërë shumë shpenzime. Gjithashtu, ditëve të kaluara keni zgjedhur një punë që ndoshta po ju sjell probleme të parave. Do të ju duhet që të filloni të kurseni jo vetëm para, por edhe kohë. Në dashuri jeni të qetë me biseda.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Nga kjo ditë do të duhet të lëni anash punën në mënyrë që t’i kushtoni vëmendje më shumë dashurisë. Do të ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me një takim apo emocion ta pashmangshëm. Nëse jeni të lidhur me një Gaforre apo Peshore, si kurrë me parë do ta kuptoni se sa e rëndësishme është qetësia në lidhjen tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për të fituar/ Shenjat më të pasura të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Bricjapi

Bricjapët në natyrë nuk kënaqen me pak dhe janë shumë këmbëngulës për të fituar shumë para. Por ashtu si Virgjëresha, ata kursejnë shumë për gjërat e zakonshme por shpenzojnë dhe investojnë në drejtimet që ata i konsiderojnë me leverdi, çka i ndihmon të jenë të suksesshëm dhe shumë analitikë.

VirgjëreshaNë listën e njerëzve më të pasur në botë, përfaqësuesit e shenjës së Virgjëreshës janë në krye. Të lindurit e shenjës së Virgjëreshës janë shumë të prirur për biznes dhe nga ana tjetër janë shumë kursimtarë, çka i bën ata të ecin gjithnjë përpara e të jenë ndër njerëzit më të fuqishëm në botë.

LEXO EDHE:  Doni të jeni më të suksesshëm në punë?/ Fokusohuni në gjërat e vogla

LEXO EDHE:  Horoskopi 15 Qershor 2016

Akrepi

Akrepat si natyrë i kanë shumë qejf paratë dhe nga ana tjetër ata nga natyra nuk dorëzohen asnjëherë dhe nuk e pranojnë dot humbjen, çka i ndihmon të ecin përpara në punë dhe në biznes pa dështuar. Ata gjithashtu nuk e falin konkurrencën dhe janë gati të bëjnë çdo gjë për të fituar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i Paolo Fox për punën, financat dhe dashurinë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i Paolo Fox për punën, financat dhe dashurinë

Dashi

Situata e astrologjisë sugjeron se do të ishte e përshtatshme të mbështetesh më shumë në mbështetjen e të tjerëve. Mos bëni asgjë vetëm këto ditë, mbështetuni tek grupi juaj i punës dhe familja. Ju nuk mund ta shihni fundin e një problemi në punën tuaj ose ndonjëherë me kolegët tuaj. Gjithçka duket e mbërthyer, por do të kalojë në fund të javës.

Demi

Për horoskopin e javës do të angazhoheni me përpjekjen për të ruajtur harmoninë me kolegët ose bashkëpunëtorët tuaj. Një mision i vështirë për disa persona që i përkasin shenjës. Situata ju sugjeron që është më mirë të mos përfshiheni shumë në problemet e problemeve të të tjerëve. Kjo është mënyra më e mirë për të mbajtur paqen e mendjes me veten dhe me të tjerët.

Binjakët  

Keni shikueshmëri të mirë, kjo është një kohë e mirë për të tërhequr vëmendjen nga vetja.  . Mund të ketë disa vështirësi sepse Marsi është në një aspekt të veçantë dhe ju rrezikoni të zemëroheni për një po ose jo. Por kjo gjendje gjithashtu mund t’ju nxisë të bëni më shumë.

Gaforrja

Java e Gaforres fillon me disa çështje për të zgjidhur që prekin familjen dhe shtëpinë. Disa njerëz ndoshta kanë mundësinë të bëjnë një zgjedhje që pjesërisht do të ndikojë edhe tek të tjerët. Ndoshta ju ofrohet një punë larg shtëpisë ose që kërkon që të largoheni rregullisht dhe kjo ju bën të mendoni. Jepini vetes pak kohë për të reflektuar.

Luani

Me Venusin në shenjë, ka filluar një kohë më e mirë. Sidoqoftë, ka një disonancë nga Satuni këtë javë. Për horoskopin e javës me Venusin në shenjë, një periudhë më e mirë ka filluar, marrëdhëniet me të dashurit tuaj ose me klientët tuaj do të jenë të tilla që disa do të jenë në gjendje të diversifikojnë aktivitetet e tyre, duke bërë më shumë për të fituar më shumë.

Virgjëresha  

Javën e ardhshme do të gjeni qetësinë shpirtërore që dëshironi. Por këtë javë disa tensione mund të lidhen me formën dhe nganjëherë mjedisin e parave. Ndoshta do të fitoni më shumë këtë muaj. Nëse nuk keni një blerje të madhe për të bërë; në këtë rast do ta mendoni shumë.Peshorja

Keni një gjendje interesante astrologjike, e favorshme për dashuritë dhe punën tuaj! Shumë akoma duhet të merren me gjendjet shpirtërore të lidhura me Satunin, i cili kërkon të fshijë të kaluarën. Por diçka do të ndryshojë së shpejti, dhe tashmë me Venusin në tranzit në shenjë, nga muaji tjetër do të jeni në gjendje të gjeni qetësi më të madhe.

LEXO EDHE:  Doni të jeni më të suksesshëm në punë?/ Fokusohuni në gjërat e vogla

LEXO EDHE:  Doni të jeni më të suksesshëm në punë?/ Fokusohuni në gjërat e vogla

Akrepi

Do të jeni më i mbyllur në vetvete, por nuk duhet të izoloni veten për të reflektuar, ose arsyetuar për çështjet e biznesit, pa u shqetësuar. Një aspekt i veçantë i Venusit mund t’ju trishtojë ose t’ju bëjë të bëni shumë pyetje të panevojshme në lidhje me atë që do të thotë kjo apo ajo sjellje e një tjetri tjetër domethënës. Mund të mos ketë asgjë atje, vetëm qëndrimi juaj tepër i dyshimtë.

Shigjetari

Këtë javë marrëdhënia juaj me të tjerët do të jetë thelbësore. Bashkimi i këndshëm midis Merkurit dhe Venusit, i cili sidoqoftë është në disonancë me Satunin, sinjalizon se paratë mund të mungojnë, pikërisht për një projekt ose për të organizuar diçka për të cilën ju intereson shumë.

Bricjapi

Horoskopi i javës sinjalizon se Dielli është në një aspekt të shkëlqyeshëm në qiellin tuaj, duke theksuar ambicien dhe duke ju dhënë mjetet për të arritur një nga qëllimet tuaja. Këto ditë janë të favorshme për të lindurit e shenjës që duhet të bëjnë një propozim ose të marrin miratimin. Merkuri dhe Venusi i favorshëm do t’ju ​​bëjnë veçanërisht bindës dhe bindës. Ju mund të keni mohuar diçka në të kaluarën, por do të keni një mënyrë për të shpaguar.

Ujori 

Po vjen një kohë e mirë, do të ndiheni mirë të integruar, të pranuar dhe mbi të gjitha do të keni më shumë liri për të vepruar dhe imponuar idetë tuaja. Shumë kanë qenë të shqetësuar pa nevojë, ndoshta, sepse angazhimi do të paguajë me kënaqësi të madhe. Do të duhet ende pak kohë për disa, por muajt e ardhshëm do të jenë interesante. Është një parajsë që të detyron të jesh realist, të mos mendosh shumë i madh.

Peshqit

Çështjet financiare të Peshqve do të jenë në qendër të shqetësimeve tuaja, me disa që e kanë të vështirë të paguajnë faturat e tyre. Shumë mund të mos fitojnë sa duhet, por ekziston edhe fakti që ju jeni shumë zemërgjerë dhe mund të humbni kontrollin e situatës. Një shumë mund t’ju detyrohet, por duhet të shtypni që ajo të paguhet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 shtator 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 14 shtator 2020

Dashi
Kuadri yjor fillon e turbullohet disi, sidomos në planin financiar, prandaj ju këshillohet që të përdorni të gjithë aftësitë tuaja për të mbajtur bilancin në ekuilibër të plotë. Erosi në lartësinë e duhur.

Demi
Nëse idetë, të cilat nuk ju mungojnë dhe i keni brilante, do të jenë një armë e fortë për ju në planin profesional, në raportet me të tjerët, mungesa e “diplomacisë” mund të sjellë zhgënjime.

Binjakët
Për të lindurit e kësaj shenje, duket se kuadri yjor pas largimit të Saturnit po plotësohet gradualisht, ndërkohë që nga ana tjetër mungesa e përqendrimit është efekt i Hënës negative.

Gaforrja
Ndonjë pengesë apo vonesë e vogël nuk mund ta errësojë suksesin e pritshëm në planin profesional për ju, ndërsa në planin sentimental nuk keni kurajën për t’ia hapur zemrën dikujt.

Luani
Ndoshta ngaqë keni humbur paksa bësimin në vetvete bëheni të paafrueshëm, grindavecë dhe nuk ju pëlqejnë diskutimet me të tjerët. Megjithatë, me Jupiterin në favor priten ndryshime thelbësore.

Virgjëresha
Tashmë që Saturni, ndonëse konsiderohet si një nga planetët e “rreptë” është përfundimisht në shenjën tuaj, nga pikëpamja karakteriale do të keni një mbështes shumë të vlefshëm.Peshorja
Do të jeni disk në mes dy “zjarresh” sot, pas nga njëra anë jeni në presionin e Marsit, që ju imponon qëndrime të ashpra e nga ana tjetër Afërdita e ndjenjave delikate. Hajde zgjidh tani…

LEXO EDHE:  Puna, shëndeti dhe dashuria/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm Paolo Fox

LEXO EDHE:  A mund të parashikojnë kafshët tërmetet?

Akrepi
Ju sugjerohet që, të paktën, për dy tre ditët e ardhme të evitoni të ndërmerrni angazhime, pasi nuk keni as energjitë e as gjendjen psikofizike për të përballuar ngarkesa të tjera veç atyre që keni tashmë.

Shigjetari
Duket se me gjithë rezultatet pozitive, dita për sot nuk do të jetë edhe aq e lehtë dhe, në mënyrë paradoksale, aty që do t’ju pengojnë më shumë do të jenë pikërisht njerëzit te të cilët keni më shumë besim.

Bricjapi
Mos kini frikë të ndërmerrni edhe iniciativa që mund të duken jashtë mundësive tuaja, pasi në sajë të dyshes Mërkur dhe Afërditë do të keni energji të jashtëzakonshme. Hëna stimulon erosin.

Ujori
Marsi është në një pozicion që, në aspektin psikofizik do të jetë inspiruesi juaj por rrezikoni që të jeni arrogante në raportet me të tjerët. Vazhdoni ta teproni me shpenzime pa kriter.

Peshqit
Sot kuadri yjor premton se do të jetë një dite mjaft e mirë për ju dhe kështu, më në fund do të hiqni dorë nga ideja se jeni gjithmonë të pafat. Madje sot do t’ju ecë edhe në dashuri

LEXO TE PLOTE