Connect with Us

Mbyllen pjesët e para/ Spektakël në dy sfidat e Champions League

Sport

Mbyllen pjesët e para/ Spektakël në dy sfidat e Champions League

Publikuar

-

Po luhen në këto momente 2 sfidat e Champions League.

Aktualisht janë mbyllur pjesët e para me këto rezultate:

Manchester City-Real Madrid 1-1

Juventus- Lyon 1-1

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shorti i Ligës së Europës, Egbo surprizon me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Tirana do të luajë në 1 tetor në transfertën e vështirë të Zvicrës, ku do të përballet me Young Boys në kuadër të fazës “Play-Off” të Europa League.

Trajneri Emanuel Egbo është optimist për këtë sfidë, i cili në një prononcim për Newsport.al deklaroi se skuadra e tij i ka të gjitha mundësitë për të qenë në grupe. Kampioni i pankinës bardheblu vuri theksin te dëmtimet, teksa shpreson që pas dy javësh gjendja e grupit që ka në dispozicion të jetë optimale.

Ndeshjet teke kanë treguar se janë të një niveli të vështirë dhe të paparashikueshme edhe për ato skuadra që në letër janë favorite. E pikërisht një ekip i tillë ka me vete presionin që duhet të fitojë me doemos që në fushën e blertë shpesh herë u ka prishur punë.E ndoqa shortin me vëmendje. Patjetër që unë besoj që kemi mundësi kualifikimi, me kismetin e Zotit. Nëse do të shkojmë atje me besimin e plotë për të dhënë 100 përqindëshin, jam i bindur që do të marrim maksimumin.

Shpresoj që lojtarët që janë aktualisht të dëmtuar, të jenë gati në mënyrë që kontigjenti të jetë i plotë para nisjes në Zvicër. E them sërish, çdo gjë është e mundur nëse beson dhe punon i përkushtuar në maksimum. Presioni është në anën e tyre, jo tonën“, tha për Newsport.al, trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo.

LEXO TE PLOTE

Sport

SHORTI/ Nga Tirana te Milani e Shkëndija, skuadrat mësojnë kundërshtarët në “play off”. Ja të gjitha çiftet

Publikuar

-

Nga

Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës shorti për fazën “play off” të Europa Ligës, ku skuadrat kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

 

I pamëshirshëm është treguar shorti më kampionët e Shqipërisë, teksa Tirana do të luajë më 1 tetor në transfertën zvicerane ndaj Jang Bojs.Dinamo Zagreb, që ishte në të njëjtin grup me bardheblutë do të përballet me fituesin e çiftit Floriana (Maltë)- Flora Talin (Estoni). Ndërkohë goglat kanë vendosu se fituesi i çiftit Shkëndija-Totenhem, në fazën “play off” do të luajë me fituesin e çiftit Rosotv Makabi Haifa.

Milani gjithashtu ka mësuar kundërshtarin e ardhshëm teksa në rast kualifikim ndaj norvegjezëve të Bodo/Glimt, në “play off” do përballen me fituesin e çiftit Beshiktash-Rio Avesh.

Ja të gjitha çiftet që u vendosën nga shorti:

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Fati braktis Tiranën, bardheblutë peshkojnë kundërshtar të vështirë në “Play-Off”

Publikuar

-

Nga

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off” të Ligës së Europës. Tirana do të përballet me zviceranët e Jang Bojs, ndeshje e cila do të zhvillohet në transfertë për bardheblutë e Egbosë.

Ndeshja do të luhet më 1 tetor, aty ku bardheblutë e drejtuar nga Emanuel Egbo do të kërkojnë historinë për t’u kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Europës, e cila do të ishte për herë të parë në histori të klubit të Tiranës.Goglat kanë vendosur Tiranën përballë një kundërshtari shumë të fortë siç është përballja me kampionët e Zvicrës.

Jang Bojs- Tirana më 1 tetor

LEXO TE PLOTE