Connect with Us

Melo “braktis” Partizanin, braziliani largohet drejt…

Sport

Melo “braktis” Partizanin, braziliani largohet drejt…

Publikuar

-

Sezoni në Kategorinë Superiore ka përfunduar, ndërkohë që disa lojtarë kanë marrë pushimet. Një nga ata është William Corderio i Partizanit, i cili ka preferuar t’i kalojë në vendin e lindjes, Brazil. Melo ka publikuar një foto nga aeroplani, e destinacioni kuptohet nga emoji me flamur të Brazilit. Edhe pse skuadra kryeqytetase nuk arriti objektivat sezonal, disa elementë spikatën.

William Cordiero ka zhvillaun 30 paraqitje këtë sezon me të kuqtë. 27 vjeçari ka shënuar shtatë gola, por mbi të gjitha vlen ndihma e dhënë ndaj skuadrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Matthaus provokon Barcelonën: Lewandowski është më i mirë se Messi!

Publikuar

-

Nga

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Lottar Matthaus vazhdon të ngacmojë në distancën Barcelonën në prag të çerekfinales. I pyetur për rivalitetin Messi-Lewandowski, “guxoi”, ai e konsideroi sulmuesin polak më të mirë se argjentinasi.

“Messi përballet me pasardhësin e tij si lojtarin më të mirë në botë. Robert Lewandowski është lojtari më i mirë, jo vetëm sulmuesi më i mirë në botë.”Bayerni është favorite në këtë super ndeshje për shkak të formës shumë të mirë, por edhe Lionel Messi nuk po kalon aspak një moment të keq.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kastrioti godet në merkato, firmos me 2 futbollistë brazilianë

Publikuar

-

Nga

Kastrioti ka nisur merkaton dhe afrimet e para vijnë nga jashtë vendit. Bëhet fjalë për dy braziliani. Agnaldo Moraes, mesfushor që është aktivizuar për disa vite me Molde në Norvegji, do të luajë në Superiore. Ai ka firmosur me krutanët dhe pritet të zbarkojë në Shqipëri brenda kësaj jave.Lojtari tjetër luan si sulmues dhe ai është Devid de Santana Silva. 24-vjeçari, shtatlartë, ka luajtur në kampionatet rajonale në Brazil dhe nuk është se ka spikatur me golat e shënuar. Në Krujë shpresojnë që të jetë një lojtar që mund t’u bëjë punë këtë sezon në Superiore.

Kastrioti ende nuk ka nisur përgatitjet, ndërkohë që po punohet që më parë grupi të plotësohet me lojtarë dhe trajneri Ramadan Ndreu më pas të mendojë për pjesën e stërvitjes. Drejtuesit e klubit krutan janë në bisedime me disa futbollistë, të cilët e njohin kampionatin tonë, por ende nuk ka marrëveshje.

LEXO TE PLOTE

Sport

Fitoi “Këpucën e Artë”, zbulohet çfarë do të ndodhë me sulmuesin Nuabueze

Publikuar

-

Nga

Kirian Nuabueze këtë sezon u shpall golashënuesi më i mirë i Superiores dhe ofertat drejt tij nuk kanë të ndalur, me Laçin, që do e ketë shumë të vështirë ta mbajë në gjirin e skuadrës. Nuabueze dëshiron të bëjë një hap më lart në karrierë dhe klubi bardhezi dëshiron të fitojë nga shitja e tij, por më parë ka në plan ta ketë në dispozicion për ndeshjet në Europë.

Brenda pak ditësh kurbinasit luajnë ndaj Keshla dhe trajneri Cungu do të vuante shumë për ta zëvendësuar në rast se amerikani zgjedh të largohet. Megjithatë, duket se është gjetur konsensusi i duhur. Klubi ka gjetur dakordësinë me 27-vjeçarin për ta mbajtur deri në fund të aventurës në Europa League.Pas kësaj Laçi do e lërë të lirë goleadorin, kontrata e të cilit nuk dihet kur përfundon, pasi klubi ka zgjedhur të mos e bëjë publike. Ofertat drejt sulmuesin sa vijnë e shtohen, teksa interes konret kanë shfaqur nga Turqia dhe Izraeli. Ai shënoi plot 24 gola këtë sezon dhe është lojtari i parë në dy dekadat e fundit, që arrin të fitojë Këpucën e Artë me Laçin.

LEXO TE PLOTE