Connect with Us

Hiqini nga lista juaj/ Ushqimet që ulin dëshirën për marrëdhënie seksuale

Life Style

Hiqini nga lista juaj/ Ushqimet që ulin dëshirën për marrëdhënie seksuale

Publikuar

-

Siç kemi lexuar në shumë artikuj të ndryshëm, ushqimet ndikojnë shumë në performancën seksuale. Përmbajtja e një diete jo të mirë mund të ndikojë dhe në jetën tuaj seksuale.

Prandaj më poshtë janë të listuara ushqimet që ju nuk duhet të konsumoni nëse dëshironi që të keni një jetë seksuale të shëndetshme.

Soja

Konsumimi në sasi të madhe të sojës ngrit prodhimin e  estrogjenit, hormonit që është fajtor për mungesën e dëshirës seksuale.

Mentoli

Çamçakëzi përmban mentol që është njëri nga fajtorët për vrasjen e dëshirës seksuale. Në fakti, ai ul nivelin e testosteronit, hormonit përgjegjës për dëshirë seksuale te femrat dhe meshkujt, që përfundimisht sjell në uljen e libidosë. Aromën e keqe të gojës mund ta zgjidhni edhe përmes lëngut të limonit.

Bollguri

Është e njohur se bollguri bën një mëngjes të shëndetshëm dhe të ekuilibruar. Por a e dini se shumë bollgur mund të reduktojë epshin tuaj? Përveç kësaj, bollguri është i pasur me fibra që mund të shkaktojnë gazra të pakëndshme. Nuk e doni këtë, apo jo?

Prodhimet e qumështit

Nuk keni dëshirë për seks dhe konsumoni rregullisht produktet e qumështit? Ndoshta problemi juaj qëndron këtu! Sipas hulumtimeve shkencore, produktet e qumështit prishin ekuilibrin natyror të hormoneve në trup dhe ndikojnë negativisht në epsh. Nëse nuk mundeni pa qumësht, djathë, akullore dhe produkte të tjera të qumështit, përpiquni të kufizoni konsumin e tyre tri herë në javë.

Patatet e fërguara

Patatet e skuqura janë të shijshme dhe joshëse, dhe se është e vështirë t’iu rezistosh, por nëse aktiviteti juaj seksual ka mbaruar, është koha që t’i nxirrni nga dieta. Patatet e skuqura kanë plot acide trans-yndyrore që ndikojnë negativisht në nivelin e testosteronit dhe në këtë mënyrë edhe të vetë epshit. Duke hequr këtë ushqim, ju do të ndjeni shpejt rezultatet në dhomën tuaj të gjumit.

LEXO EDHE:  Rrëfimi/ Kam bëre seks me babain e të dashurës sime

Alkooli

Alkooli mund t’ju ndihmojë të relaksoheni gjatë seksit, por vetëm në sasi të vogla! Sasi të tepërt të alkoolit nuk janë vetëm të mira për shëndetin, por edhe çojnë në probleme erektive dhe e bëjnë të vështirë arritjen e orgazmës. Mbajeni këtë në mendje kur pini një gotë më shumë.

Toniku

Toniku ul ereksionin. Në fakte, kjo pije në përbërje ka kinin, një përbërje bimore që i jep shije të thartë dhe mu kjo përbërje ul nivelin e testosteronit. Mendoni se kujt do t’i jepni përparësi gjatë kësaj vere- jetës seksuale apo tonikut!

Pijet energjetike

Për seks të mirë nevojitet energji e mjaftueshme dhe pijet energjetike janë një zgjedhje e shkëlqyer për një furnizim afatshkurtër të energjisë. Cili është problemi atëherë? Energjia që vjen nga këto pije është e shkurtër, kështu që nuk ka shumë gjasa që ju të mos arrini kulmin. Përveç kësaj, këto pije kanë tepër sheqer, gjë që ul nivelet e testosteronit në trup. Nivelet e zvogëluara të testosteronit = dëshira e seksit më e ulët!/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

VIDEO- Fjolla Morina vajzë me fat/ Merr dhuratën luksoze nga mashkulli misterioz

Publikuar

-

Nga

VIDEO- Fjolla Morina vajzë me fat/ Merr dhuratën luksoze nga mashkulli misterioz

Këngëtarja Fjolla Morina ka marrë një dhuratë super luksoze nga një mashkull misterioz, emrin e të cilit Fjolla nuk e ka zbuluar.

Personi në fjalë e ka surprizuar këngëtaren me një makinë Audi Q7 dhe nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, Fjolla duket tejet e emocionuar.“Hajde për hajër ta gëzosh”, shprehet në video djali që e ka surprizuar. Përveç makinës, djali i ka dhuruar dhe një tufë me lule.

LEXO EDHE:  Ha tapete dhe kolltuqe, sëmundja e rrallë e vogëlushes 4 vjeçare

LEXO EDHE:  Zbulohet sekreti që kanë meshkujt tek...seksi

Fjolla Morina është treguar shumë e rezervuar për sa i përket jetës së saj private, ndaj pritet të na zbulojë diçka më tepër rreth kësaj dhurate kaq luksoze dhe djalit që ia dhuroi./ CNA.al


LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Publikuar

-

Nga

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Gaforrja

Jeni të ndjeshëm dhe kur gjeni dikë me të cilin përshtateni, bini shpejt brenda. Zakonisht jepeni tërësisht pas njerëzve pasionant që ua bëjnë muajin e mjaltit një prej kujtimeve më të bukura të jetës. Problemi i njerëzve që pëlqeni ju? Ankohen tek ju gjatë gjithë kohës dhe bëhen gati mbytës! Janë pak si shumë të ngjitur.Dashi

Është shenjë ambicioze dhe ka ndjesinë e protagonizmit. Nëse një Dash del me dike, ai duhet të jetë: s*ksi, çmendurisht i mirë në s*ks, mundësisht me mjekër dhe shumë i suksesshëm në gjërat që bën. Problemi me këtë lloj partneri është se ata i kushtojnë kaq shumë vëmendje karrierës së tyre, sa nga një moment në tjetrin nuk janë më aty. Në çastin e parë që do t’i dukeni të “papërshtatshëm”, ata ikin nga ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Plasën” komentet e dashurisë/ Pas ndarjes nga Afërdita Dreshaj, Shpat Kasapi prezanton të dashurën s*ksi

Publikuar

-

Nga

Pas ndarjes nga Afërdita Dreshaj vite më parë, Shpat Kasapi e ka lënë pas në të shkuarën duke nisur një romancë të re.

Disa ditë më parë ai u fotografua krah një vajze shumë bukuroshe që më pas u zbulua se identiteti i saj ishte Selvije.

Pas fotos që qarkulloi në rrjet dyshja nuk kanë mundur ta mbajnë  të fshehtë dashurinë e tyre duke e shprehur hapur edhe në rrjetet sociale.Në një foto të publikuar së fundi nga Shpat Kasapi, Selvija ka komentuar në foton e partnerit duke lënë një emoji me kurorë mbreti dhe një zemër.

LEXO EDHE:  Aktiviteti seksual në karantinë/ Ish velina: Nuk ka rëndësi si e ke me apo pa lesh

LEXO EDHE:  Ha tapete dhe kolltuqe, sëmundja e rrallë e vogëlushes 4 vjeçare

Ndërsa Shpat nuk ka nguruar të shprehë dashurinë duke i shkruar: “Ti je plot dashuri🙏❤️❤️”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE