Connect with Us

 SPAK: Ylli Ndroqi, trafikant droge në Itali dhe Turqi

Kronika

 SPAK: Ylli Ndroqi, trafikant droge në Itali dhe Turqi

Publikuar

-

Veliaj dhe Ndroqi përtej propagandës

Ylli Ndroqi, president i RTV Ora News, është shoqëruar sot në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Tiranës, ku po merret në pyetje.

Po ashtu mësohet se pas kërkesës së SPAK, Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka urdhëruar sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit.

Ndërkohë, në njoftim zyrtar, SPAK bën të ditur se ka dyshime të forta se shtetasi Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu), ka qënë i përfshirë në aktivitete kriminale, që lidhen me trafikun e drogës, në Itali dhe në Turqi.

“Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka regjistruar procedimin pasuror nr.10, datë 21.07.2020, në ngarkim të shtetasit Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu), lindur dhe banues në Tiranë. Nga aktet e administruara në bashkëpunim të ngushtë me strukturat e policisë gjyqësore të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, është konfirmuar se ekziston një dyshim i arsyeshëm, i bazuar në indicje se shtetasi Ylli Ndroqi (alias Xhemal Pasmaçiu) ka qënë i përfshirë në aktivitete kriminale të parashikuara në nenin 3 të ligjit Nr. 10 192, datë 03.12.2009 ″Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organziuar, trafikimit, korrupsionit dhe krimeve të tjera, nëpërmjet masave parandaluese kundër pasurisë″ (ligji Antimafia) :

Në datë 02.09.1998 nga ekipet e sektorit kundër narkotikëve të Drejtorisë së Policisë së Stambollit Turqi, pas kryerjes së hetimeve proaktive dy mujore, në kuadër të operacionit të policisë ″ESAS″, për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike, janë sekuestruar 30.5 kg lëndë narkotike heroinë dhe janë arrestuar në flagrancë shtetasit Ismail Cira, Musa Kazim AY, Fatmir Sofia, Hekuran Hoxha, Cevdet Sahin Balcilar, Abdulselam Yunus dhe Ylli Ndroqi, i paraqitur me emrin Xhemail Pasmaçiu. Nga ana e shërbimeve të policisë gjyqësore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit janë administruar gjurmët daktiloskopike të shtetasit Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu) dhe nëpërmjet Zyrës Qëndrore Interpol Tirana janë dërguar për krahasim zyrave homologe në Ankara, Turqi dhe Romë, Itali.

LEXO EDHE:  11 kërkesat e SPAK për konfiskim pasurie/ Mes tyre blindi i Lul Berishës dhe resorti i Hajrajve

Nga të dhënat e siguruar nga Shërbimet e Policisë Gjyqësore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, në bashkëpunim me Zyrën Qëndrore Kombëtare, Interpol-Ankara, Turqi, është konfirmuar se shtetasi Ylli Bahri NDROQI, i datëlindjes 11.03.1965, lindur dhe banues në Tiranë, është i njëjti person me Xhemail (Xhemal) PASMACIU (PASMAÇIU), i arrestuar në Turqi.”-thuhet në njoftimin e SPAK./ CNA.al

Shoqërohet në polici Ylli Ndroqi/ Gjykata i sekuestron pasurinë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident masiv në rrugën Tiranë-Elbasan/ Përplasen 5 makina

Publikuar

-

Nga

Aksident masiv në rrugën Tiranë-Elbasan/ Përplasen 5 makina

Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tiranë – Elbasan.

Mësohet se 5 makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Aksidenti ka ndodhur në dalje të tunelit të Elbasani dhe sipas të dhënave paraprake, katër persona dy prej të cilëve në gjendje më të rëndë kanë mbetur të plagosur./CNA.al 

LEXO EDHE:  Intervistat për SPAK/ Ibrahimaj tregon pse nuk u lejuan mediat

LEXO EDHE:  Skandali tek Unaza e Re/ Ja vendimi për administratorin e “DH Albania”

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vethelmohet me fostoksinë/ Ndërron jetë 62 vjeçarja në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Vethelmohet me fostoksinë/ Ndërron jetë 62 vjeçara në Vlorë

Një 62 vjeçare nga Vlora i ka dhënë fund jetës, duke u vethelmuar me fotoksinë.

Policia bën me dije se gruaja me inicialet F. Ç., është dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal Vlorë, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Policia Vlorë/ Informacion paraprakRreth orës 18:15, në Spitalin Rajonal Vlorë ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetësia F. Ç., 62 vjeçe, banuese në Panaja, Vlorë, e cila më pas ka ndërruar jetë, si pasojë e konsumimit të lëndës së dyshuar fotoksinë.

LEXO EDHE:  Ish-punonjësi i “Rogat Security” në gjykatë/ Pritet masa e sigurisë

LEXO EDHE:  Intervistat për SPAK/ Ibrahimaj tregon pse nuk u lejuan mediat

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të rastit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas për vdekje motoristin/ Pranga 58-vjeçarit

Publikuar

-

Nga

Makina përplas për vdekje motoristin/ Pranga 58-vjeçarit

Një 58-vjeçar është vënë në prangat e policisë pasi ka aksidentuar për vdekje një person i cili udhëtonte me motor.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 3:50 të natës tek rrethrrotullimi i Golemit.

Motoristi 32-vjeçar me iniciale E.K. u transportua në spital por nuk arriti t’i mbijetojë plagëve të marra.“Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë u bë arrestimi në flagrancë për vepren penale ” Shkelja e rregullave të Qarkullimit Rrugor” i shtetasit G.Z., 58 vjeç, pasi rreth orës 03:50 tek rrethrotullimi i Golemit ka aksidentuar motorrin me drejtues shtetasin E.K., 32 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka gjetur vdekjen” – njofton policia.

LEXO EDHE:  Ish-punonjësi i “Rogat Security” në gjykatë/ Pritet masa e sigurisë

LEXO EDHE:  Kryemadhi dhe Braçe në një mendje/ SPAK “zbret” në Kuvend

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE