Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për secilën shenjë

Dashi

Dita e sotme do t’iu çlirojë nga peshat e mbledhura midis ditës së djeshme dhe të sotme. Ka pasur shumë polemika dhe në familje dhe në dashuri shpesh herë ju duket se po flisni me muret.

Demi

Ju mund të jeni duke përjetuar trazira të rënda në punë dhe çështje shtëpie . Duket se keni një dëshirë të madhe për t’u larguar nga njerëzit që mund t’ju bëjnë të zemëroheni.

Binjakët

Duhet të planifikoni diçka më ndryshe për tua rgëtuar. . Kohët e fundit shumë kanë rivlerësuar familjen. Deri në fund të vitit do të keni mundësi të zgjidhni problemet e lidhura me punën.

Gaforrja

Mund të dëshironi të shkëputeni dhe t’i jepni vetes një relaks të vogël ! Ndoshta ka njerëz që përpiqen t’ju përfshijnë në problemet e tyre.

Luani

Dita e sotme ju sheh paksa të mërzitur. Një takim mund të kalojë ose mund të keni mendime të dyta. Ju ndjeheni të shqetësuar dhe nuk ju pëlqen kjo!

Virgjëresha

Ju po përpiqeni të ndërtoni një të ardhme më paqësore. Dita e sotme do të flasë për një dashuri disi të çuditshme dhe një situatë të veçantë familjare që ka minuar siguritë tuaja.

Peshorja

Ne nuk duhet të mendojmë çdo ditë për problemet që lidhen me të kaluarën dhe situatat e paqarta. Ju ende mund të përjetoni kontraste të brendshme , por sot përgjithësisht do të jetë një ditë e mirë.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor 22 korrik 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat e kësaj dite për ju

Akrepi

Ndjeni pak hidhërim dhe mbase pakënaqësi : mbase dikush nuk do t’ju dëgjojë ose mund të ketë probleme në familje.

Shigjetari

Ju keni një dëshirë të madhe për rikuperim dhe Gushti ju jep një “dritë jeshile” në ndjenjat tuaja . Sidoqoftë, këshilla e horoskopit të Paolo Fox është të shmangni tradhëtitë.

Bricjapi

Ju po ndiheni të zhytur në mendime dhe shumë konstruktiv në këtë periudhë. Mund të jeni duke përjetuar një situatë disi të rëndë financiare , por nga 10 gusht mund të rikuperoheni!

Ujori

Dita e sotme do të jetë “elektrike” për ju dhe shumë e gjallë! Ju mund të ndjeheni të përshpejtuar dhe dëshironi të përfundoni gjithçka që nuk keni bërë gjatë muajve të fundit .

Peshqit

Ditët e ardhshme do të jeni më të butë në reflektimet tuaja të dashurisë dhe do të keni mundësi të përballeni me ndonjë krizë që iu kthen në të kaluarën. Në këtë periudhë gjithashtu mund të punoni me kohë të pjesshme ose të filloni nga e para në nivelin e punës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi dhe puna/ Cilat janë shenjat më të orientuara drejt suksesit

Publikuar

-

Nga

Suksesi profesional është gjithmonë rezultat i një sërë faktorësh, të cilat mund të ndikojnë në mënyra të ndryshme mbi fatet e njerëzve. Por gjithashtu varet shumë nga prirja personale për të ndërtuar një dosje vetjake të punës ditë pas dite, duke u mbështetur në shtigje të arsyeshme dhe të qëndrueshme ose në rrugë që kurrë nuk ka udhëtuar nga dikush që ka, nga gjenialiteti dhe aftësia e tij.

Dhe, kështu, ka disa shenja të zodiakut, të cilat shfaqen më shumë të orientuara drejt suksesit se të tjerët, jo sepse janë më të talentuar, por sepse kanë intuitë më të madhe, entuziazëm më të madh, aftësi për të mos u prekur nga ngjarjet negative të jetës, një nxitje e brendshme më e madhe se të tjerët. Pra, le të shohim cilat janë shenjat më të orientuara drejt suksesit.

Dashi

Dashi e do sfidën dhe gjithmonë kërkon hakmarrje pas një dështimi, thjesht duke mos pranuar që mund të humbasë. Karakteri i tij mbizotërues gjithmonë do ta bëjë atë të ecë në rrugë deri sa të arrijë qëllimin dhe të kalojë vijën e finishit. Ai nuk e lejon veten të rrëzohet nga pengesat, ai nuk e lejon veten të frikësohet nga një kundërshtar. Përballen me gjithçka dhe të gjithë. Është një luftëtar i vërtetë.

Bricjapi

Bricjapi është shenja e punës, ambicies, suksesit të ndërtuar nga tulla, me durim dhe këmbëngulje. Të lindurit në këtë shenjë shenjë nuk heqin dorë kurrë, ai kurrë nuk thotë “mjaft” , ai nuk e di se çfarë është lodhja, ai gjithmonë arrin qëllimin sepse e dëshiron. Karriera është gjithçka për një vendas të Bricjapit. Dhe, pra, kokëfortë dhe guximtar, ai do të ndjekë rrugën e suksesit që kur ishte fëmijë, duke sakrifikuar gjithçka për të, madje edhe afeksionet dhe dashurinë.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor 22 korrik 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat e kësaj dite për juShigjetari

Shenjë zjarri e dominuar nga Jupiteri, i fuqishëm dhe i thellë. Tek ai mbizotëron mençuria, etja për të vërtetën dhe dijen. Qëndrime, këto, të cilat gjithmonë do ta bëjnë atë të zbulojë shtigje të reja, mbase kurrë më parë të hulumtuara , duke arritur të identifikojë çelësin e duhur. Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit nuk do të heqin dorë kurrë, duke gjetur gjithmonë në vetvete dëshirën për të reaguar ndaj fatkeqësive dhe pengesave. Entuziazmi i tij për jetën është ngjitës. Dhe kjo është pikërisht sekreti i suksesit të tij.

LEXO EDHE:  “Do i ndryshojë jeta”/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Luani

Një shenjë zjarri si Dashi dhe Shigjetari, Luani nuk i frikësohet konkurrencës apo sfidës , as nuk frikësohet të humbasë sepse, thjesht, nuk pranon se mund të humbasë. Ai është mbreti i horoskopit dhe kështu ai ndjehet çdo ditë, i lëvizur nga vetë-përqendrimi por edhe një frymë autentike pozitive, që e shtyn të shkojë përpara, të këmbëngulë dhe të arrijë qëllimin, çfarëdo qoftë. Ai shkëlqen në sportet olimpike por është edhe një udhëzues i shkëlqyeshëm, pikërisht sepse dëshira e tij e lindur për të triumfuar i jep atij një qëndrim udhëheqës. Nuk ndalet me asgjë.

Virgjëresha

Shenja e Virgjëreshës triumfon për shkak të përpikshmërisë së saj të jashtëzakonshme . Ai nuk i lë asgjë rastësisë, duke u kujdesur edhe për detajet më të vogla. Ai mund të kalonte orë të tëra, në izolim në studion e tij, duke parashtruar një rimë, kompozim muzikor, një projekt ose një draft të një artikulli. Dhe kërkon që bashkëpunëtorët të bëjnë të njëjtën gjë. Shkathtësia e tij e bën atë, nganjëherë, jashtëzakonisht irritues, por në botën e biznesit ai vërteton se është një armë fituese./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas astrologut/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi

Ne festojmë hyrjen e Hënës në shenjën tuaj sipas horoskopit Paolo Fox, tema mbizotëruese e fundjavës. Në këtë të premte gjithçka do të shkojë mirë , ka një dëshirë të madhe për të ecur para, ka edhe shumë njerëz që në këtë periudhë mund të ju ndihmojnë të zgjidhni një problem personal. Hëna dhe Mërkuri në aspekt të shkëlqyeshëm gjithashtu mund të tregojnë një lajm të mirë për punën, edhe nëse është do të përfundojë në vjeshtë. Në dashuri ju duhet vëmendja maksimale.

Demi

Ju mund të përjetoni një fundjavë të rëndësishme , interesante: duhet të thuhet se kjo situatë astrologjike është pak e veçantë për çështjet e parave dhe për çështjet në lidhje me shtëpinë, atëherë në këtë moment duhet të kuptoni gjithashtu se çfarë po ndodh brenda jush, sepse pothuajse asgjë nuk ju përshtatet!

Binjakët

Ju mund të investoni në pjesën e dytë të kësaj të Premte. Kjo fundjavë do të jetë e rëndësishme të jesh pranë njerëzve që i doni më shumë. Astrologu kujton se nuk mund të qëndroni pa bërë asgjë: kjo është një periudhë që shumë i kushtojnë festave, dhe nëse këto ditë e gjeni veten në vende shumë të izoluara dhe të humbura, ndjeheni keq! Shumë prej jush do të preferojnë të vazhdojnë punën sepse duhet të rikuperoni dëmet e pjesës së parë të vitit. Ju mund të keni nevojë për një mbështetje, por shpesh ka provokime nga familja!

Gaforrja

Në këto 24 orë jeni pak i lodhur ose nervoz. Nëse një i dashur është larg, duhet të përpiqeni t’i afroheni atyre. Ky muaj i gushtit mund të nxisë ata që kanë jetuar një histori për një kohë të gjatë për ta konfirmuar atë, ndoshta edhe të mendoni për një bashkëjetesë, një martesë, diçka të këndshme për të organizuar. Edhe pa arritur në atë, mund të themi se ky është një qiell i bukur për marrëdhënie rastësore ndërsa ka bllokime për punë. Në veçanti, në këtë periudhë kushtet e një marrëveshjeje, të një kontrate, nuk ju përshtaten.

Luani

Tani për tani ju dëshironi të fitoni një sfidë të vogël : E Premtja dhe E Shtuna janë ditë të mira me Mërkurin dhe Hënën në pamje të shkëlqyeshme, dhe që sjellin një vizion shumë më interesant të së ardhmes! Astrologu kujton se Saturni do të jetë në një tranzit ‘të diskutueshëm ’deri në fund të vitit, kështu që tani është e rëndësishme të mendoni për punë, të filloni ndryshime, por duhet ta bëni atë duke qenë të sigurt në atë që fitoni, sepse problemi i vërtetë i momentit është pikërisht ky, duhet të keni kujdes me çështjet financiare!

Virgjëresha

Pjesa e parë e ditës i nënshtrohet stresit, momente lodhjeje, siç ka ndodhur ndoshta të Mërkurën dhe të enjten, por pasdite do të jetë më mirë. Në këto 24 orë të së Premtes, Venusi fillon një tranzit shumë të bukur dhe për shumë prej jush kjo paraqet një mundësi për të zgjuar ndjenjat. Ata që mendojnë se jeni të ftohtë dhe llogaritni janë gabim: shpesh tregoni pak ashpërsi në dashuri, por pikërisht sepse ata kanë frikë të mos përfshihen shumë. Kush ka një histori të rëndësishme do ta vazhdojë mirë në këtë muaj të gushtit!Peshorja

Ju gjithmonë duhet të jeni shumë të kujdesshëm në pohimet tuaja ! Horoskopi Paolo Fox ju kujton se ju jeni shenja e diplomacisë e cila këto ditë mund t’ju ndihmojë të kapërceni disa probleme mjaft të rëndësishme. E Premtja dhe e Shtuna janë dy ditë që mund të provokojnë reagimet tuaja : nëse ka një person në familje që nuk ju kupton, nëse ka pasur kontradikta në dashuri për ca kohë, në këto 48 orë ata mund të qëndrojnë jashtë. Është më mirë që në fund të flasim për ato që janë fshehur ose heshtur për shumë kohë!

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor 8 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj dite për 12 shenjat e zodiakut sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  "Do i ndryshojë jeta"/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Akrepi

Ju mund ta mbyllni këtë javë në një mënyrë interesante, pasi Venusi është më në fund favorizues. Ky muaj i gushtit mund të shpenzohej për ndjenja , për një pajtim, për të verifikuar forcën e një marrëdhënieje. Nga pikëpamja afariste dhe ekonomike nuk ka ndonjë lajm të madh. Tani për tani ekziston një problem pune ose shtëpie që duhet të përpiqeni ta zgjidhni dhe prandaj duhet të jeni pak të kujdesshëm. Është gjithashtu e mundshme që një punë të ofrohet për ju me një çmim të ndryshëm nga viti i kaluar. Shkurt, ekziston një falje në nivelin e llogarive: mbase diçka ka ndryshuar sidomos në ndërmarrjet ku ekziston menaxhimi i familjes. Shumë ndryshime kanë qenë të vështira për t’u marrë që nga maji.

Shigjetari

Ju jeni plot vitalitet, plot dëshirë për të dashur dhe kur jeni kaq jetësor jeni në gjendje të infektoni të gjithë njerëzit përreth jush, dhe kjo është shumë e bukur! Marsi dhe Mërkuri në aspekt të shkëlqyeshëm gjithashtu mund t’ju japin atë ide shtesë për të provuar të zgjidhni një problem pune. Çiftet që janë akoma bashkë duhet ta rregullojnë thyerjen e një marrëdhënie që u krijua disa kohë më parë.

Bricjap

Jeni shumë të zhytur në mendime dhe madje edhe pak të shqetësuar. Kur jeni të zemëruar ose në çdo rast kur mendoni për të ardhmen në një mënyrë jo saktësisht pozitive, mund të bëheni të mbyllur në mënyrë të pavullnetshme ose ndoshta nuk i kuptoni nevojat e njerëzve përreth jush. Kështu që, mes kësaj të Premteje dhe të Shtune, horoskopi Paolo Fox këshillon të gjitha shenjat e tjera që të ‘trajtojnë me kujdes’! Mundohuni të jeni më pak drastik në gjykimet tuaja.

Ujori

Ju dëshironi të fitoni një sfidë me veten tuaj! Prej disa kohësh po thoni “po ndryshoj jetën time, dua të bëj gjëra të reja “, por më pas ju hyni në kundërshtim sepse keni frikë të bëni një gabim, të mos e bëni atë ekonomikisht, dhe kjo çon në mënyrë të pashmangshme në bërjen e zgjedhjeve në mes! Tani gjithmonë duhet të shikoni me shumë kujdes me aspektin ekonomik, sepse nuk ka ‘yje që fitojnë’, me të vërtetë këto ditë duket se kushdo që duhej të jepte para, po i kthen një vesh të shurdhër kërkesave tuaja. Sidoqoftë, është gjithmonë shumë e dobishme dhe e rëndësishme t’i jepet hapësirë ​​gjallërimit të një personi.

Peshqit

Më në fund mund të filloni të mendoni për dashurinë si një gjë e rëndësishme! Gushti është një muaj që përfshin takime interesante, dhe nëse keni qenë çift për një kohë të gjatë, madje mund të çojë në një shtypje! Shumë prej jush do të përpiqen të shërojnë atë që nuk mund të shërohet gjatë pranverës. Shkurt, në gusht fati i një marrëdhënie është në diskutim . Në këtë periudhë po vlerësoni me shumë kujdes se cilën rrugë duhet të merrni në fushën e punës, por para ditës 20 gjërat nuk do të lëvizin shumë. Pra, tani është koha për të qetësuar mendjen tuaj dhe të bëni gjërat që ju pëlqejnë më shumë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 7 gusht 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 6 gusht 2020

Dashi

Bëni kujdes nëse jeni në një lidhje, pasi partneri/ja, mund të mos i ketë idetë e qarta. Në punë, mund të ketë zhvillime pozitive, ndërsa sforcimet që duhet të bëni janë të shumta.

Demi

Një takim, një miqësi apo diçka e papritur mund të transformohet në dashuri. Kujdes duhet treguar me financat. Në punë, gjërat do të ecin ngadalë, ndaj mundohuni që ti shmangni investimet.

Binjakët

Kjo e premte nuk është dita ideale për dashurinë, por shumë shpejt gjërat do të përmirësohen. Ndërsa sa i takon punës, do keni mundësi të merrni diçka më shumë dhe mund të keni propozime interesante.

Gaforrja

Dashuria paraqitet mjaft mirë, por gjatë pasdites duhet të bëni më shumë kujdes, pasi mund të debatoni për gjëra të kota. Në punë do të ketë vonesa. Kujdes duhet treguar me financat, pasi ka më shumë shpenzime se hyrje.

Luani

Çiftet e reja do të jetojnë momente të vështira. Do të kenë probleme personale për të zgjidhur. Në punë do të ketë dyshime dhe pasiguri. Bëni mirë që të qartësoheni në rrugën tuaj.

Virgjëresha

Ju pret një ditë e mbushur me tension dhe polemika, gjatë të cilës do të inatoseni lehtësisht. Lidhjet e lindura kohëve të fundit mund të kenë probleme, ndaj duhet treguar kujdes. Në punë duhet të bëni durim, pasi shumë shpejt do të paraqiten mundësi më të mira.Peshorja

Me ndikimin e kundër të Hënës, në dashuri duhet bërë kujdes. Për shkak se jeni lënduar në dashuri, nuk ndiheni gati për tu rikthyer në lojë. Në punë, merrni gjithë kohën që ju duhet dhe bëjini gjërat me kujdes.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor 8 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj dite për 12 shenjat e zodiakut sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Mos tentoni të krijoni një marrëdhënie me to/ Këto janë shenjat më të papërputhshme të horoskopit

Akrepi

Kjo është një periudhë mjaft e favorshme për dashurinë. Një raport i vjetër do mund të rikuperohet, ndërsa ata që janë vetëm mund të kenë takime interesante, shkruan noa.al. Në punë, do të ketë mundësi të reja.

Shigjetari

Me praninë e Hënës dhe Marsit në anën tuaj, gjërat do të ecin mirë. Kjo e premte do ju gjejë përgjithësisht pozitiv. Edhe puna paraqitet mjaft mirë, ku këshillat e të tjerëve mund t’iu vijnë në ndihmë.

Bricjapi

Gjatë pasdites gjërat në dashuri do të komplikohen, ndaj duhet të bëni kujdes. Mund të ndiheni të tensionuar gjatë kësaj dite, ndaj mundohuni që të merrni më shumë kohë për të bërë gjërat. Në punë mundohuni të shmangni debatet dhe polemikat.

Ujori

Nëse në dashuri situata është e paqartë, mund të vendosni që ti jepni fund. Nëse nuk ndiheni të vlerësuar, do të largoheni nga dikush. Në punë gjërat paraqiten të komplikuara dhe do të ketë probleme.

Peshqit

Ky është një moment i komplikuar për ndjenjat, ku do të keni dëshirë për të dashuruar, por disa raporte do të jenë të vështira. Do të keni mundësi që të merrni diçka më shumë. Në punë, bëni mirë që të mos guxoni.

LEXO TE PLOTE