Connect with Us

Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Horoskopi

Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Dashi

Dita e sotme do të fillojë në një mënyrë disi të mundimshme , me sa duket për faktin se dje mund të ketë pasur tensione të vogla, nervozizëm dhe momente agjitacioni në punë. Sfera sentimentale gjithashtu duket se është nën një presion të vogël.

Disa ditë janë “provë” dhe kjo e shtunë është vetëm një ditë verifikimi në lidhje me marrëdhëniet e dashurisë , sepse nëse mendoni se një person është larg ose keni mosmarrëveshje për të zgjidhur, nëse nuk jeni të kujdesshëm mund ta tërhiqni këtë humor edhe në gusht. Marrëdhëniet e këqija do të duhet të përcaktohen një herë e përgjithmonë.

Demi

Sot do të jeni shumë të fortë dhe do të përjetoni momente interesante. Këshilla për ju është të parashikoni të gjitha gjërat që ju interesojnë në këtë ditë dhe të mos trazoni të Dielën . Është një moment tensioni i madh në marrëdhëniet me njerëzit e lindur në Ujor dhe Akrep.

Binjakët

Dita e sotme dhe e nesërme do të jenë më të mira se pjesa tjetër e javës. Nëse puna ju mban larg familjes ose nëse shqetësimet kanë qenë shumë, këshilla është që t’ju pajtoni dhe të jetoni një marrëdhënie më të mirë me njerëzit që ju duan dhe ju duan më shumë. Do të jetë shumë e rëndësishme të keni një takim që do ju qetësojë mendjen, mbase nesër.

Gaforrja

Që nga mbrëmja e djeshme jeni ndier pak e trazuar . Nuk ju pëlqen të ngrini zërin tuaj dhe t’i largoni njerëzit, por kjo gjendje e ndaljes dhe bllokadës që keni përjetuar për një kohë të gjatë ndonjëherë duket me të vërtetë e patejkalueshme.

Ka ditë si ato në fillim të javës tjetër ku gjithçka duket premtuese dhe e lehtë, të tjerëve u pëlqen kjo e shtuna ku gjithçka duket më komplekse. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox për ju nuk janë që të prishni dashurinë me sqarime të panevojshme mendore.

Luani

Dita e sotme është e rëndësishmendërss nesër do të përfshiheni në një konflikt. Në këtë periudhë do të jetë nevoja për të çliruar zemrën tuaj. Shumë prej tyre varen nga ekuilibri dhe nuk e dinë nëse duhet të bëjnë diçka të re për shkak të festave të fundvitit. Sidoqoftë, gjestet e rrezikshme për vitin 2021 nuk rekomandohen . Nëse në këtë periudhë ekziston diçka që ju garanton minimumin që ju duhet për të ecur përpara, këshilla është të mendoni për këtë para se të hiqni dorë! Në një nivel sentimental nuk ka yje të mëdhenj, por mund të përjetoni emocione që ju bëjnë të ndiheni mirë.

Virgjëresha

E shtuna do të jetë një ditë e rëndësishme për ju falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm. Të gjithë kemi përjetuar momente të një krize të madhe kohët e fundit, por pavarësisht problemeve sociale ju jeni akoma ndër shenjat që dallohen! Ose mund të zgjidhni një problem sa më shpejt të jetë e mundur ose do të regjistroni një lajm të madh. Përsa i përket jetës sentimentale do të keni një gusht të nxehtë.

Peshorja

Tashmë që nga dje ju duket e zhytur në mendime dhe të mërzitur . Përballë kësaj periudhe të ndërlikuar dhe nervoze, do të keni akoma një fundvit që do t’ju shohë fitues , kështu që shumë nga zgjedhjet dhe fitoret tuaja nuk do të zhvillohen para shtatorit. Pritja është e gjatë!

Nëse në këtë periudhë akuzoni partnerin tuaj ose dikë që kujdeseni të jeni shumë larg, rrezikoni të bëni një gabim. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox janë që të jeni të kujdesshëm për të mos privuar veten nga emocionet e vërteta.

LEXO EDHE:  Puthje ëndrrash/ Këto shenja do t'ju çojnë në qiell me puthjet e tyre

Akrepi

Këshilla për ju është të flisni qartë sot, sepse nesër mund të ndjeheni të mërzitur. Nëse keni vendosur të lëvizni ose keni një takim të planifikuar për nesër do të jetë më mirë ta shtyni atë: preferohet që të përfitoni nga dita e sotme për të bërë sa më shumë gjëra të jetë e mundur.

Në një nivel sentimental, marrëdhëniet që lindin tani regjistrojnë një gjallëri të madhe dhe muaji gusht premton të ju bëjë të përjetoni emocione në një mënyrë më të plotë.

Shigjetari

Në këtë moment është e rëndësishme që ju të bëni llogari . Zakonisht nuk i kushtoni shumë vëmendje parave, sepse preferoni t’i jepni vetes ato që dëshironi kur dëshironi: megjithatë, shpenzimi i parave për të mbushur pak zhgënjime ose për projekte që nuk janë të vlefshme nuk është gjëja më e mirë për të bërë.

Në dashuri jeni gati të përfundoni periudhën e mbylljes dhe zhgënjimit që ka karakterizuar muajt e fundit.

Bricjapi

Falë Hënës në shenjën tuaj zodiakale keni një avantazh në shumë gjëra dhe së shpejti do të sqarohen disa situata që janë pezulluar për ca kohë. Që nga qershori, në veçanti në një nivel pune, ka pasur me të vërtetë një fazë hije dhe madje nëse ende ndiheni në errësirë, së shpejti do të keni mundësi të shihni dritën .

Për momentin është shumë e rëndësishme të heqësh qafe ndonjë peshë dhe të keni ide të qarta për të ardhmen tuaj.

Ujori

Sot do të keni një ngarkesë të mirë të energjisë që do të dyfishohet në nesër. Sidoqoftë, këshillat duhet të jenë të kujdesshme në situata që mund të përfshijnë njëfarë rreziku; nga ana tjetër, ju priren të jeni transgresiv dhe liberal ekonomikisht.

Në fund të vitit Saturni do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut dhe për këtë arsye mund të bëheni më moralist, reflektues dhe tradicionalist . Edhe ata që nuk kanë dashur kurrë të jenë çift do ta duan. Ekziston një mutacion që në këto ditë i jep zë një faze të vuajtjeve të mëdha që ju dëshironi disi të eliminoni.

Peshqit

Kjo fundjavë do të jetë shumë interesante për ju dhe gushti mund të jetë muaji kur çiftet më në fund do të flasin pas disa muajsh heshtje komprometuese dhe të rrezikshme! Nëse ka themel të mirë edhe në ato marrëdhënie në të cilat ka pasur një agjitacion të madh dhe privim të emocioneve, ai mund të rikuperohet !

Mërkuri i favorshëm deri në fund të këtij muaji gjithashtu mund të sjellë një lehtësim . Dhjetë ditët e fundit të gushtit do të jenë bisedime të ngushta dhe polemika të vogla, por kjo do të jetë objekt reflektimi në javët e ardhshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Punonjës të thjeshtë apo menaxherë të suksesshëm/ Zbuloni se çfarë preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

1) Dashi

Shenja është mjaft impulsive, siç dihet. Gratë e shenjës janë të prirura të ndërmarrin karrierë sipërmarrëse ose, të paktën, nuk kanë frikë të përfshihen dhe të hidhen në skenë.

2) Demi

Gratë e shenjës, me këmbët në tokë dhe një dëshirë të madhe për të strehuar fëmijët dhe familjen e tyre, duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë, preferojnë pozicionet si punonjës publik , të cilat garantojnë një pagë të caktuar. Atëherë nuk është e sigurt që ata nuk bëjnë karrierë në administratën publike.

3) Binjakët

Mundohet të bëni zgjedhjen më të zgjuar për jetën dhe nevojat e tij. Gruaja e shenjës, e animuar nga një frymë e madhe komunikuese, do të përqendrohet në këtë, për të kaluar më mirë intervistën me gojë të konkursit për oficer shtypi në çdo komunë. Kreativiteti dhe siguria mund të shkojnë paralelisht.

