Connect with Us

Largimi nga Skënderbeu i sigurt, Jashanica pranë akordit me klubin e ri

Sport

Largimi nga Skënderbeu i sigurt, Jashanica pranë akordit me klubin e ri

Publikuar

-

Ai dënim për mospjesëmarrje në Kupat e Europës po i kushton Skënderbeut largimin e shumë futbollistëve. Largimet priten që nga kreu i pankinës Ilir Daja, e deri te lojtarët e skuadrës, ku i pari që zyrtarizoi lamtumirën ishte Bruno Dita.

“Gazeta Olle“ bën me dije se edhe mbrojtësi i bardhekuqve, Bajram Jashanica, është në të njëjtën rrugë. Futbollisti 29-vjeçar mund të kthehet në Kosovë, teksa është në bisedime me Prishtinën. Kryeqytetasit kanë siguruar një vend për në Kupat e Europës dhe një përforcim me një përvojë të madhe si Jashanica do të ishte goditja e duhur në këtë merkato.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E konfirmon media prestigjioze spanjolle/ Ja 2 klubet që kërkojnë shërbimet e Sadikut

Publikuar

-

Nga

Armando Sadiku është rikthyer në formën e tij ideale. Pavarësisht dëmtimit të rëndë, sulmuesi i Kombëtares gjeti forcat që në një sezon të vështirë dhe të çuditshëm prej pandemisë të realizojë 13 gola në Ligën e Dytë Spanjolle.Prestigjiozja spanjolle “Marca” i ka thurur elozhe sulmuesit të Kombëtares për paraqitjet që ka bërë në sezonin që lamë pas. “Pogon Pogon dhe Aris janë dy skuadrat që kanë shprehur interesim zyrtar për shërbimet e tij. Me 13 golat e shënuar, Sadiku ka rikthyer vlerën e tij maksimale për t’ia shpërblyer Levantes pagesën prej 1 milion eurosh te Legia e Varshavës. Sadiku ka edhe një vit kontratë dhe Levanten, që mund të përfitojë prej formës së tij vlerën maksimale”, ka shkruar ndër të tjera prestigjiozja spanjolle. Për bomberin kuqezi pritet një merkato interesante për të mësuar të ardhmen e tij.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klop surprizon me afrimin e radhës, merr në skuadër mbrojtësin grek

Publikuar

-

Nga

Liverpooli ka njoftuar blerjen e anësorit të majtë, Kostas Tsimakas, për 11.75 milionë euro nga Olympiacosi. 24-vjeçari grek, i cili ka luajtur tri ndeshje me përfaqësuesen helene, bashkohet me kampionët e Premier League-s teksa firmosi kontratën në terrenin e stërvitjes në Melwood, të hënën.

Tsimikas bëri debutimin me skuadrën e Olympiacosit në dhjetor 2015 dhe deri atëherë numëron 86 paraqitje në total për klubin grek.“Jam shumë i lumtur dhe krenar që jam këtu. Për mua, është klubi më i madh në botë. Është nder të jem këtu dhe do të jap më të mirën,” – tha Tsimikas për Liverpoolfc.com.

Tsimikas do të veshë fanellën me nr. 21 në “Anfield”. Jurgen Klopp beson se afrimi i tij do të sigurojë konkurrencë të shëndetshme në krahun e majtë me titullarin Andy Robertson.

LEXO TE PLOTE

Sport

Bardheblutë në kërkim të kualifikimit, caktohet data dhe orari i sfidës Dinamo Tbilis-Tirana

Publikuar

-

Nga

Tirana prej ditësh përgatitet për ndeshjen me Dinamo Tbilis, ndërkohë që UEFA ka caktuar orarin e zhvillimit të kësaj sfide. Bardheblutë do të luajnë me datë 19 gusht në orën 19:00.Kështu, qëndrimi i tyre në Pogradec do të zgjasë një ditë më shumë se ç’e kishin parashikuar dhe bardheblutë do të kenë pak më shumë kohë për të kolauduar ekipin, i cili ditët e fundit ka pësuar shumë ndryshime, ku janë larguar plot shtatë lojtarë dhe deri tani kanë ardhur katër të tjerë.

LEXO TE PLOTE