Connect with Us

Horoskopi i fundjavës sipas astrologut/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas astrologut/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Ne festojmë hyrjen e Hënës në shenjën tuaj sipas horoskopit Paolo Fox, tema mbizotëruese e fundjavës. Në këtë të premte gjithçka do të shkojë mirë , ka një dëshirë të madhe për të ecur para, ka edhe shumë njerëz që në këtë periudhë mund të ju ndihmojnë të zgjidhni një problem personal. Hëna dhe Mërkuri në aspekt të shkëlqyeshëm gjithashtu mund të tregojnë një lajm të mirë për punën, edhe nëse është do të përfundojë në vjeshtë. Në dashuri ju duhet vëmendja maksimale.

Demi

Ju mund të përjetoni një fundjavë të rëndësishme , interesante: duhet të thuhet se kjo situatë astrologjike është pak e veçantë për çështjet e parave dhe për çështjet në lidhje me shtëpinë, atëherë në këtë moment duhet të kuptoni gjithashtu se çfarë po ndodh brenda jush, sepse pothuajse asgjë nuk ju përshtatet!

Binjakët

Ju mund të investoni në pjesën e dytë të kësaj të Premte. Kjo fundjavë do të jetë e rëndësishme të jesh pranë njerëzve që i doni më shumë. Astrologu kujton se nuk mund të qëndroni pa bërë asgjë: kjo është një periudhë që shumë i kushtojnë festave, dhe nëse këto ditë e gjeni veten në vende shumë të izoluara dhe të humbura, ndjeheni keq! Shumë prej jush do të preferojnë të vazhdojnë punën sepse duhet të rikuperoni dëmet e pjesës së parë të vitit. Ju mund të keni nevojë për një mbështetje, por shpesh ka provokime nga familja!

Gaforrja

Në këto 24 orë jeni pak i lodhur ose nervoz. Nëse një i dashur është larg, duhet të përpiqeni t’i afroheni atyre. Ky muaj i gushtit mund të nxisë ata që kanë jetuar një histori për një kohë të gjatë për ta konfirmuar atë, ndoshta edhe të mendoni për një bashkëjetesë, një martesë, diçka të këndshme për të organizuar. Edhe pa arritur në atë, mund të themi se ky është një qiell i bukur për marrëdhënie rastësore ndërsa ka bllokime për punë. Në veçanti, në këtë periudhë kushtet e një marrëveshjeje, të një kontrate, nuk ju përshtaten.

Luani

Tani për tani ju dëshironi të fitoni një sfidë të vogël : E Premtja dhe E Shtuna janë ditë të mira me Mërkurin dhe Hënën në pamje të shkëlqyeshme, dhe që sjellin një vizion shumë më interesant të së ardhmes! Astrologu kujton se Saturni do të jetë në një tranzit ‘të diskutueshëm ’deri në fund të vitit, kështu që tani është e rëndësishme të mendoni për punë, të filloni ndryshime, por duhet ta bëni atë duke qenë të sigurt në atë që fitoni, sepse problemi i vërtetë i momentit është pikërisht ky, duhet të keni kujdes me çështjet financiare!

Virgjëresha

Pjesa e parë e ditës i nënshtrohet stresit, momente lodhjeje, siç ka ndodhur ndoshta të Mërkurën dhe të enjten, por pasdite do të jetë më mirë. Në këto 24 orë të së Premtes, Venusi fillon një tranzit shumë të bukur dhe për shumë prej jush kjo paraqet një mundësi për të zgjuar ndjenjat. Ata që mendojnë se jeni të ftohtë dhe llogaritni janë gabim: shpesh tregoni pak ashpërsi në dashuri, por pikërisht sepse ata kanë frikë të mos përfshihen shumë. Kush ka një histori të rëndësishme do ta vazhdojë mirë në këtë muaj të gushtit!

Peshorja

Ju gjithmonë duhet të jeni shumë të kujdesshëm në pohimet tuaja ! Horoskopi Paolo Fox ju kujton se ju jeni shenja e diplomacisë e cila këto ditë mund t’ju ndihmojë të kapërceni disa probleme mjaft të rëndësishme. E Premtja dhe e Shtuna janë dy ditë që mund të provokojnë reagimet tuaja : nëse ka një person në familje që nuk ju kupton, nëse ka pasur kontradikta në dashuri për ca kohë, në këto 48 orë ata mund të qëndrojnë jashtë. Është më mirë që në fund të flasim për ato që janë fshehur ose heshtur për shumë kohë!

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 shkurt 2021

Akrepi

Ju mund ta mbyllni këtë javë në një mënyrë interesante, pasi Venusi është më në fund favorizues. Ky muaj i gushtit mund të shpenzohej për ndjenja , për një pajtim, për të verifikuar forcën e një marrëdhënieje. Nga pikëpamja afariste dhe ekonomike nuk ka ndonjë lajm të madh. Tani për tani ekziston një problem pune ose shtëpie që duhet të përpiqeni ta zgjidhni dhe prandaj duhet të jeni pak të kujdesshëm. Është gjithashtu e mundshme që një punë të ofrohet për ju me një çmim të ndryshëm nga viti i kaluar. Shkurt, ekziston një falje në nivelin e llogarive: mbase diçka ka ndryshuar sidomos në ndërmarrjet ku ekziston menaxhimi i familjes. Shumë ndryshime kanë qenë të vështira për t’u marrë që nga maji.

Shigjetari

Ju jeni plot vitalitet, plot dëshirë për të dashur dhe kur jeni kaq jetësor jeni në gjendje të infektoni të gjithë njerëzit përreth jush, dhe kjo është shumë e bukur! Marsi dhe Mërkuri në aspekt të shkëlqyeshëm gjithashtu mund t’ju japin atë ide shtesë për të provuar të zgjidhni një problem pune. Çiftet që janë akoma bashkë duhet ta rregullojnë thyerjen e një marrëdhënie që u krijua disa kohë më parë.

Bricjap

Jeni shumë të zhytur në mendime dhe madje edhe pak të shqetësuar. Kur jeni të zemëruar ose në çdo rast kur mendoni për të ardhmen në një mënyrë jo saktësisht pozitive, mund të bëheni të mbyllur në mënyrë të pavullnetshme ose ndoshta nuk i kuptoni nevojat e njerëzve përreth jush. Kështu që, mes kësaj të Premteje dhe të Shtune, horoskopi Paolo Fox këshillon të gjitha shenjat e tjera që të ‘trajtojnë me kujdes’! Mundohuni të jeni më pak drastik në gjykimet tuaja.

Ujori

Ju dëshironi të fitoni një sfidë me veten tuaj! Prej disa kohësh po thoni “po ndryshoj jetën time, dua të bëj gjëra të reja “, por më pas ju hyni në kundërshtim sepse keni frikë të bëni një gabim, të mos e bëni atë ekonomikisht, dhe kjo çon në mënyrë të pashmangshme në bërjen e zgjedhjeve në mes! Tani gjithmonë duhet të shikoni me shumë kujdes me aspektin ekonomik, sepse nuk ka ‘yje që fitojnë’, me të vërtetë këto ditë duket se kushdo që duhej të jepte para, po i kthen një vesh të shurdhër kërkesave tuaja. Sidoqoftë, është gjithmonë shumë e dobishme dhe e rëndësishme t’i jepet hapësirë ​​gjallërimit të një personi.

Peshqit

Më në fund mund të filloni të mendoni për dashurinë si një gjë e rëndësishme! Gushti është një muaj që përfshin takime interesante, dhe nëse keni qenë çift për një kohë të gjatë, madje mund të çojë në një shtypje! Shumë prej jush do të përpiqen të shërojnë atë që nuk mund të shërohet gjatë pranverës. Shkurt, në gusht fati i një marrëdhënie është në diskutim . Në këtë periudhë po vlerësoni me shumë kujdes se cilën rrugë duhet të merrni në fushën e punës, por para ditës 20 gjërat nuk do të lëvizin shumë. Pra, tani është koha për të qetësuar mendjen tuaj dhe të bëni gjërat që ju pëlqejnë më shumë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Dashi

Puna

Ju keni qenë pak sipërfaqësorë në disa detaje gjatë ditëve të fundit dhe gjëja e parë që do të duhet të bëni këtë javë është të kontrolloni dy herë projektet, pa frikën e paraqitjes së paaftë ose të gabuar. Ju keni nënvlerësuar vetëm disa aspekte, të cilat do të ishte mirë t’i mbani në mendje edhe në të ardhmen.

Dashuria

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Financat

Tani mund të merrni një dërgesë, dokument ose diçka që ka lidhje me të ardhurat tuaja. Është momenti të tregoheni vigjilent dhe të bëni mirë llogaritë.