4) Gaforrja

Gruaja e Gaforres është e lidhur me familjen dhe fëmijët, por ajo gjithashtu përmban një ambicie të madhe profesionale.Duke qenë, potencialisht, një udhëheqës i mirë, ai favorizon një rol të menaxherit të lartë , i ndërtuar me përpjekje dhe sakrifica.

5) Luani

Të dy, për sa kohë që i japin një mënyrë për të dalë. Nëpunësi civil do ta bëjë këtë me kënaqësi, por në një rol që i lejon asaj të udhëheqë të tjerët. Mësimi është i përsosur për karakterin e tij.

6) Virgjëresha

Në kufi me gjenialitetin, ai nuk mund të bëjë asgjë. Por, natyrisht, ajo shprehet mbi të gjitha duke themeluar një kompani dhe duke e udhëhequr atë , nganjëherë me ashpërsi dhe një qëndrim autoritar.7) Peshorja

Punonjës . Sepse ai është një tip i kujdesshëm dhe nuk i pëlqen të marrë rreziqe. Sidomos sepse ai ka frikë ta vërë në rrezik familjen e tij. Dhe pastaj hapësirë ​​për pagesë të sigurt. Me koston e të punuarit më shumë.

LEXO EDHE:  Zbulo talentin që ke në shoqëri, sipas shenjës tënde të horoskopit

LEXO EDHE:  Nuk i bën zemra/ Personat e këtyre shenjave nuk ndahen dot nga partneri

8) Akrepi

Menaxheri i lartë , pa dyshim. Akrepi çohet në komandë dhe gruaja e shenjës, përveç udhëheqjes natyrore, posedon karizëm, zgjuarsi dhe dhunti. Nuk ka frikë nga rreziku. Në të vërtetë, fillimi në një biznes të ri i jep asaj energji dhe vrull.

9) Shigjetari

Menaxheri i lartë , pa dyshim. Gruaja e shenjës është e shkëlqyer, e shkathët, me mendjemprehtësi të shkëlqyeshme intelektuale, e mençur. Kështu që ajo kurrë nuk do të angazhohej në sipërmarrje të pakuptimta. Si ndërmarrëse ajo jep më të mirën, si një punonjëse ajo ndihet e bllokuar.

10) Bricjapi

I varur , megjithë natyrën kurajoze të shenjës, do të sugjeronte të kundërtën. Por arsyetimi i ndjekur nga gruaja e shenjës është si vijon: një punë si e punësuar, veçanërisht në administratën publike, mund t’i jepte asaj paratë e nevojshme për të ndërmarrë në jetë atë që i pëlqen më shumë, udhëtimet, makinat, kurse trajnimi.

11) Ujori

Duke qenë nga natyra një shenjë e lirë dhe e pavarur, gruaja e Ujorit do të përpiqet të ndërmarrë nisma autonome . Sepse ajo e urren pranimin e komandave ose duhet të përgjigjet për hierarkitë.

12) Peshqit

Menaxheri i lartë. Shenja ka shumë imagjinatë për tu mbuluar në një rol fiks. Dhe, edhe nëse ai ka frikë nga rreziqet, ai do të përpiqet të fillojë rrugën e pavarësisë, duke i dhënë jetë diçka të re. Gruaja e Peshqve, si menaxher e lartë, do të jetë në gjendje të udhëheqë me sukses, pasi është e zellshme, serioze, e thellë, e përkushtuar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

Publikuar

-

Nga

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

Dashi

Puna: Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me gratë me të cilat punoni ose keni kontakte biznesi. Gjatë kësaj jave, përpiquni të planifikoni mirë punët tuaja dhe shmangni çdo formë kaosi ose konfuzioni. Gjatë javës, shumë prej jush do të ngarkohen me më shumë detyra në familje dhe në punë.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, ka ditë përpara jush në të cilat do të përjetoni probleme bezdisëse në lidhje me financat ose njerëzit që keni besuar.Është e vështirë të falësh gabimin kur i beson personit të gabuar për gjëra që janë të rëndësishme për familjen ose biznesin tënd.Ndoshta do të ketë nevojë për udhëtime ose për një takim financiar.

Dashuria: Gjatë javës do të entuziazmoheni për zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një personi të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Gratë do të kenë vështirësi më të mëdha për të zgjidhur problemet me partnerin. Ju mund të dështoni dhe kjo mund të ndikojë në vetëvlerësimin dhe gjendjen shpirtërore.

Demi

Puna: Me siguri do të keni pritje specifike dhe të veçanta për zhvillimin e ngjarjeve të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve. Mendoni, planifikoni dhe shmangni vendimet dhe veprimet emocionale. Do të keni mundësi të arrini sukses vetëm falë përpjekjeve tuaja.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, përgatituni për shpenzime më të larta këtë javë. Financiarisht, kjo mund të jetë një javë e paqëndrueshme, por nuk keni gjasa të mbijetoni nga një krizë financiare.

Dashuria: Është e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve të mos lejoni panik ose tension brenda vetes dhe në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë.Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë me një larmi përvojash emocionale. Kur gjërat po shkojnë mirë për ju, atëherë investoni energjinë tuaj në zgjidhjen e problemeve që keni.Java sjell përvoja të mira në dashuri.Gratë do të vendosen për përvoja më intime dhe romantike. Surprizat janë të mundshme nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit.

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve këtë javë, do të mbani një vëmendje të ngushtë në ngjarjet në jetën e miqve ose të njohurve. Ato mund të jenë të lidhura me problemet shëndetësore, me disa drama personale ose profesionale.

Financat: Kjo do të jetë një periudhë e favorshme për zgjidhjen e dokumenteve ose marrëdhënieve kontraktuale në lidhje me pronën ose një lloj prone. Mund të blini diçka me kontratë ose kredi.Këtë javë, çështjet tuaja financiare do të jenë të zhvilluara mirë, dhe ju mund të arrini suksese të rëndësishme ose të shijoni para të papritura, fitime më të mira.

Dashuria: Njohjet e reja këtë javë duhet të afrohen me kujdes, pa nxituar të zbulojnë gjëra nga jeta juaj personale.Ngjarje të tjera mund t’ju kthejnë në të kaluarën tuaj, të tilla si takimi i miqve të vjetër ose kujtime të tjera.Nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit, java do të ketë diçka për t’ju surprizuar.Gratë e Binjakëve do të përjetojnë një ngjarje të lidhur me një burrë, dhe kjo mund të jetë një ëndërr që lidhet me një person që është në botën tjetër, një shërbim përkujtimor dhe të tjerët.

Gaforrja

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, kjo javë mund të jetë e zënë me ngjarje të papritura në punë ose në biznes.Ngjarjet që do t’ju habisin do të lidhen kryesisht me njerëz nga një vend ose vend tjetër.

Financat: Gjatë javës do të keni marrëdhënie të ndryshme financiare me njerëz jashtë shtëpisë tuaj. Ata mund t’ju ngarkojnë në një farë mënyre, por rezultatet do të jenë të rëndësishme për ju.Gjatë javës do të keni fluks parash, por do të ketë edhe disa ndërlikime që lidhen me paratë.

Dashuria: Jini të arsyeshëm dhe më pak emocional në marrëdhëniet tuaja me njerëzit në familjen tuaj; ata nuk ka gjasa t’ju befasojnë me diçka që nuk e keni përjetuar tashmë. Këtë javë do të befasoheni nga një ngjarje e lidhur me një vajzë. Gratë do të përballen me njerëz me temperamente të ndryshme, dinake, të prirur për veprime dhe manipulime prapa skenave, etj.

Luani

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Luani gjatë këtyre ditëve, kini kujdes nga veprimet e nxituara që mund të prishin seriozisht planet tuaja. Jini të ndjeshëm dhe të mençur në veprimet dhe vendimet tuaja.

Financat: Gjatë javës do të zhvilloni takime të rëndësishme biznesi që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni çështjet financiare ose profesionale.Kjo javë paralajmëron marrjen e parave ose një dokument të rëndësishëm.

Dashuria: Gjatë javës, ironi apo sarkazma e dikujt përreth jush mund të fyen ose zhgënjejë seriozisht.Shumë prej jush po përgatiten të udhëtojnë këtë javë, përfshirë këtu edhe jashtë vendit.Kjo javë do të testojë marrëdhëniet tuaja familjare, por ju patjetër që keni nevojë për një provë të tillë.Do të jeni të lumtur me diçka që do të ketë lidhje me partnerin tuaj romantik ose të martuar.

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, gjatë javës mund të hasni pabesim nga kolegët ose sjellje të pasakta të klientëve, partnerëve. Ka të ngjarë që këto veprime të provokojnë një reagim përkatës nga ana juaj.Gjatë javës, kini kujdes me premtimet që merrni lehtësisht ose me oferta joshëse për t’u pasuruar sa më shpejt.

Financat: Kjo do të jetë një periudhë e favorshme për realizimin e planeve dhe pritjeve tuaja. Ju do të jeni në gjendje të merrni ndihmë financiare kontakteve tuaja personale ose duke krijuar marrëdhënie tashmë profesionale (afariste).

Dashuria: Gjatë javës mund të befasoheni kur flirtoni në vendin tuaj të punës ose do të përjetoni zhvillimin interesant të një tashmë të krijuar.Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për njohje të reja romantike, të cilat mund të ndodhin përmes një faqe takimesh, ndërmjetësimi i miqve ose të afërmve dhe më shumë.Burrat do të kenë një marrëdhënie të ndërlikuar me gratë e lindura nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.Gratë do të jenë të padurueshme, do të duan zhvillim të shpejtë të planeve dhe dëshirave të tyre. Java do të jetë e suksesshme për ju, por mësoni durim dhe besim në paracaktimin, në atë që ju jep fati.

LEXO EDHE:  Nuk i bën zemra/ Personat e këtyre shenjave nuk ndahen dot nga partneriPeshorja

LEXO EDHE:  Ja cila shenjë e horoskopit dashurohet me ju

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshorjes, keni një javë përpara vetes në të cilën do të lindë më shumë tensione në lidhje me mosmarrëveshje ose kundërshtime të ndryshme. “Përplasjet” kryesore do të jenë në shtëpinë tuaj, për çështje familjare ose do të lidhen me fqinjët.

Financat: Mund të shfaqen probleme të papritura shtëpiake ose pronësore që janë të vështira për t’u zgjidhur gjatë kësaj periudhe shtatë ditore.Do të keni mundësi të zgjidhni një problem kompleks, të arrini një marrëveshje ose të shesni diçka me një çmim të mirë.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve, me vullnet dhe durim, ju do të jeni në gjendje të gëzoheni në diçka personale. Ky mund të jetë projekti ose angazhimi juaj, diçka që do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj.Surprizat që do të përjetoni gjatë javës do të kenë një ndikim pozitiv në planet tuaja personale dhe profesionale.Gratë do të jenë të prirura ndaj disponimeve të trishtueshme që do të kalojnë shpejt.Burrat do të kenë një përvojë serioze ose bisedë me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Akrepi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të ketë shpenzime të papritura ose më të larta në familjen tuaj. Në disa raste, ato mund të lidhen me diçka të mirë: një investim, blerjen e një shtëpie ose gjëra të tjera të shtrenjta.

Financat: Gjatë javës do të dëshironi të bëni disa përmirësime në shtëpinë tuaj falë financave të mira por ju mund të hasni pengesa dhe vështirësi të çdo lloji. Nëse jeni të angazhuar në blerje në shtëpi, mosmarrëveshjet me dikë rreth jush janë të mundshme.

Dashuria: Lajme të ndryshme që lidhen me një fëmijë ose të ri do t’ju angazhojnë me thirrje telefonike ose takime.Shmangni tendosjen e marrëdhënieve tuaja me njerëzit me të cilët punoni.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një përvojë emocionale të lidhur me një njeri nga e kaluara juaj.Burrat e Akrepit do të kalojnë disa telashe emocionale ose dashurie që duhet t’u mësojnë atyre diçka.

Shigjetari

Puna: Puna juaj me kohë të pjesshme do të ketë gjithashtu një zhvillim të mirë.Ju mund të keni sukses nëse punoni në fushën e tregtisë, nëse udhëtoni jashtë vendit ose nëse punoni në një qeveri, bankë ose institucion tatimor.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë i kushtoni vëmendje serioze çështjeve financiare që janë ende të pazgjidhura dhe ju shqetësojnë.Kjo javë do t’ju japë mundësinë për të fituar një fitim ose të ardhura të mira nga aktivitete të ndryshme, nga shitja me pakicë, reklamimi dhe çdo aktivitet intelektual.

Dashuria: Ata prej jush që keni përjetuar kohët e fundit dramë familjare do të preken akoma nga ajo. Sidoqoftë, këtë javë do të shihni më qartë kuptimin specifik të një përvoje të tillë. Momentet e mira gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me njohje dhe miqësi të reja dhe të vjetra, të cilat tani do të kenë zhvillim. Do të keni përvoja të këndshme.

Bricjapi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, kjo javë do të jetë interesante për ju dhe mund t’ju japë mundësi të reja për të arritur qëllime të rëndësishme.Përqendrohuni sa më shumë që të jetë e mundur në detyrat dhe angazhimet tuaja të përditshme. Jini serioz dhe të përgjegjshëm, ndiqni qëllimet tuaja!

Financat: Gjatë këtyre ditëve do të keni mundësinë të gjeni një zgjidhje për të rritur tëardhurat tuaja. Do të mudn të rikuperoheni deri në javën e ardhshme.

Dashuria: Burrat do të jenë në gjendje të marrin fatin në gjërat që ata gjetën joserioze ose shumë të vështira për t’u zbatuar.Gratë do të presin një takim ose një ngjarje tjetër të rëndësishme që lidhet me një grua.

Ujori

Puna: Disa nga planet tuaja për këtë javë do të kenë të bëjnë me të afërmit që jetojnë në një fshat, qytet ose vend tjetër.Është e mundur që të tërhiqni vëmendjen tuaj në zgjidhjen e problemeve familjare për të cilat deri më tani nuk keni pasur kohë ose burime të mjaftueshme.

Financat: Çështjet tuaja financiare gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë të paqëndrueshme, veçanërisht nëse keni shpenzime serioze në lidhje me një burrë nga familja juaj ose pagesa për një partner biznesi.Gjatë javës, shpenzimet në lidhje me shëndetin e një të afërmi janë të mundshme.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, keni një javë para jush, në të cilën përvojat tuaja romantike mund të kenë një zhvillim interesant.Edhe nëse keni disa probleme në marrëdhëniet tuaja personale, tani me kompromis ose diplomaci do të keni mundësi të shpëtoni prej tyre.Gratë do të kenë një javë të favorshme për udhëtime, veçanërisht nëse shoqërohet me romancë dhe dashuri.

Peshqit

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, ju keni një javë të favorshme për të udhëtuar dhe pushuar në det ose në male.Ju mund të keni nevojë të ndryshoni planet ose angazhimet tuaja papritur këtë javë. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla, por ato do të jenë për të mirën tuaj. Jini të durueshëm!

Financat: Të lindurit e kësaj shenje duhet të limitojnë shpenzimet. Nëse vazhdoni të shpenzoni për gjëra të panevojshme do të gjendeni në një gropë nga e cila do t’iu duhet shumë kohë për të dalë.

Dashuria: Mund të prisni që të merrni një shans të ri këtë javë, një mundësi të re në lidhje me udhëtimet ose njerëzit që jetojnë shumë larg. Padyshim se java sjell ngjarje apo surpriza në këtë drejtim.Ju mund të keni nevojë të ndryshoni planet ose angazhimet tuaja papritur këtë javë. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla, por ato do të jenë për të mirën tuaj. Jini të durueshëm!Këtë javë, kontaktet tuaja personale dhe profesionale me një grua do të jenë baza e ideve dhe planeve të reja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Takime dhe njohje të reja/ Horoskopi i dashurisë për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Takime dhe njohje të reja/ Horoskopi i dashurisë për javën e ardhshme

Dashi

Gjatë javës do të entuziazmoheni për zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një personi të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Gratë do të kenë vështirësi më të mëdha për të zgjidhur problemet me partnerin. Ju mund të dështoni dhe kjo mund të ndikojë në vetëvlerësimin dhe gjendjen shpirtërore.

