Connect with Us

Festë për krijuesin e Facebook/ Zuckerberg i shton edhe një 0 pasurisë së tij

Life Style

Festë për krijuesin e Facebook/ Zuckerberg i shton edhe një 0 pasurisë së tij

Publikuar

-

Festë për krijuesin e Facebook/ Zuckerberg i shton edhe një 0 pasurisë së tij

Vlera neto e Mark Zuckerberg-ut ka tejkaluar tashmë 100 miliardë dollarët për herë të parë pasi Facebook Inc. nxori në treg konkurruesin e TikTok, Reels.

Sipërmarrësi 36-vjeçar o bashkohet titanëve të tjerë të teknologjisë Jeff Bezos dhe Bill Gates si të vetmit persona në botë që kanë statusin e “centimiliarder”, sipas Bloomberg.

Pasuria e Zuckerberg-ut rrjedh kryesisht nga aksionet (13%) që ai ka në Facebook.

Themeluesit e kompanive më të mëdha të teknologjisë në Amerikë kanë parë teksa pasuria e tyre shtohet teksa pandemia e koronavirusit ‘detyron’ gjithnjë e më shumë persona drejt mjedisit virtual.

Kjo ka ndodhur pavarësisht se ekonomia amerikane po tkurret me ritmin më të shpejtë në histori.

LEXO EDHE:  Basha si Rama/ Uron Pashkët nga Facebook

Zuckerberg ka fituar rreth 22 miliardë dollarë këtë vit, ndërsa Bezos është rritur më shumë se 75 miliardë dollarë.

Pesë kompanitë më të mëdha të teknologjisë në Amerikë, Apple, Amazon.com Inc., Alphabet, Facebook dhe Microsoft Corp., aktualisht kanë vlerësime në treg ekuivalent me rreth 30% të produktit të brendshëm bruto të SHBA-ve, gati dyfishi i atyre që ishin në fund të vitit 2018.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

VIDEO- Fjolla Morina vajzë me fat/ Merr dhuratën luksoze nga mashkulli misterioz

Publikuar

-

Nga

VIDEO- Fjolla Morina vajzë me fat/ Merr dhuratën luksoze nga mashkulli misterioz

Këngëtarja Fjolla Morina ka marrë një dhuratë super luksoze nga një mashkull misterioz, emrin e të cilit Fjolla nuk e ka zbuluar.

Personi në fjalë e ka surprizuar këngëtaren me një makinë Audi Q7 dhe nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, Fjolla duket tejet e emocionuar.“Hajde për hajër ta gëzosh”, shprehet në video djali që e ka surprizuar. Përveç makinës, djali i ka dhuruar dhe një tufë me lule.

LEXO EDHE:  Kujdes nga ky virus që po qarkullon në “Facebook”/ Mund t’iu marrin të dhënat personale

LEXO EDHE:  Studimi shokues/ Jeni një person negativ nëse keni shumë shokë në Facebook

Fjolla Morina është treguar shumë e rezervuar për sa i përket jetës së saj private, ndaj pritet të na zbulojë diçka më tepër rreth kësaj dhurate kaq luksoze dhe djalit që ia dhuroi./ CNA.al


LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Publikuar

-

Nga

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Gaforrja

Jeni të ndjeshëm dhe kur gjeni dikë me të cilin përshtateni, bini shpejt brenda. Zakonisht jepeni tërësisht pas njerëzve pasionant që ua bëjnë muajin e mjaltit një prej kujtimeve më të bukura të jetës. Problemi i njerëzve që pëlqeni ju? Ankohen tek ju gjatë gjithë kohës dhe bëhen gati mbytës! Janë pak si shumë të ngjitur.Dashi

Është shenjë ambicioze dhe ka ndjesinë e protagonizmit. Nëse një Dash del me dike, ai duhet të jetë: s*ksi, çmendurisht i mirë në s*ks, mundësisht me mjekër dhe shumë i suksesshëm në gjërat që bën. Problemi me këtë lloj partneri është se ata i kushtojnë kaq shumë vëmendje karrierës së tyre, sa nga një moment në tjetrin nuk janë më aty. Në çastin e parë që do t’i dukeni të “papërshtatshëm”, ata ikin nga ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Plasën” komentet e dashurisë/ Pas ndarjes nga Afërdita Dreshaj, Shpat Kasapi prezanton të dashurën s*ksi

Publikuar

-

Nga

Pas ndarjes nga Afërdita Dreshaj vite më parë, Shpat Kasapi e ka lënë pas në të shkuarën duke nisur një romancë të re.

Disa ditë më parë ai u fotografua krah një vajze shumë bukuroshe që më pas u zbulua se identiteti i saj ishte Selvije.

Pas fotos që qarkulloi në rrjet dyshja nuk kanë mundur ta mbajnë  të fshehtë dashurinë e tyre duke e shprehur hapur edhe në rrjetet sociale.Në një foto të publikuar së fundi nga Shpat Kasapi, Selvija ka komentuar në foton e partnerit duke lënë një emoji me kurorë mbreti dhe një zemër.

LEXO EDHE:  Covid-19/ Zuckerberg jep 100 milionë dollarë për gazetarët e mediat

LEXO EDHE:  Covid-19/ Zuckerberg jep 100 milionë dollarë për gazetarët e mediat

Ndërsa Shpat nuk ka nguruar të shprehë dashurinë duke i shkruar: “Ti je plot dashuri🙏❤️❤️”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE