Connect with Us

Përmbysje e çmendur e Veleçikut, Maliqi nuk reziston dot edhe… 7 minuta

Sport

Përmbysje e çmendur e Veleçikut, Maliqi nuk reziston dot edhe… 7 minuta

Publikuar

-

Veleçiku ia del të triumfojë ndaj Maliqit dhe do të jetë ajo skuadra që do të luajë në Katgeroinë e Parë për sezonin tjetër.

Në “Nexhip Cungu” u zhvillua një ndeshje me të vërtetë spektakolare, e cila i kishte të gjitha brenda. Pjesa  e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndonëse skuadrat kishin disa raste për shënim. Pjesa e dytë ishte me të vërtetë emocionuese.

Maliqi kaloi i pari në avantazh me anë të Muçollarit në minutën e 63’, i cili shënoi një perlë nga jashtë zone. Megjithatë kur të gjithë mendonin se Maliqi do të bënte ëndrrën realitet për të qenë në Kategorinë e Parë, erdhi edhe përmbysja e çmendur.

Veleçiku barazoi shifrat në minutën e 89’ me anë të Shekajt, ndërsa Zaraj në minutën e 95’ bëri përmbysjen e çmendur për koplikasit, duke bërë që të jenë edhe për sezonin tjetër në Kategorinë e Parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekipet shqiptare hapin krahun, kalojnë vetëm Drita dhe Shkëndija

Publikuar

-

Nga

Drita është një tjetër ekip shqiptar që do të vazhdojë aventurën në Europë. Kampionët e Kosovës kanë eliminuar Sileksin në transfertë me rezultatin 2-0, do të vazhdojnë në turin e tretë, teksa do të udhëtojnë në Poloni e do të ndeshen me Legian e Varshavës.Një tjetër ekip shqiptar që nderoi ngjyrat kuqezi ishte edhe Shkëndija e Tetovës, e drejtuyar nga Ernest Gjoka, që pasi eliminoi rumunët e Botoshanit sot me rezultatin 1-0, do të ndeshet me Totenhemin e Murinjos.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Paraqitja pozitive nuk mjafton, Kukësi pëson 4 gola ndaj Volfsburgut

Publikuar

-

Nga

Ka marrë fund ëndrra e Kukësit për të eliminuar Volfsburgun në Ligën e Europës dhe për të kaluar në raundin e tretë kualifikues. Verilindorët janë mposhtur në “Air Albania” me rezultatin 4-0, nga gjermanët e Volfsburgut. Ndeshja nisi mirë për të besuarit e Gegës, të cilët tentuan të surprizonin gjermanët, me disa raste, por pa sukses.

Ishte Veighorst që shënoi për gjermanët në minutën e 20′, duke përfituar nga një gabim i lojtarëve të Kukësit. Volfsburgu përfitoi përsëri nga një gabim i verilindorëve, pasi portieri Elezaj ishte i pasigurtë në një dalje të tij dhe kjo i kushtoi me gol në minutën e 32 duek shënuar Lakruah.

Vetëm dy minuta më vonë Rroca kishte mundësinë të shënonte për ekipin e Gegës nga pika e bardhë e penalltisë, por gjuajtja e tij u ndal nga portieri i gjermanëve.

Në pjesën e dytë, Kukësi u përpoq të reagojë me Gashin që goditi traversën në minutën e 57. Pas kësaj gjermanët kishin raste më të pastra, duke shënuar edhe dy herë të tjera me Veighorst në minutën e 74 dje Mehmedin në minutën e 89’

FT| KUKËSI – VOLFSBURG 0-4

Veighorst 20′, 74′, Lakruah 32′, Mehmedi 89′ 

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminimi dramatik, Cungu surprizon me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shfaq tepër i mërzitur, pas eliminimit dramatik në sekondat e fundit ndaj Hapoel Ber Shevës. Në prononcimin pas ndeshjes për “Supersport”, tekniku shkodran u shpreh:

“Deri në minutën e 90 ishim në avantazh, pavarësisht se ishim me një lojtar më pak. Ndoshta duhet të ishim pak më të kujdesshëm në disa momente. Nuk mund të parashikosh asgjë.

Duhet të ishim më të vëmendshëm. 2 ndërrime të detyruara në pushimin e ndeshjes. Marku dhe Shehi shfaqën shqetësime. U munduam që të bënim të pamundurën për t’i rikuperuar. Na u prishën ekuilibrat dhe alternativat nuk i kishim. Kundërshtari luftonte nga krahët dhe kërkonte të shfrytëzonte me krosimet.Nuk mund të fajësoj asnjë lojtarë. Do t’i komplimentoj djemtë për lojën që kam bërë. Është e vështirë të luash në inferioritet numerik. Kishim problemet tona, rritmi ishte i ulët në pjesën e parë. I vlerësuam më shumë në pjesën e parë. Në pjesën e dytë besuam më tepër, krijuam situata, erdhi dhe goli. Inferioriteti numerik është dukshëm. Jo gjithmonë ia del me 10 lojtarë.

Mërzia është kudo, futbolli i tillë është. Nuk është fundi i botë. Dëshira ishte për të kaluar edhe një tur, për të mirë të klubit dhe djemve, për të thyer një rekord. Ishim shumë afër, tragjike! Duhet të mundohemi të qetësohemi, kampionati është në prag, duhet të përgatitemi për një sezon të vështirë.

Klubi ka afruar lojtarë, nuk është stepur për të afruar lojtarë, nuk është e lehtë të gjesh të duhur. Shpresoj që mund të ketë ndonjë goditje tjetër”, u shpreh Cungu.

LEXO TE PLOTE