Connect with Us

Denoncimi i CNA.al i djeg Ben Blushit dhe Ylli Ndroqit/ Fundo: Si na u sulmua faqja

Aktualitet

Denoncimi i CNA.al i djeg Ben Blushit dhe Ylli Ndroqit/ Fundo: Si na u sulmua faqja

Publikuar

-

Denoncimi i CNA.al i djeg Ben Blushit dhe Ylli Ndroqit/ Fundo: Si na u sulmua faqja

Drejtori i medias CNA.al, Elvi Fundo ka treguar sot se si zbuloi shkeljet e drejtorit të Top Channel, Ben Blushi dhe falsifikimin e firmës së vajzës së këtij të fundit, Natali Blushit.

Pas publikimit të dokumenteve ku vërtetohej se Blushi kishte falsifikuar firmën e vajzës së tij Natali Blushi dhe shkrimeve për Ylli Ndroqin, serveri i CNA.al u sulmua për rreth 30 minuta rreth orës 13:45 të ditës së sotme.

Fundo tregon për “SyriTv” se fillimisht u  bllokua shkrimi në Facebook dhe më pas ndodhi sulmi në server.

“Ne sot publikuam materialet pasi siguruam të dhënat zyrtare nga sistemi TIPS. Në momentin e parë të publikimit ndodhi që u bllokua në faqen e Facebook. I vetmi shkrim që u bllokua ishte ai. U raportua shumë shpejt. Ne tentuam që të bënin edhe promote por ishte e pamundur.

Kudo që bëhej share bllokohej dhe më pas, pas rreth 30 minutash ka ndodhur një sulm në server. Kompania që bën mirëmbajtjen ka konstatuar që faqja ka qenë down për gati 30 minuta dhe ka qenë pikërisht gjatë këtyre dy ditëve kur ne kemi qenë shumë konsekuent  në lidhje me pasuritë e bven Blushit por edhe me shtetasin Ylli Ndroqi pas sekuestrimit të pasurive”, u shpreh drejtori i CNA.al.

Fundo theksoi se kjo nuk është hera e parë që na sulmohet faqja, pasi kjo ka ndodhur edhe para 3 muajsh.

LEXO EDHE:  Masakra në Teksas/ Identifikohet një i dyshuar për sulmin

Kujtojmë se faqja e CNA.al është sulmuar sot pas denoncimeve dhe shkrimeve për Ben Blushin dhe për pronarin e Ora News Ylli Ndroqi, të cilit iu sekuestrua pasuria pas akuzave të ngritura nga SPAK./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe Ligji i Presidentit/ Kuvendi ngre dy grupe pune

Publikuar

-

Nga

Kuvendi ka ngritur dy grupe punë që do të diskutojnë lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor si dhe për ligjin e presidentit, i cili pritet që të pësojë disa ndryshime.

Mësohet se për ndryshimet në Kodin Zgjedhor janë zgjedhur Damian Gjiknuri, Klotilda Bushka dhe Korab Lita. Ndërkohë që për ligjin për kompetencat e presidentit janë zgjedhur Vasilika Hysi, Adnor Shameti dhe Alban Zeneli.
Pavarësisht faktit që Meta i shpëtoi shkarkimit, shumica qeverisëse po harton ligjin i cili kufizon kompetencat e tij nëpërmjet një ligji organik.Ky ligj sqaron teknikalitetet e veprimtarisë kushtetuese të Presidentit të Republikës, duke i vendosur disa kufizime. Gjatë ditës së sotme këto grupe pune pritet që të miratohen në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Akuza për korrupsion/ KLGJ do të pezullojë nga detyra gjyqtaren Margjeka

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të zhvillojë ditën e sotme mbledhjen e saj të radhës që do të mbahet sot në orën 14:00.

Në mbledhje pritet të jepet vendimi për pezullimin nga detyra të gjyqtares së Apelit Korçë, Mimoza Margjheka, e cila është e akuzuar për korrupsion pasiv.Në pikën 3 të dokumentit  thuhet se KLGJ do të miratojë:  Shqyrtimi i projektvendimit “Për pezullimin nga detyra të magjistrates Mimoza Margjeka, me detyrë gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Durrës, caktuar në skemën e delegimit në Gjykatën e Apelit Korçë”, i përgatitur nga Komisioni Disiplinor.

LEXO EDHE:  Ermal Mamaqi denoncon “mashtruesin”: Hiqet si punonjës i “Ami Event”

LEXO EDHE:  Skandali i “Dosjes Çili”/ Pse nuk arrestohet zyrtari i lartë i drejtësisë?

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zbulohet “këshilltarja mizerabël” e Lulzim Bashës/ Si i gënjeu publikisht demokratët

Publikuar

-

Nga

Zbulohet “këshilltarja mizerabël” e Lulzim Bashës/ Si i gënjeu publikisht demokratët

Mirela Bogdani, ish-anëtare e Këshillit Bashkiak ka marrë përsipër autorësinë e mënyrës së përzgjedhjes së kandidatëve të PD.

Në një postim në rrjetet sociale, Bogdani shkruan se është ajo ideatorja dhe strategia e atij proçesi të sotëm ku në PD po plas sherri sepse u propozuan 4 mijë kandidatë, më shumë sesa propozojnë amerikanët për në Kongres, më shumë se sa ka anëtar aktiv Lulzim Basha, ndoshta emrat e propozuar janë më shumë edhe se ata që marrin pjesë në protestë.

Pra, janë katër mijë emra të thënë publikisht. Por më pas u lanë vetëm 900, ndërsa tani janë lënë 300 emra të cilët nuk publikohen të gjithë. Por, u janë çuar emrat konfidencialisht dhe pritet formulari.

Gjithësesi përtej kësaj le të qëndrojmë tek këshilltarja e Lulzim Bashës, Mirela Bogdani, një nga ato këshilltaret “mizerabël”, siç i ka quajtur Berisha. Sepse ka qënë Këshilltare në Bashkinë e Tiranës dhe votonte të gjitha propozimet e Lali Erit. Për të shkuar më tej tek një gënjeshtër publike.

Mirela Bogdani ka gënjyer publikisht demokratët, dhe ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Ai thotë se është ideja e saj, propozuar Lulzim Bashës në shkurt të vitit 2018.

Në fakt përzgjedhjen e kandidatëve nga anëtarësia, Lulzim Basha e ka propozuar në maj të vitit 2017. Menjëherë pas mbylljes së listave në mesnatë, të cilat ishin servirur nga familjarët e tij dhe ishin kthyer në një pazar të fëlliqur shit-blerjesh, në një merkato korrupsioni. Lisa të cilat u mbushën edhe me budallenj si ata që nxorën në parlament, apo edhe një pjesë e atyre që ikën.Pikërisht pas mbylljes së asaj liste, Luli për të justifikuar turpin e tij public ka deklaruar në mitingun e parë të hapjes së fushatës, se ishte hera e fundit që kryetari të bënte listat. Kandidatët do të zgjidheshin nga anëtarësia.

LEXO EDHE:  Masakra në Teksas/ Identifikohet një i dyshuar për sulmin

LEXO EDHE:  Masakra në Teksas/ Identifikohet një i dyshuar për sulmin

Prandaj, zonja Bogdani thjeshtë gënjen publikisht. Sepse ideja nuk ka qënë e saj. Ideja ka qënë ose e Lulzim Bashës, që në fakt nuk është se ka ide, kryesisht është pa ide, por me shumë gjasa e këshilltarëve të tjerë “mizerabël” që ai  mbante nga pas në atë kohë.

Pra, Bogdani na thotë se i aka thënë idenë Lulit në 2018, ndërsa Luli vetë e ka deklaruar në maj të vitit 2017.

Mirë “mizerabël”, por këshilltarët e Lulit janë edhe gënjeshtarë. Dhe “gallomanë” që kërkojnë të marin përsipër atribute të cilat nuk i kanë. Flasin si një risi e opozitës, por janë një mentalitet i pështirë i personazheve që kërkojnë të rëmbejnë autorësinë për gjëra që nuk i bëjnë, duke dashur të shiten si ekspertë në politikë, kur janë një hiç dhe përfaqësojnë vetëm gënjeshtra.

Rasti konkret i Mirela Bogdanit dhe video e Lulzim Bashës në hapjen e fushatës së vitit 2017, tregojnë se këshilltarja e tij, që votonte pazaret e Veliajt, thjeshtë dhe vetëm gënjen publikisht./ CNA.al

LEXO TE PLOTE