Connect with Us

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Songyl vazhdon të mbajë inatin me Kaderin

Life Style

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Songyl vazhdon të mbajë inatin me Kaderin

Publikuar

-

Songyl nuk e fal dot Kaderin dhe hedh të gjitha kujtimet që ka me të. Nazan bën një plan të frikshëm. Në jetimore përhapet alarm për bombë. Vajzat dalin të tmerruara nga ndërtesa. Xhemre mbetet brenda ndërtesës.

Nazan futet në dhomën e Nerimanit dhe kërkon për dosjen. Xhemre zbulon se Nazan ndodhet atje. Ajo i tregon vajzave dhe përpiqen të zbulojnë të vërtetën. Feride vazhdon të bie në depresion për shkak të ngjarjes tragjike.

Neriman përpiqet ta fshehë ngjarjen në konvikt por Xhemre është e sigurt që ka dëgjuar zërin e Nazanit. Songyl vazhdon t’i mbajë inat Kaderit ndërsa kjo e fundit është shumë e lënduar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

‘Kur do martohesh se ngele në derë’/ Moderatorja nuk ia përton përgjigjen ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Moderatorja Kiara Tito është shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit foto të ndryshme nga jeta e saj private.

Së fundmi përmes opsionit “ask me” ajo iu ka dhënë mundësi fansave që ta pyesin për çfarë ata dëshirojnë të dinë.Njëri prej ndjekësve e ka pyetur moderatoren se kur do të martohet, pasi “ka ngelur në derë”.

LEXO EDHE:  “Nuk i mbaj inat regjisores”/ Bavia flet për fundin e serialit “Bixhoz me dashurinë”

LEXO EDHE:  Mesude merr vendimin shokues/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme në serialin “Lule të vetmuara”

“Kur do të martohesh se ngele tek dera”, ndërsa Kiara nuk ka nguruar t’ia kthejë: “Te dera jam akoma, këtu po pres njëherë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rita Ora respekton rregullat edhe në plazh/ Vendos maskën dhe e kombinon me bikinin

Publikuar

-

Nga

“Nuk mund të gjej bikinit e mia”/ Rita Ora çmend me fotot me të brendshmet e kuqe

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora po i shijon ditët e verës në plazh, ndërsa nuk harron të respektojë rregullat për të parandaluar koronavirusin.

Këngëtarja ka publikuar së fundmi disa foto ku shfaqet provokuese me bikini dhe maskë. Ajo që bie në sy është se Rita është kujdesur të kombinojë maskën me bikini.LEXO EDHE:  Mesude merr vendimin shokues/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme në serialin “Lule të vetmuara”

“Vendosni maskën, qoftë edhe në pushime”, ka shkruar Rita bashkëngjitur postimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë dobi sjell ecja në rërën e plazhit?

Publikuar

-

Nga

Gjatë verës, të gjithë frekuentojnë plazhet për tu cclodhur dhe për të marrë rreze. Por, a e dini se ccfarë dobi sjell ecja në rënën e plazhit?
Ne ecim në të, ne zvarritemi në të, madje luajmë me të. Por çfarë kontribuojnë këto kokrra të vogla shkëmbi në shëndetin tonë?

1.Rëra është një eksfoliant natyral
Eksofilimi është zhdukja e qelizave të vdekura të lëkurës, duke e bërë kështu lëkurën tuaj të butë në prekje, dhe gjithashtu duke lejuar që poret tuaja të marrin frymë më mirë. A keni vërejtur ndonjëherë se pas largimit nga plazhi, thembra e këmbëve tuaja është me të vërtetë e butë? Kjo për shkak se ju keni qenë duke shëtitur në rërë tërë ditën!

2.Ecja në rërë ju ndihmon të qëndroni të në formë.
Ju digjni deri në pesëdhjetë përqind më shumë kalori duke ecur në rërë se sa në asfalt. Poashtu pasi muskujt tuaj po përpiqen kaq shumë për të tërhequr peshën tuaj gjatë ecjes, ata tonifikohen dhe marrin formë shumë më shpejt.

3.Rëra përmirëson shëndetin dhe ngadalëson plakjen.
Kur ecni në rërë, ju jeni duke tokëzuar me Tokën, duke zhytur elektronet e tij. Kjo ndihmon në neutralizimin e radikaleve të lira destruktive në trupin tuaj që përmirëson shëndetin dhe ngadalëson plakjen.

LEXO EDHE:  “Nuk i mbaj inat regjisores”/ Bavia flet për fundin e serialit “Bixhoz me dashurinë”4.Rëra ndihmon për të zvogëluar stresin tuaj.
Ekspertët e shëndetit thonë se ecja zbathur na qetëson. Të paktën, ajo na lidh përsëri me bukurinë e natyrës e cila ndihmon në uljen e stresit ndërsa jeta gjen perspektivë.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl rrëfen gjithçka para gjykatësit

5.Përmirëson gjendjen emocionale.
Ecja në rërë përmirëson gjendjen emocionale përshkak se rëra thith elektronet e tepërta dhe balancon numrin e protoneve duke bërë që gjendja juaj emocionale të ekuilibrohet.

6.Ju stimuloni këmbët tuaja
Kur ecni në rërë, ju po stimuloni mbaresat nervore në këmbët tuaja, të cilat nuk do të stimulohen përderisa ju vazhdimisht vishni këpucë.

7.Rëra është një burim i shkëlqyeshëm i magnezit
Çdo qelizë e vetme në trupin e njeriut kërkon magnez të mjaftueshëm për të funksionuar, ose do të humbasë. Kocka dhe dhëmbë të fortë, hormone të ekuilibruar, një sistem të shëndetshëm nervor dhe kardiovaskular, rrugë funksionimi të mirë detoksifikimi dhe shumë më tepër varen nga plotshmëria e qelizës me magnez.

LEXO TE PLOTE