Connect with Us

Artan Hoxha kthehet pas 17 vite/ Kujton vrasjen e Kolonel Malushit, si u qëllua me breshëri armësh

Kronika

Artan Hoxha kthehet pas 17 vite/ Kujton vrasjen e Kolonel Malushit, si u qëllua me breshëri armësh

Publikuar

-

Artan Hoxha kthehet pas 17 vite/ Kujton vrasjen e Kolonel Malushit, si u qëllua me breshëri armësh

Gazetari i kronikës Artan Hoxha ka kujtuar pak minuta më parë vrasjen e Kolonel Gani Malushit, i cili u plagos rëndë më 06 gusht të 2003-shit dhe ndërroi jetë një ditë më pas.

Hoxha ka publikuar foto me kolonelin dhe sjell ndërmend atentatin ndaj tij. Manushi u qëllua me breshëri armësh vetëm pak metra larg drejtorisë së Policisë së Durrësit, ndërkohë që ishte në makinë me shoferin e tij.

“Burrat kujtohen, nuk vajtohen…
Shkuan 17 vite….

Me “Deshmorin e Atdheut”, Kolonel Gani Malushi, 20 maj 1953 – 7 gusht 2003.
Komisari u plagos rëndë më 06 gusht 2003, dhe do të ndahej nga jeta vetëm një ditë më pas, me 7 gusht 2003. Malushi u qëllua me bresheri kallashnikovi ndersa leviste me shoferin e tij, ne nje atentat te organizuar, vetëm pak metra larg Drejtorisë së Policisë së Durrësit. Gani Malushi u shpall “Dëshmor i Atdheut” më 16 nëntor 2004”, shkruan gazetari./ CNA.al

Artan Hoxha kthehet pas 17 vite/ Kujton vrasjen e Kolonel Malushit, si u qëllua me breshëri armësh

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ardi Veliu ultimatum Drejtorive Vendore/ Verifikoni shtetasit e huaj dhe të ardhurat e tyre

Publikuar

-

Nga

Drejtori i policisë së shtetit Ardi Veliu, u ka nisur një shkresë ditën e sotme  Drejtorive Vendore, ne të cilën u kërkon të kryejnë verifikime në lidhje me shtetasit e huaj që janë në vendin tonë.

Gjithashtu ka bërë thirrje të kontrollohet edhe aktiviteti dhe të ardhurat e tyre.Në fund ka kërkuar që t’i bëjnë një liste me emrat dhe aktivitetin e secilëve, të cilat duhet të dorëzohen ditën e nesërme. Në rast se nuk dorëzohet atëherë do të ketë penlitete.

LEXO TE PLOTE

Kronika

OFL ndalet në Tiranë dhe Durrës/ “Shigjeton të fortët” e radhës

Publikuar

-

Nga

OFl ndalet në Tiranë dhe Durrës/ “Shigjeton të fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

A. Z., banues në Vorë, Tiranë, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

D. G., banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;M. F., banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”.

LEXO EDHE:  Shokon Artan Hoxha/ Tregon vrasjen që prishi ekuilibrat midis bandave në Shkodër

LEXO EDHE:  Lajmi i fundit/ Vrasje në zonën e ish-Bllokut

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti tragjik- 4 vajzat drejt Korçës për të festuar ditëlindjen e njërës prej tyre/ E reja, e bija e gazetarit sportiv

Publikuar

-

Nga

Aksidenti tragjik- 4 vajzat drejt Korçës për të festuar ditëlindjen e njërës prej tyre/ E reja, e bija e gazetarit sportiv

Të tjera detaje janë zbardhur nga aksidenti tragjik, ku dy vajza humbën jetën dhe dy të tjera janë në gjendje kritike në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Bëhet me dije se të 4 vajzat që po udhëtonin me mjetin ‘Volkswagen’ ishin nisur drejt Korçës për të festuar ditëlindjen e Denisa Dibrës, 25 vjeç, një nga të plagosurat e aksidentit. Ndërkohë mësohet se Denisa Dibra, e cila ishte drejtuesja e mjetit ‘Volkswagen’, është vajza e gazetarit sportiv të RTSH-së në Shkodër, Edmond Dibra.Festa e saj u kthye në tragjedi, pasi mbrëmjen e djeshme janë përplasur nga mjeti tip “Benz” me targa AB 209 AD, ku drejtuesi Behar Pema, 58-vjeçari, në gjendje të dehur ka kryer manovra të rrezikshme në rrugë./CNA.al

LEXO TE PLOTE