Demi

Puna

Ju ende hezitoni në lidhje me një projekt ose një detaj, kështu që do të donit të kishit edhe pak kohë për ta vlerësuar. Në realitet, mënyra e vetme për të kuptuar se si do të përfundojë dhe nëse është e vlefshme, do të jetë aplikimi i tij dhe pritja për arritjen e rezultateve të para. Nga këto, atëherë mund të ndryshoni drejtim.

Dashuria

Ndoshta ka shumë faqe të së njëjtës medalje që nuk mund t’i shihni dhe kjo sigurisht që është mënyra më e mirë për t’u futur në telashe! Ju duhet të mësoni të kujdeseni pak më shumë.

Financat

Për disa nga ju, marrëdhëniet financiare me njerëz të tillë janë gjithashtu të mundshme. Do të përqendroheni në punë ose angazhime të tjera që do t’i ndihmojnë ata për stabilitetin e tyre financiar.

Binjakët

Puna

Nëse shqyrtimi i shumë mundësive ju ngatërron, atëherë konsiderojini ato një nga një. Sigurisht që do të jetë e lehtë për ju të zgjidhni po ose jo, një nga një. Ajo që është e sigurt është që ju nuk do të jeni në gjendje t’i krahasoni ato, përndryshe do të ktheheni në pikë dhe në pikë.

Dashuria

Ju keni humbur shumë nga mundësitë tuaja sentimentale për shkak të mungesës së dëshirës për t’u përfshirë ose për të marrë përgjegjësi. Ka ardhur koha që të përballeni me këtë kufi tuajin!

Financat

Një situatë zgjidhje e papritur që përfshin para ose një dokument financiar mund të lindë këtë javë.Ju mund të përjetoni zhgënjim që do të ndikojë në punët tuaja të parave.

Gaforrja

Puna

Edhe në fushën profesionale duhet të merrni disa fitore, sepse u keni kaluar shumë njerëzve të caktuar që nuk meritojnë të jenë në nivelin tuaj. Bëhuni edhe më objektiv në këtë dhe jo vetëm i fortë me veten tuaj!

Dashuria

Shumë çështje kanë mbetur të pazgjidhura në jetën tuaj dhe kjo padyshim që mund të çojë në lënien mënjanë të disa aksioneve për marrëdhëniet tuaja dhe ato të ardhshme. Sidoqoftë, duhet të kapërceni frikën tuaj.

Financat

Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare, ose një institucion për shkak të angazhimit që do të keni atje.

Luani

Puna

Shanse të shkëlqyera për të zgjidhur një goditje të vogël këtë javë do t’ju japin energji jo vetëm për të arritur vijën e finishit por edhe për të patur një sukses. Diçka po lëviz dhe ju jeni protagonistët absolutë, më në fund.

Dashuria

Planet tuaja me siguri do të ndryshojnë këtë javë nëse e kërkon një situatë e veçantë, përndryshe ju mund të vazhdoni të sillemi siç keni bërë gjithmonë, pa nxitim dhe pa nevojë për demonstrata të veçanta.

Financat

Financiarisht, java do të jetë e favorshme për pothuajse të gjithë. Do të ketë një mundësi për të marrë para, për të rritur të ardhurat, për të gjetur një punë më të paguar dhe më shumë.

Virgjëresha

Puna

Ju nuk do të keni një dëshirë të madhe për të kryer veten këtë javë, por ju e dini që detyra është e para dhe se është thelbësore të jepni një përshtypje të mirë për veten tuaj edhe kur jeni duke kaluar një periudhë stresi ose brishtësie emocionale.

Dashuria

Premisa të shkëlqyera këtë javë mund t’ju ftojnë të bëni edhe disa hapa drejt disa njerëzve, të cilët padyshim që ju tërheqin dhe ju frymëzojnë besimin, por padyshim që do t’ju duhet të vlerësoni mirë disa përbërës të jetës suaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 shkurt 2021

LEXO EDHE:  Të gatshme të martohen për interes/ Gratë më pak të pasura sipas shenjës së horoskopit

Financat

Financiarisht, java nuk ka gjasa t’ju befasojë me asgjë. Sidoqoftë, bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

Peshorja

Puna

Ju duhet të zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur në cilën anë të gardhit duhet të vendosni veten, sepse ata do të fillojnë të marrin në pyetje ju dhe personalitetin tuaj. Ju e dini shumë mirë që disa vende pune nuk e pëlqejnë aspak përtacinë.

Dashuria

Nëse nuk keni marrë vendime shumë të qarta, do të keni ende kohë të ktheheni dhe të rimendoni ato që i keni thënë ditëve të fundit një personi që mund ta keni lënduar. Ndoshta keni akoma kohë të shëroheni.

Financat

Nëse planifikoni të blini artikuj për shtëpinë tuaj, jini të kujdesshëm me çmimet, cilësinë ose garancinë.

Akrepi

Puna

Shkoni drejt në qëllimin tuaj sepse ka ardhur koha t’i tregoni të gjithëve se çfarë mund të bëni dhe si mund ta bëni. Mund të jetë një javë mjaft e habitshme nga pikëpamja e biznesit, veçanërisht për lajmet.

Dashuria

Nëse keni nevojë për njerëz që mund t’ju kuptojnë, atëherë kërkoni ata që ju duan. Nëse nuk mund të gjesh qoftë edhe një, por është e pamundur, atëherë zgjero kërkimin dhe fillo një rrugë të re.

Financat

Kjo do të jetë një javë e mbara për angazhimet në lidhje me pronën, ndërtimin ose rinovimin, përmirësimet e shtëpive dhe më shumë. Ju mund të shijoni një sasi të vogël parash.

Shigjetari

Puna

Çdo dëshirë e juaja nuk mund të shndërrohet menjëherë në një urdhër, kështu që njerëzit përreth jush nuk do të jenë në gjendje të përmbushin kërkesat tuaja siç dëshironi. Do të duhet të gjesh kompromise shumë shpejt.

Dashuria

Tregoni ndjenjat tuaja një herë në një kohë. Shprehni pakënaqësinë ose dashurinë tuaj, gjithçka që rëndon në zemrën tuaj, qoftë pozitive apo negative, do të duhet të dalë nga gjoksi juaj për t’ju çliruar.

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Bricjapi

Puna

Lini shpresat tuaja te dera sepse këtë javë do të ketë mallra më të mëdha për t’i dhënë peshën e duhur. Ju sigurisht nuk mund të besoni se keni më shumë të drejtë se të tjerët të jeni të lumtur ose të ndiheni të plotësuar. Qëndro në vendin tënd.

Dashuria

Keni shpresuar prej kohësh që diçka të ndryshojë, por nuk keni bërë shumë që ajo të ndodhë në të vërtetë. Në këtë pikë ju duhet të merrni një vendim dhe të përpiqeni ta respektoni atë plotësisht.

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Ujori

Puna

Ju nuk mund të kaloni orë të tëra duke bërë dhe zhbërë gjëra, duhet të jeni më të sigurt për atë që do të arrini këtë javë sepse njerëzit me të cilët do të duhet të merreni nuk do të jenë shumë fleksibël ose të gatshëm të vendosen.

Dashuria

Ju keni një shans të bëni të dashurit tuaj të lumtur sot, kështu që çfarë po prisni? Shkoni në punë në fillim të kësaj jave , në mënyrë që të mos humbni asnjë minutë dashuri!

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Peshqit

Puna

Ndërsa marrëdhënia juaj me kolegët ose klientët ka shumë rëndësi për ju, këtë javë mund të bëni mirë ta vendosni atë në plan të dytë dhe në vend të kësaj të theksoni autoritetin ose ekspertizën tuaj, përkundër tyre.

Dashuria

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Financat

Është e mundur të merrni para, përfshirë paratë nga një institucion. Ju do të keni marrëdhënie financiare me njerëz me të cilët keni një takim paraprak ose marrëveshje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Dashi

Tani mund të merrni një dërgesë, dokument ose diçka që ka lidhje me të ardhurat tuaja. Është momenti të tregoheni vigjilent dhe të bëni mirë llogaritë.

Demi

Për disa nga ju, marrëdhëniet financiare me njerëz të tillë janë gjithashtu të mundshme. Do të përqendroheni në punë ose angazhime të tjera që do t’i ndihmojnë ata për stabilitetin e tyre financiar.

Binjakët

Një situatë zgjidhje e papritur që përfshin para ose një dokument financiar mund të lindë këtë javë.Ju mund të përjetoni zhgënjim që do të ndikojë në punët tuaja të parave.

