Connect with Us

Napoli tenton një tjetër goditje në merkato, takon menaxherin e yllit shqiptar

Seria A

Napoli tenton një tjetër goditje në merkato, takon menaxherin e yllit shqiptar

Publikuar

-

Napoli është mjaft aktive në merkato teksa pak ditë më parë zyrtarizoi një goditje të bujshme si ajo e Viktor Osimhen nga Lila për shumën e 70 milionë eurove, plus 10 milionë të tjera në formën e bonuseve.

Mirëpo, të kaltrit nuk ndalen me kaq dhe do të tentojnë sërish futbollistë për të shtuar kualitetin e grupit aktual. Kështu, në fokusin e napoletanëve është edhe Milot Rashica. Sulmuesi i Kosovës duket shumë pranë Lajpcig, mirëpo zyrtarizimi po mungon, ndaj në këtë mes ka menduar të futet Napoli.

Ka qenë drejtori Xhuntoli, i cili ka takuar menaxherin e futbollistit të Verder Bremen dhe për t’u njohur mbi situatën më të fundit të sulmuesit. Tashmë, mbetet për t’u parë nëse ndërhyrja e Napolit, mund të ndryshojë destinacionin e Rashicës që dukej sikur po shkonte i sigurt drejt Lajpcigut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Formacionet zyrtare/ Dibala në stol, ja si rreshtohen skuadrat

Publikuar

-

Nga

Juventusi do të përballet me Lionin ditën sotme në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve, për fazën e 1/8-ve.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Francë përfundoi me fitoren 1-0 të vendasve, të cilët do të kërkojnë të ruajnë këtë avantazh edhe në ndeshjen e kthimit dhe pse jo të shënojnë edhe një gol, për t’ia bërë më të vështirë italianëve.

Nga ana tjetër, Juventusi që sapo është shpallur kampion, do të kërkojë përmbysjen, për të shpresuar te fitimi i trofeut të Ligës së Kampioneve, i cili mungon prej kohësh, ndonëse i kanë shkuar disa herë shumë afër. Sfida në Torino premton spektakël, me të dyja skuadrat që duan të presin biletën për në fazën tjetër të këtij kompeticioni.Formacionet zyrtare:


Për

LEXO TE PLOTE

Seria A

E ardhmja e Hysajt shndërrohet në telenovelë, flet agjenti: Kemi dëshirë që…

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Elseid Hysaj është në pikëpyetje. Ka zëra që flasin për largimin e shqiptarit nga Napoli, me dëshirën për të pasur një tjetër eksperiencë. Nuk është i këtij mendimi agjenti Mario Giuffredi, i cili në një intervistë ëpr Radio Punto Nuvo pohon se po punohet që bashkëpunimi të vazhdojë. Elseid Hysaj ka zhvilluar. Mbrojtësi 26 vjeçar nga Shkodra nuk ka bërë nëj sezon pozitiv te italianët, ku kanë ndikaur shumë gjëra.”Të gjithë duan që Hysaj të qëndrojë, si Gatusso ashtu edhe De Laurentis. Në takimin e radhës do kuptohet gjithçka” – shprehet Giufreddi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Torino i befason të gjithë, zyrtarizon ish-trajnerin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Giampaolo është trajneri më i ri i Torinos. Zyrtarizimi ka ardhur nga vetë klubi italian, me anë të një postimi në rrjetet sociale.Italiani i lindur në Zvicër ka qënë më parë trajner i Milanit, Sampdorias, Empolit dhe Brescias. Ai do nisë menëjherë nga puna, ku fillimisht do bëjë gati listën e merkatos.

LEXO TE PLOTE