Connect with Us

Na ndodh të gjithëve/ Mësoni arsyen pse njerëzit skuqen

Life Style

Na ndodh të gjithëve/ Mësoni arsyen pse njerëzit skuqen

Publikuar

-

Skuqja është një përgjigje e natyrshme që ne nuk mund ta kontrollojmë. Është mënyra në të cilën trupat tanë reagojnë pa qenë në gjendje të bëjmë asgjë për ta parandaluar atë. Ju madje mund të thoni se sa më shumë duam të fshehim se kemi turp për diçka, aq më shumë skuqemi.

Kur ne ndiejmë turp ose keqardhje, adrenalina në trup rritet, zemra rreh më shpejt dhe njeriu merr frymë me vështirësi. Enët e gjakut zgjerohen në mënyrë që gjaku shtesë që pompohet të mund të rrjedhë më shpejt. Sigurisht, në fytyrën tuaj, ato janë venat në faqet tona që po zgjerohen, dhe kjo është ajo që e bën fytyrën tonë papritmas të kuqe.

LEXO EDHE:  Fotot/ Zbuloni cfarë janë këto shenja në trupin e modeles

Në një farë mënyre, kur skuqeni, ju po jepni idenë se pranoni që keni bërë diçka që nuk duhej të bënit dhe që ndjehesh i turpëruar për këtë. Skuqja mund të jetë gjithashtu një mënyrë e pavullnetshme për të thënë se ju vjen keq kur keni bërë diçka me të cilën shoqëria nuk pajtohet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Luani i “Përputhen +40” e pranon publikisht/ Kam kryer marrëdhënie seksuale që para 7 vitesh

Publikuar

-

Nga

Luani i “Përputhen +40” e pranon publikisht/ Kam kryer marrëdhënie seksuale që para 7 vitesh

Në puntatën e sotme të “Përputhen +40” është trasmetuar takimi i Luanit me Linditën, ku ka pasur edhe rrëfime për jetët personale.

Luani tregoi se ka kaluar 7 vite nga koha kur ka pasur lidhjen e fundit dhe që prej asaj kohe nuk ka kryer më marrëdhënie intime.

Ai tha se nuk ka krijuar lidhje të tjera, pasi vajzat më të reja në moshë nuk pranonin një mashkull më të madh në moshë.

LEXO EDHE:  “Kam qenë kundër karantinës klasike”/ Pipero tregon tre arsyet pse duhet të lirohen masat

LEXO EDHE:  Doni të dobësoheni pas festave?/ Zgjidhja gjendet në shtëpinë tuaj

Biseda mes dy konkurentëve:

Lindita: Kur ka qenë lidhja jote e fundit?

Luani: Para 7 viteve.

Lindita: Domethënë që ke 7 vite pa kryer edhe marrëdhënie?

Luani: Ehh ashtu është atje, është e vërtetë, sepse nuk ka vajza. Sapo mbarojnë gjimnazin ato largohen drejt qyteteve të tjera. Vajzat në atë moshë nuk do krijonin diçka me mua në këtë moshë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Armando i “Përputhen +40” “kap mat” Oltin/ I nxjerr foton me një vajzë në plazh

Publikuar

-

Nga

Një konkurent i “Përputhen” është “kapur mat” me një vajzë në plazh.

Bëhet fjalë për Oltin, ndërsa ka qenë Armando ai i cili sërish ka bërë rolin e “detektivit” dhe ka nxjerrë foton e konkurentit me një vajzë.

Armando ngriti aludimet se Olti ka një marrëdhënie jashtë programit me vajzën brune, duke trazuar kështu ujërat.

LEXO EDHE:  Disa arsye të vlefshme për të pirë më shumë birrë

LEXO EDHE:  “Kam qenë kundër karantinës klasike”/ Pipero tregon tre arsyet pse duhet të lirohen masat

Por konkurenti mohoi që kjo gjë të jetë e vërtetë, pavarësisht se këtë hipotezë e ka mbështetur edhe Lindita.

Kjo e fundit deklaroi se vajzën në fjalë e ka parë edhe njëherë tjetër pranë Oltit, kur ajo kishte shkuar për t’i marrë çelësat  e makinës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Pa ty krejt shpirti mu ka thy”/ Ledjana i përgjigjet dedikimeve të Mevlanit

Publikuar

-

Nga

“Pa ty krejt shpirti mu ka thy”/ Ledjana i përgjigjet dedikimeve të Mevlanit

Ledjana Prenga është një prej konkurenteve më të komentuara të Përputhen. Ajo është diskutuar shumë për lidhjen e saj me Mevlan Shaba.

Së fundmi dyshja ka deklaruar se romanca mes tyre ka marrë fund, por nuk ngurrojnë të “thumbojnë” njëri tjetrin në rrjetet sociale.

Mevlani shpesh herë herë hedh këngë të ndryshme të dedikuara dashurisë së shkuar por edhe Ledjana gjithashtu.

LEXO EDHE:  “Kam qenë kundër karantinës klasike”/ Pipero tregon tre arsyet pse duhet të lirohen masat

LEXO EDHE:  Modelet sfidojnë të ftohtin në Time Square, tregojnë format e vërteta në sfilatën e vitit

Ajo ka hedhur një video ku shihet një zemër me shkronjën e saj të vendosur në mes ku në sfond dëgjohet kënga e këngëtarës së njohur Dafina Zeqiri Pa ty.

Këngë e cila ka në tekst: Pa ty ,pa ty krejt shpirti mu ka thy.  Duket sikur në një anë Ledjana po bën konkurencë me Mevlanin duke bërë dedikime të dy me radhë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE