Connect with Us

VIDEO EPIKE/ Iu duk termometri si armë, shikoni çfarë bën pjestari i klubit brazilian

Sport

VIDEO EPIKE/ Iu duk termometri si armë, shikoni çfarë bën pjestari i klubit brazilian

Publikuar

-

Brazili është një ndër shtetet më të prekura nga pandemia e koronavirusit. Mbi 2 milion e gjysmë persona janë infektuar dhe 92568 njerëz nuk ia kanë dalë të fitojnë betejën me Covid-19. Klubet braziliane po tregohen shumë të kujdesshme në zbatimin e masave mbrojtëse dhe protokollit sanitar.

Të gjithë lojtarëve dhe pjesëtarëve të stafeve teknike u matet temperatura përpara fillimit të ndeshjeve dhe nuk mund të ndodhte ndryshe me Cearan. Kjo skuadër fitoi 0-1 në fushën e Fortaleza pak ditë më parë.

Një episod i veçantë u regjistrua përpara nisjes së kësaj sfide. Një pjesëtar i klubit, i cili nuk e kishte mendjen në momentin sapo zbriti nga autobusi, u befasua kur pa termometrin përpara fytyrës.

Instinktivisht ngriti duart lart, pasi me siguri që ajo çfarë pa iu duk si një armë. Video e tij u bë menjëherë virale në rrjetet sociale, aty ku ka krijuar ilaritet te tifozët e shumtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Panik te klubi i madh Europian/ Infektohen me Koronavirus dy persona përpara ndeshjes së Ligës së Kampioneve

Publikuar

-

Nga

Futbolli europian është tronditur nga lajmi i fundit rreth Atletiko Madridit. Te klubi spanjoll janë konfirmuar dy pjesëtarë të grupit madrilen me koronavirus. Lajmi u konfirmua nga “El Colchoneros” në faqen zyrtare.

Rezultatet e fundit të analizave vjen 4 përpara ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampioneve me Lajpcigun në Lisbonë të Portugalisë.Atletiko Madridi komunikoi se do të zbatojë në mënyrë strikte protokollin shëndetësor për t’u mbrojtur nga koroanvirusi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zyrtare/ Partizani konfirmon Ilir Dajën, ja njoftimi i klubit

Publikuar

-

Nga

Ashtu siç ishte paralajmëruar, tekniku i ri i Partizanit Ilir Daja do të prezantohet nesër. Në një njoftim të fundit të 16-herë kampionëve të Shqipërisë, bëhet me dije se tekniku kryeqytetas do të prezantohet në orën 11:00 në ambjentet e hotelit “Arte Boutique” në zonën e Bllokut.

Daja mbylli bashkëpunimin me klubin e Skënderbeut përpara se klubi korçar të mësonte vendimin e Gjykatës Federale për heqjen ose të dënimit 10-vjeçar nga UEFA.NJOFTIMI I PARTIZANIT

FK Partizani nesër do të prezantoj trainerin e ri në, ambientet e “Arte Boutique Hotel” ora 11:00. Faleminderit

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Video/ 6 gola në 8 ndeshje, sulmuesi shqiptar dhuron spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi shqiptar i lindur në Finlandë Albion Ademi po realizon një sezon mbresëlënës me ekipin e Mariehamnit.

Ish-futbollisti i Shpresave shënoi në fitoren e vështirë të skuadrës së tij kundër Rovaniemit, takim që përfundoi me rezultatin 2-3.

Në minutën e 40-të të sfidës, Ademi u asistua nga shoku i skuadrës Tolonen dhe i vetëm përballë portierit kundërshtar vendosi ndeshjen në baraspeshë.

Kjo është fitorja e tretë në 8 javë për Marienhamnit, ndërsa Ademin ky sezon ka nisur në mënyrën më të mirë mundshme ku ka realizuar 6 gola në 8 ndeshjet e para të këtij sezoni.Ai pret ftesë tashmë nga trajneri i Shqipërisë Edi Reja.

 

LEXO TE PLOTE