Connect with Us

Ndikon në rritjen e performancës seksuale/ Ky është fruti “magjik” që ka të njëjtin efekt si viagra

Life Style

Ndikon në rritjen e performancës seksuale/ Ky është fruti “magjik” që ka të njëjtin efekt si viagra

Publikuar

-

Ndikon në rritjen e performancës seksuale/ Ky është fruti "magjik" që ka të njëjtin efekt si viagra

Shumë më herët se të shpikej viagra, njerëzit kishin vërë re që ngrënia e disa ushqimeve kiste efekt në performancën seksuale të mashkullit e jo vetëm.Kjo për arsye se këto ushqime përmbajnë afroiziakë dhe rrisin dëshirën dhe performancën seksuale tek meshkujt.

Saktësisht këto fruta kanë një ndikim të madh në rritjen e dëshirës seksuale pasi kanë përmbajtje të lartë lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut.

Përbërësit:

Shalqi

Lëng limoni

Shumica e njerëzve nuk e dinë se përbërësit e sipërpërmendur janë afrodisiak të fuqishëm, që rrisin performancen seksuale tek meshkuj. Ky frut përmban lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, veçanërisht në penis. Një studim italian tregoi se si citrulline mund të përmirësojë ereksionin mashkullor.

LEXO EDHE:  Po vuani për t’u dobësuar?/ Niseni ditën me këtë lëng dhe do të shihni rezultate befasuese!

Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni në një blender shlaqiun dhe ta përzieni me lëngun e limonit (bio).

Më pas shtoni këtë lëng në një tenxhere dhe ziejeni në zjarr të avashtëPasi lëngu i shalqirit të jetë gati, vendosni lëngun në një tenxhere.Lëreni derisa lëngu (masa e përftuar) të përgjysmohet .Hidheni lëngun në një kanë qelqi dhe vendoseni në frigorifer . Rekomandohet që kjo pije të konsumohet në mëngjes dhe përpara se të hani darkë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin

Publikuar

-

Nga

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin

Këngëtarja e njohur Kelly Clarkson bëri të ditur se pas 7 vitesh martesë është divorcuar nga bashkëshorti i saj , Brandon Blackstock.Në një intervistë për  “Sunday Today” Kelly nuk u step të tregonte se muajt e fundit kanë qenë shumë të vështirë për të.

“Nuk është sekret. Jeta ime ka qenë pak si një kosh plehrash. Personalisht, këto dy muajt e fundit kanë qenë të vështirë për mua. Kam folur me miqtë e mi që janë të divorcuar. Nuk e kuptoj se si njerëzit e kalojnë një situatë të tillë pa folur, sepse është gjëja më e keqe për dikë kur divorcohet”, është shprehur këngëtarja.Clarkson ka treguar se së shpejti do të publikojë një këngë të re, që është shumë personale për të. “Kënga ime e radhës me siguri do të jetë më personalja që kam publikuar ndonjëherë. Dhe e gjithë kënga tregon çdo emocion që përjeton që nga nisja e një marrëdhënieje e deri në përfundim të saj, dhe kjo ka qenë shumë terapeutike për mua”, ka thënë Kelly gjatë intervistës.

LEXO EDHE:  Efektet e Coca-Colas pas 60 minutash në trupin tonë

LEXO EDHE:  Maskë me limon dhe patate, ideale për çdo fytyrë të lodhur

Pas gati 7 vitesh martesë, ajo po lufton për të drejtën e kujdestarisë së djalit dhe vajzës së saj, Remington dhe River. Kelly Clarkson kishte pak kohë e ndarë, derisa u divorcua ligjërisht në 4 qershor./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Në jetë duhet të gjesh dikë që të dashuron”/ Dojna Mema publikon foton romantike me të dashurin

Publikuar

-

Nga

“Në jetë duhet të gjesh dikë që të dashuron”/ Dojna Mema publikon foton romantike me të dashurin

Dojna Mema është një nga moderatoret më të pëlqyera të ekranit. Për një kohë të gjatë Dojna e ka mbajtur larg vëmendjes së mediave jetën e saj private. Së fundi ajo ka vendosur që të tregojë vetëm pak detaje nga jeta e saj.

Dojna ka publikuar një foto ku shihet kapur dorëpërdorë me të dashurin ndonëse e ka mbajtur plotësisht të fshehtë imazhin e tij.

LEXO EDHE:  Kujdes! Ky frut nuk duhet konsumuar kurrësesi nëse je me ilaçe

LEXO EDHE:  Efektet e Coca-Colas pas 60 minutash në trupin tonë

“Ne jete duhet te gjesh dike qe te dashuron, kujdeset per ty dhe te ben foto te bukura.P.s : kriteret e mesiperme nuk jane vendosur sipas rendesise 😜”, shkruan Dojna krah fotove të publikuara në Instagram./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema) on

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Plasën petullat”/ Olta Gixhari tregon si po e llaston vjehrra

Publikuar

-

Nga

Akorja Olta Gixhari, pak javë më parë u bë nënë për herë të parë. Gixhari solli në jetë një djalë, të cilin vendosi ta quante Amar.

Edhe pse është shumë e përkushtuar duke u kujdesur për të birin, Olta nuk nguron të ndajë me ndjekësit video apo këshilla për nënat pasi lindin fëmijë.

LEXO EDHE:  Po vuani për t’u dobësuar?/ Niseni ditën me këtë lëng dhe do të shihni rezultate befasuese!

LEXO EDHE:  Po vuani për t’u dobësuar?/ Niseni ditën me këtë lëng dhe do të shihni rezultate befasuese!

Por ndryshe nga herët e tjera Olta këtë herë ka treguar si po e llaston vjehrra e saj, gjyshja e Amar.Ajo ka publikuar në Instastoryn e saj një pjatë me petulla dhe krahas tregon se janë bërë nga dora e vjehrrës.

“Plasën petullat, kur ke vjehrrën në shtëpi”, shkruan ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE