Connect with Us

Nuk mund ta drejtoni në çdo rrugë/ Lamborghini prezanton “bishën” jeshile që do t’iu lërë pa mend

Teknologji

Nuk mund ta drejtoni në çdo rrugë/ Lamborghini prezanton “bishën” jeshile që do t’iu lërë pa mend

Publikuar

-

Lamborghini

Lamborghini sapo ka zbuluar një super makinë të ri 819 kuaj-fuqi që pronarët nuk do të jenë në gjendje të drejtojnë ligjërisht në rrugë publike. Por nëse blini Essenza SCV12, Lamborghini do t’ju lejojë ta mbani atë në një garazh të veçantë në selinë e kompanisë në Itali, pasi nuk është e përshtatshme për çfarëdolloj rruge.

Lamborghini do të transportohet në çdo pistë gare në çdo vend të botës. Ju nuk mund ta përdorni në vendin ku jetoni por kjo makinë është e pajisur me një kamerë që do t’iu mundësojë ta shihni kurdo herë.

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

Lamborghini do t’iu mundësojë gjithashtu dhe një trajner nga i cili do të merrni mësime për mënyrën se si mund ta ngisni.

Kjo makinë ka një motor të fuqishëm me gati 800 kuaj fuqi. Lamborghini ende nuk ka dhënë një çmim të saktë për Essenza SCV12 por mendohet se kushton miliona./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Ndaloi së punuari prej shkarkimeve të shumta/ Rikthehet sërish aplikacioni i ri i mesazheve që po sfidon WhatsApp

Publikuar

-

Nga

Ndaloi së punuari prej shkarkimeve të shumta/ Rikthehet sërish aplikacioni i ri i mesazheve që po sfidon WhatsApp

Platforma e mesazheve “Signal” thotë se ka zgjidhur problemet teknike të cilat kanë penguar shërbimin e saj gjatë ditëve të fundit, pasi panë një shtim të përdoruesve të rinj.

Të Premten, disa përdorues raportuan mesazhe që nuk dërgonin në aplikacionet mobile dhe desktop për disa orë. Kompania ka parë një rritje të madhe interesi që kur rivali i saj WhatsApp zbuloi kushtet e reja të privatësisë javën e kaluar. Ajo u bëri thirrje përdoruesve të vazhdojnë me shërbimin dhe të raportojnë çdo problem tjetër.

Në një seri tëeets, ajo tha se përdoruesit mund të shohin gabime në disa nga bisedat e tyre , duke përfshirë mesazhet e humbura, por kjo nuk do të ndikonte në sigurinë e tyre.”Sinjali është kthyer!”, thuhej në një njoftim.

“Faleminderit miliona përdoruesve të rinj të “Sinjalit” në të gjithë botën si dhe për durimin tuaj”, shkruhej në njoftim.

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

Si “Signal” ashtu edhe Telegram, një tjetër aplikacion i lirë për përdorim i mesazheve të koduara, kanë përfituar nga pakënaqësia e shkaktuar nga termat dhe kushtet e azhurnuara të WhatsApp.

WhatsApp u tha dy miliardë përdoruesve të saj se ata duhet ta lejojnë atë të ndajë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook nëse ata dëshirojnë të vazhdojnë t’i përdorin ato.Kjo nuk vlen për përdoruesit në Britaninë e Madhe dhe Evropë, por njoftimi iu dërgua të gjithëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Largimi drastik i përdoruesve nga aplikacioni/ WhatsApp shtyn afatin e azhurnimit

Publikuar

-

Nga

Largimi drastik i përdoruesve nga aplikacioni/ WhatsApp shtyn afatin e azhurnimit

WhatsApp ka zgjatur afatin e azhurnimit për dy miliardë përdoruesit e saj, deri në momentin që ata të pranojnë kushtet e reja të aplikacionit ose do të ndërpresin shërbimin.

Data fillestare e ndërprerjes ishte 8 shkurt, por përdoruesit tani kanë kohë deri më 15 maj për të marrë masa. Firma u kritikua për dërgimin e njoftimit, i cili dukej se sugjeronte ndryshime në të dhënat që do të ndante me kompaninë e saj mëmë Facebook.

Ajo tha se kishte pasur “konfuzion” në lidhje me mesazhin e saj. Që kur njoftimet dolën në të gjithë platformën e saj, miliona njerëz në të gjithë botën kanë shkarkuar aplikacione alternative të mesazheve të koduara të tilla si Signal dhe Telegram.

Në një postim në blog, WhatsApp tha se mesazhet personale ishin gjithmonë të koduara dhe do të mbesin private. Ai shtoi se praktika e tij e ndarjes së disa të dhënave të përdoruesve me Facebook nuk ishte e re dhe nuk do të zgjerohej.

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

“Përditësimi përfshin opsione të reja që njerëzit do të duhet t’i dërgojnë një biznesi në WhatsApp dhe siguron transparencë të mëtejshme në lidhje me mënyrën se si ne mbledhim dhe përdorim të dhëna”, u thë në postimin e tyre.

Në një postim të mëparshëm të FAQ, WhatsApp shpjegoi se të dhënat që tashmë ndan me kompanitë e tjera të Facebook përfshijnë:

-numrin e telefonit dhe informacionin tjetër të dhënë gjatë regjistrimit (siç është emri)

-informacion në lidhje me telefonin tuaj, duke përfshirë markën, modelin dhe kompaninë e lëvizshme

-adresa juaj IP, e cila tregon vendndodhjen e lidhjes suaj të internetit

-çdo pagesë dhe transaksion financiar i bërë përmes WhatsApp

Megjithatë kjo nuk zbatohet në Evropë dhe Britaninë e Madhe, ku ekzistojnë ligje të ndryshme të privatësisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Ndryshimet e WhatsApp/ Platforma e mesazheve të “Sinjalit” ndalon së punuari ndërsa shkarkimet rriten

Publikuar

-

Nga

Ndryshimet e WhatsApp/ Platforma e mesazheve të “Sinjalit” ndalon së punuari ndërsa shkarkimet rriten

Platforma e mesazheve Signal tha të premten se po përjetonte “vështirësi teknike” ndërsa punoi për të akomoduar miliona përdorues të rinj.

Disa përdorues raportuan se mesazhet dështuan të dërgojnë në aplikacionet për celularë dhe desktop për disa orë.

Kompania ka parë një rritje të madhe interesi që kur rivali i saj WhatsApp zbuloi kushtet e reja të privatësisë javën e kaluar.

Në Twitter, Signal tha se kishte shtuar servera “me një ritëm rekord” dhe po punonte për të rivendosur shërbimin.

“Miliona e miliona përdorues të rinj po dërgojnë një mesazh që privatësia ka rëndësi”, tha ajo në një postim Twitter.

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

LEXO EDHE:  Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

Si Signal ashtu edhe Telegram, një tjetër aplikacion falas për përdorim i mesazheve të koduara, kanë përfituar nga pakënaqësia e shkaktuar nga termat dhe kushtet e azhurnuara të WhatsApp.

WhatsApp u tha dy miliardë përdoruesve të saj se ata duhet ta lejojnë atë të ndajë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook nëse ata dëshirojnë të vazhdojnë t’i përdorin ato./ CNA.al

LEXO TE PLOTE