Gaforrja

Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare, ose një institucion për shkak të angazhimit që do të keni atje.

Luani

Financiarisht, java do të jetë e favorshme për pothuajse të gjithë. Do të ketë një mundësi për të marrë para, për të rritur të ardhurat, për të gjetur një punë më të paguar dhe më shumë.

Virgjëresha

Financiarisht, java nuk ka gjasa t’ju befasojë me asgjë. Sidoqoftë, bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

LEXO EDHE:  Puna/ Horoskopi për javën e parë të muajit Shkurt
LEXO EDHE:  Rriten temperaturat/ Parashikimi i motit për sot

Peshorja

Nëse planifikoni të blini artikuj për shtëpinë tuaj, jini të kujdesshëm me çmimet, cilësinë ose garancinë.

Akrepi

Kjo do të jetë një javë e mbara për angazhimet në lidhje me pronën, ndërtimin ose rinovimin, përmirësimet e shtëpive dhe më shumë. Ju mund të shijoni një sasi të vogël parash.

Shigjetari

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Bricjapi

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Ujori

Kjo javë do të jetë plot surpriza. Për shumë njerëz që i përkasin kësaj shenje do të ketë një burim të ardhurash të tjera përveç punës aktuale.

Peshqit

Është e mundur të merrni para, përfshirë paratë nga një institucion. Ju do të keni marrëdhënie financiare me njerëz me të cilët keni një takim paraprak ose marrëveshje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Dashi

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Demi

Ndoshta ka shumë faqe të së njëjtës medalje që nuk mund t’i shihni dhe kjo sigurisht që është mënyra më e mirë për t’u futur në telashe! Ju duhet të mësoni të kujdeseni pak më shumë.

Binjakët

Ju keni humbur shumë nga mundësitë tuaja sentimentale për shkak të mungesës së dëshirës për t’u përfshirë ose për të marrë përgjegjësi. Ka ardhur koha që të përballeni me këtë kufi tuajin!

Gaforrja

Shumë çështje kanë mbetur të pazgjidhura në jetën tuaj dhe kjo padyshim që mund të çojë në lënien mënjanë të disa aksioneve për marrëdhëniet tuaja dhe ato të ardhshme. Sidoqoftë, duhet të kapërceni frikën tuaj.

Luani

Planet tuaja me siguri do të ndryshojnë këtë javë nëse e kërkon një situatë e veçantë, përndryshe ju mund të vazhdoni të sillemi siç keni bërë gjithmonë, pa nxitim dhe pa nevojë për demonstrata të veçanta.

Virgjëresha

Premisa të shkëlqyera këtë javë mund t’ju ftojnë të bëni edhe disa hapa drejt disa njerëzve, të cilët padyshim që ju tërheqin dhe ju frymëzojnë besimin, por padyshim që do t’ju duhet të vlerësoni mirë disa përbërës të jetës suaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Të gatshme të martohen për interes/ Gratë më pak të pasura sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Stephen Hawkins : Njerëzit duhet të largohen nga Toka brenda 100 viteve!

Nëse nuk keni marrë vendime shumë të qarta, do të keni ende kohë të ktheheni dhe të rimendoni ato që i keni thënë ditëve të fundit një personi që mund ta keni lënduar. Ndoshta keni akoma kohë të shëroheni.

Akrepi

Nëse keni nevojë për njerëz që mund t’ju kuptojnë, atëherë kërkoni ata që ju duan. Nëse nuk mund të gjesh qoftë edhe një, por është e pamundur, atëherë zgjero kërkimin dhe fillo një rrugë të re.

Shigjetari

Tregoni ndjenjat tuaja një herë në një kohë. Shprehni pakënaqësinë ose dashurinë tuaj, gjithçka që rëndon në zemrën tuaj, qoftë pozitive apo negative, do të duhet të dalë nga gjoksi juaj për t’ju çliruar.

Bricjapi

Keni shpresuar prej kohësh që diçka të ndryshojë, por nuk keni bërë shumë që ajo të ndodhë në të vërtetë. Në këtë pikë ju duhet të merrni një vendim dhe të përpiqeni ta respektoni atë plotësisht.

Ujori

Ju keni një shans të bëni të dashurit tuaj të lumtur sot, kështu që çfarë po prisni? Shkoni në punë në fillim të kësaj jave , në mënyrë që të mos humbni asnjë minutë dashuri!

Peshqit

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE