Connect with Us

Theu dominimin Ronaldo-Mesi, Lacio përgatit “dhuratë” për Imobilen

Seria A

Theu dominimin Ronaldo-Mesi, Lacio përgatit “dhuratë” për Imobilen

Publikuar

-

Lacio nuk besohet se do të lejojë largimin e “bomberit” më të mirë të sezonit 2019-2020 Çiro Imobiles.

Teksa dje shënoi golin e 36-ë sezonal në Serinë A, në Itali raportohet se president i klubit bardhekalër Klaudio Lotito është gati t’i ofrojë “Këpucës së Artë” së këtij sezoni një kontratë të re, ku Imobile do të paguhet 3.5 milionë euro si dhe do të shpërblehet me bonus për çdo arritje të realizuar gjatë sezonit.

Imobile kërkohet nga shumë klube të huaja, ku Mançester Junajtid ka shprehur hapur dëshirën për të blerë italianin.

Ai arriti të thyejë dominimin Ronaldo-Mesi për “Këpucën e Artë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Formacionet zyrtare/ Dibala në stol, ja si rreshtohen skuadrat

Publikuar

-

Nga

Juventusi do të përballet me Lionin ditën sotme në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve, për fazën e 1/8-ve.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Francë përfundoi me fitoren 1-0 të vendasve, të cilët do të kërkojnë të ruajnë këtë avantazh edhe në ndeshjen e kthimit dhe pse jo të shënojnë edhe një gol, për t’ia bërë më të vështirë italianëve.

Nga ana tjetër, Juventusi që sapo është shpallur kampion, do të kërkojë përmbysjen, për të shpresuar te fitimi i trofeut të Ligës së Kampioneve, i cili mungon prej kohësh, ndonëse i kanë shkuar disa herë shumë afër. Sfida në Torino premton spektakël, me të dyja skuadrat që duan të presin biletën për në fazën tjetër të këtij kompeticioni.Formacionet zyrtare:


Për

LEXO TE PLOTE

Seria A

E ardhmja e Hysajt shndërrohet në telenovelë, flet agjenti: Kemi dëshirë që…

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Elseid Hysaj është në pikëpyetje. Ka zëra që flasin për largimin e shqiptarit nga Napoli, me dëshirën për të pasur një tjetër eksperiencë. Nuk është i këtij mendimi agjenti Mario Giuffredi, i cili në një intervistë ëpr Radio Punto Nuvo pohon se po punohet që bashkëpunimi të vazhdojë. Elseid Hysaj ka zhvilluar. Mbrojtësi 26 vjeçar nga Shkodra nuk ka bërë nëj sezon pozitiv te italianët, ku kanë ndikaur shumë gjëra.”Të gjithë duan që Hysaj të qëndrojë, si Gatusso ashtu edhe De Laurentis. Në takimin e radhës do kuptohet gjithçka” – shprehet Giufreddi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Torino i befason të gjithë, zyrtarizon ish-trajnerin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Giampaolo është trajneri më i ri i Torinos. Zyrtarizimi ka ardhur nga vetë klubi italian, me anë të një postimi në rrjetet sociale.Italiani i lindur në Zvicër ka qënë më parë trajner i Milanit, Sampdorias, Empolit dhe Brescias. Ai do nisë menëjherë nga puna, ku fillimisht do bëjë gati listën e merkatos.

LEXO TE PLOTE