Connect with Us

Publikohen pamjet/ Momenti kur autorët qëllojnë me breshëri drejt hotelit në Tushemisht

Kronika

Publikohen pamjet/ Momenti kur autorët qëllojnë me breshëri drejt hotelit në Tushemisht

Publikuar

-

Publikohen pamjet/ Momenti kur autorët qëllojnë me breshëri drejt hotelit në Tushemisht

Publikohen pamjet e të shtënave me armë gjatë orëve të para të mëngjesit në drejtim të një hoteli në Tushemisht.

Siç shihet edhe nga pamjet, dy persona kanë ardhur në drejtim të hotelit me një motor, njëri prej tyre ka qëlluar me breshëri dhe më pas të dy janë larguar nga vendngjarja.

Autorët nuk janë identifikuar, pasi kanë qenë të maskuar. Nga informacionet paraprake, fatmirësisht raportohet se nuk ka të lënduar, por të shtënat kanë shkaktuar dëme të shumta materiale në automjetet e pushuesve dhe pronarëve

LEXO EDHE:  Rreth botës për 15 minuta, ISS sjell pamjet e Tokës nga hapësira qe do ju lënë pa fjalë

“Më datë 08.08.2020, rreth  orës 05:00, në parkingun e nje hoteli në Tushemisht, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të disa mjeteve të parkuara, duke iu shkaktuar dëme materiale.

Nga ana e Policisë, po punohet intensivisht për identifikimin e kapjen e autorëve si dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

 

View this post on Instagram

 

Publikohen pamjet/ Momenti kur autorët qëllojnë me breshëri drejt hotelit në Tushemisht

A post shared by CNA.al (@cna.lajme) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbardhet dëshmia e të mbijetuarave të aksidentit/ Shoferi që na përplasi bënte manovra

Publikuar

-

Nga

Zbardhet dëshmia e të mbijetuarave të aksidentit/ Shoferi që na përplasi bënte manovra

Janë zbardhur të tjera detaje nga aksidenti tragjik që i mori jetën dy vajzave mbrëmjen e sotme në dalje të tunelit të Elbasanit.

Dy të mbijetuarat, Nervida Garunja dhe Denisa Dibra ndodhen aktualisht në spitalin e Traumës në Tiranë për një ndihmë më të specializuar mjekësore.

Sipas asaj që raporton ABC news, mësohet se Nervida Garunja, me origjinë nga Shkodra i ka thënë oficerëve të policisë se e kanë parë automjetin tip “Benz” që i ka përplasur duke bërë manovra pak para aksidentit.Kujtojmë që viktima në këtë aksident mbetën Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, banuese në Shkodër, ndërsa policia arrestoi drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin Behar Pema./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti i tmerrshëm në Elbasan/ Kush janë dy vajzat që humbën jetën

Publikuar

-

Nga

Aksidenti i tmerrshëm në Elbasan/ Kush janë dy vajzat që humbën jetën

Janë identifikuar dy vajzat që humbën jetën mbrëmjen e sotme në aksidentin tragjik në autostradën Elbasan-Tiranë.

Viktimat janë janë Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, banuese në Shkodër.

Burime policore  nga verifikimet kanë konstatuar se automjeti  me të cilin ato po udhëtonin është në pronësi të 26 vjeçares Denisa Dibra bashkë me Nevina Garunja që ndodhen në spital.Aksidenti ndodhi në dalje të tunelit të Krrabës. Dy vajzat e reja që humbën jetën ishin pasagjere në sediljen e pasme të automjetit që u godit nga një ‘Benz’.

LEXO EDHE:  Breshëri plumbash në Vlorë/1 i vdekur dhe disa të plagosur

LEXO EDHE:  Rreth botës për 15 minuta, ISS sjell pamjet e Tokës nga hapësira qe do ju lënë pa fjalë

Drejtuesit të automjetit tip ‘Benz’ me targa AA209AD,  që shkaktoi aksidentin tragjik mbrëmjen e kësaj të Diele është Behar Pema i cili tashmë është vëne në prangat e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkaktoi vdekjen e 2 vajzave në Elbasan/ Arrestohet shoferi, ishte nën efektin e alkoolit

Publikuar

-

Nga

Shkaktoi vdekjen e 2 vajzave në Elbasan/ Arrestohet shoferi, ishte nën efektin e alkoolit

Drejtuesi i automjetit tip ‘Benz’ me targa AA209AD,  që shkaktoi aksidentin tragjik mbrëmjen e kësaj të Diele me dy viktima dhe dy të plagosur rëndë, është vënë në prangat e policisë.

Mësohet se ai është shtetasi Behar Pema, 58 vjeç, në gjendje të dehur.Sipas testit të alkoolit rezultoi  në masën 093 mg/l testi i parë dhe 0.99 mg/ l testi i dytë.

LEXO EDHE:  Të shtëna në Universitet/ Dy të plagosur

LEXO EDHE:  Breshëri plumbash në Vlorë/1 i vdekur dhe disa të plagosur

Ishte pikërisht 58-vjeçari që përplasi nga pas makinën tip ” Volkswagen’ , me të cilën udhëtonin 4 vajzat, ku 2 prej tyre humbën jetën dhe 2 janë në gjendje kritike për jetën./CNA.al

LEXO TE PLOTE