Connect with Us

Alarm te Tirana para finales, 6 lojtarë janë në dyshim ndaj Teutës

Sport

Alarm te Tirana para finales, 6 lojtarë janë në dyshim ndaj Teutës

Publikuar

-

Te Tirana ka alarm për formacionin. Në stërvitje, lista e mungesave ishte aq e gjatë sa të frikësonte. Kështu, në grup mungonin Tefik Osmani, Grent Halili, i cili ka një problem në kavilje. Gent Muça kishte bërë një gjilpërë dhe duhet të bënte një ditë pushim. Nuk është stërvitur me grupin as Elton Kale, i cili ka probleme në shpatull dhe zor se mund të jetë në fushën e lojës.

Nuk janë stërvitur me skuadrën as dyshja e biondëve Muçi-Doka, të cilët, njëri ka pasur probleme në kurriz dhe tjetri probleme në këmbë. Kanë sakrifikuar për të qenë në fushë gjatë stërvitjes së djeshme Torasa dhe Çelhaka, ndonëse argjentinasi ka një pickim në kofshë, ndërsa Jurgeni ka rrëzët e kofshëve. Gjithsesi, dyshja është stërvitur rregullisht.

Për momentin, Tirana ka një problem me formacionin, sepse rrezikon të mos ketë disa titullarë dhe kjo mund të kushtëzojë jo pak finalen me Teutën. Kujtojmë se Teuta është një nga skuadrat e pakta që e ka mundur këtë sezon skuadrën kampione të Shqipërisë. Durrsakët, madje, ishin të parët që mundën Tiranën e çmendur të Emanuel Egbosë, e cila arriti të grumbullonte pikë pa fund, prej dhjetorit deri në qershor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Liga e Europës/ Kualifikohen Sevija dhe Shakhtar Donjetsk, Inter dhe Junajtid mësojnë kundërshtarët në gjysmëfinale (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

U luajtën ditën e sotme 2 sfidat e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Europës, ku u përcaktuan edhe 2 skuadrat që do të përballen me Interin dhe Mançesterin në gjysmënfinale.

Shakhtar Donjetsk, mposhti me rezultatin 4-1 Bazelin e Taulant Xhakës, në një sfidë të dominuar totalisht nga skuadra ukrainase.

Vlen të theksohet se mesfushori i Kombëtares, la fushën e lojës i dëmtuar në minutën e 60-të. Ndërkohë në sfidën tjetër, Sevija eliminoi Uolvesin, me rezultatin 0-1, falë golit të Okampos, duke kaluar më tej. Inter-Shakhtar Donjetsk dhe Mançester Junajtid – Sevija do të jenë 2 sfidat gjysmëfinale të Ligës së Europës.

REZULTATET LIVE: 

SHAKHTAR DONJETSK – BAZEL 4-1

Moraesh 2′, Taison 22′ , Alan Patrik 75′ (p), Dodo 88; / Van Volfsvinkel 90+2 UOLVES – SEVIJA 0-1

Okampos 88′

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Situatë kaotike në Superligën Shqiptare, vetëm 50 % e klubeve të licencuara

Publikuar

-

Nga

Gjendja në të cilën ndodhet futbolli në Shqipëri është përtej alarmantes. Bëhet fjalë për një situatë kaotike dhe me klube që janë thuajse të falimentuara.

Kjo për vetë pamjaftueshmërinë financiare për të garantuar bilance pozitive. Kuptohet, jo në masën 100%. E për ta vërtetuar këtë mjafton fakti që në sezonin që sapo u mbyll, vetëm pesë skuadra ishin të licencuara për të marrë pjesë në kompeticionet europiane: Tirana, Kukësi, Laçi, Teuta dhe Partizani.Pra, vetëm 50% e asaj që konsiderohet elita e futbollit shqiptar garanton vijueshmëri në garat europiane, dhe për rrjedhojë, bilance të pranueshme. E ndërsa as në ajkën e zgjedhur të futbollit nuk është minimizuar kjo problematikë, në ligat më poshtë alarmi është drastik.

LEXO TE PLOTE

Sport

Befason e dashura e Joao Felix, i publikon foton intime yllit portugez

Publikuar

-

Nga

Atletico Madrid, pasi ka arkivuar La Ligën, po përgatitet të përballet me Leipzig në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Disa ditë para ndeshjes kundër gjermanëve ( planifikuar për ditën e enjte) sulmuesi portugez Joao Felix ishte protagonist i një episodi më tepër kurioz.

Ish Benfica ishte duke pushuar me të mbathura kur e dashura e tij Margarida Corceiro i bëri një foto dhe më pas imazhin e postoi në Instagram. Por në foton e publikuar nga e dashura e tij shihej shumë më tepër.Fotoja menjëherë u shpërnda në rrjet duke shkaktuar komente të shumta. Me të vënë re gafën Margarida e fshiu foton, një veprim i vonshëm pasi fotoja bëri xhiron në rrjet.

 

LEXO TE PLOTE