Connect with Us

Orges Shehi dhe Bledi Shkëmbi mund të bëhen trajnerë të Skënderbeut

Sport

Orges Shehi dhe Bledi Shkëmbi mund të bëhen trajnerë të Skënderbeut

Publikuar

-

Orges Shehi dhe Bledi Shkëmbi kandidatë të mundshëm për të drejtuar korçarët sezonin e ardhshëm. Si Shkëmbi, ashtu edhe Shehi, e njohin mjaft mirë ambientin te Skënderbeu dhe mbi të gjitha filozofinë e punës së presidentit Takaj.

Kjo e bën më të thjeshtë përshtatjen me ekipin për të nisur punën.

Gjithsesi, pavarësisht emrave që janë gati në listën e punës së presidentit Takaj, numri 1 i klubit bardhekuq nuk kërkon të nxitohet për të mbyllur çështjen e trajnerit.

Takaj po pret mesin e muajit gusht, nëse do të sjellë ndonjë të re nga Gjykata Federale e Zvicrës, për të vazhduar më pas me ndërtimin e ekipit për sezonin e ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zyrtare/ Mbrojtësi 22-vjeçar largohet nga Teuta

Publikuar

-

Nga

Te Teuta përveç afrimeve në skuadër, po punojnë edhe për spastrimet. I fundit që është larguar nga skuadra durrsake është mbrojtësi Kenan Hrljiç.

Boshnjaku ka ndërpresë kontratën me Teutën dhe tani është një lojtar i lirë për të gjetur skuadër të re. 22-vjeçari u bashku me Teutën në merkaton e janarit, por aventura me durrsakët ka zgjatur shumë pak.Njoftimi i klubit:

KF Teuta zyrtarizon mbylljen e bashkëpunimit me Kenan Hreljic . Boshnjaku ka ndërprerë sot marrëveshjen me Teutën. Klubi falënderon Kenan Hreljic për kontributin e dhënë me fanellën tonë dhe njëkohësisht i uron suksese në karrierë.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Nuk janë përballur asnjëherë së bashku, Shqipëria test miqësor në “Elbasan Arena” me…

Publikuar

-

Nga

Shqëipëria do të zhvillojë një miqësore me Gjibraltarin më 11 nëntor të këtij viti. Federatat e dy vendeve kanë arritur marrëveshjen mes tyre dhe ndeshja do të zhvillohet në “Elbasan Arena” duke filluar nga ora 19:00.

Kjo do të jetë hera e parë që Shqipëria ndeshet me Gjibraltarin, si edhe miqësorja e dytë për kuqezinjtë në program. Kombëtarja shqiptare do të luajë edhe një miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020, ndeshje që do të zhvillohet në transfertë.Pas takimit me Gjibraltarin në muajin nëntor përfaqësuesja kuqezi do të zhvillojë edhe dy ndeshje zyrtare të vlefshme për Ligën e Kombeve, ndaj Kazakistanit më 15 nëntor dhe ndaj Bjellorusisë më 18 nëntor, që të dyja në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme nga Italia/ Legjenda e Milanit kërkon Vrionin në skuadër

Publikuar

-

Nga

Xhakomo Vrioni mund të largohet nga Juventusi i 23-vjeçarëve, për tu rikthyer përsëri në Serinë B.

Mediat italiane shkruajnë se Frosinone është vënë në gjurmët e sulmuesit shqiptar, i cili në grumbullimin e fundit me kombëtaren Shpresa, tregoi paraqitje të shkëlqyera, duke dhënë asist në ndeshjen me Austrinë dhe shënoi në fitoren 3-1 ndaj Andorrës.Frosinone, skuadër e cila militon në Serinë B, ka shfaqur interes për të marrë Vrionin nga Juventusi, pasi shihet si profili ideal për t’i besuar stolin, me objektivin që është ngjitja në Serinë A.

Te Frosionone, Vrioni do vihej nën urdhrat e legjendës së Milanit, Alesandro Nesta, i cili e dërgoi skuadrën shumë afër ngjitjes në Serinë A, por dështoi në ndeshjen finale ndaj Specias.

LEXO TE PLOTE