Demi

Është e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve të mos lejoni panik ose tension brenda vetes dhe në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë.Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë me një larmi përvojash emocionale. Kur gjërat po shkojnë mirë për ju, atëherë investoni energjinë tuaj në zgjidhjen e problemeve që keni.Java sjell përvoja të mira në dashuri.Gratë do të vendosen për përvoja më intime dhe romantike. Surprizat janë të mundshme nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit.

Binjakët

Njohjet e reja këtë javë duhet të afrohen me kujdes, pa nxituar të zbulojnë gjëra nga jeta juaj personale.Ngjarje të tjera mund t’ju kthejnë në të kaluarën tuaj, të tilla si takimi i miqve të vjetër ose kujtime të tjera.Nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit, java do të ketë diçka për t’ju surprizuar.Gratë e Binjakëve do të përjetojnë një ngjarje të lidhur me një burrë, dhe kjo mund të jetë një ëndërr që lidhet me një person që është në botën tjetër, një shërbim përkujtimor dhe të tjerët.

Gaforrja

Jini të arsyeshëm dhe më pak emocional në marrëdhëniet tuaja me njerëzit në familjen tuaj; ata nuk ka gjasa t’ju befasojnë me diçka që nuk e keni përjetuar tashmë. Këtë javë do të befasoheni nga një ngjarje e lidhur me një vajzë. Gratë do të përballen me njerëz me temperamente të ndryshme, dinake, të prirur për veprime dhe manipulime prapa skenave, etj.

Luani

Gjatë javës, ironi apo sarkazma e dikujt përreth jush mund të fyen ose zhgënjejë seriozisht.Shumë prej jush po përgatiten të udhëtojnë këtë javë, përfshirë këtu edhe jashtë vendit.Kjo javë do të testojë marrëdhëniet tuaja familjare, por ju patjetër që keni nevojë për një provë të tillë.Do të jeni të lumtur me diçka që do të ketë lidhje me partnerin tuaj romantik ose të martuar.

Virgjëresha

Gjatë javës mund të befasoheni kur flirtoni në vendin tuaj të punës ose do të përjetoni zhvillimin interesant të një tashmë të krijuar.Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për njohje të reja romantike, të cilat mund të ndodhin përmes një faqe takimesh, ndërmjetësimi i miqve ose të afërmve dhe më shumë.Burrat do të kenë një marrëdhënie të ndërlikuar me gratë e lindura nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.Gratë do të jenë të padurueshme, do të duan zhvillim të shpejtë të planeve dhe dëshirave të tyre. Java do të jetë e suksesshme për ju, por mësoni durim dhe besim në paracaktimin, në atë që ju jep fati.

LEXO EDHE:  Ja cila shenjë e horoskopit dashurohet me juPeshorja

LEXO EDHE:  Shëndeti dhe paraja/ Si do të jetë ky muaj për ju sipas parashikimit të horoskopit kinez

Gjatë këtyre shtatë ditëve, me vullnet dhe durim, ju do të jeni në gjendje të gëzoheni në diçka personale. Ky mund të jetë projekti ose angazhimi juaj, diçka që do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj.Surprizat që do të përjetoni gjatë javës do të kenë një ndikim pozitiv në planet tuaja personale dhe profesionale.Gratë do të jenë të prirura ndaj disponimeve të trishtueshme që do të kalojnë shpejt.Burrat do të kenë një përvojë serioze ose bisedë me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Akrepi

Lajme të ndryshme që lidhen me një fëmijë ose të ri do t’ju angazhojnë me thirrje telefonike ose takime.Shmangni tendosjen e marrëdhënieve tuaja me njerëzit me të cilët punoni.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një përvojë emocionale të lidhur me një njeri nga e kaluara juaj.Burrat e Akrepit do të kalojnë disa telashe emocionale ose dashurie që duhet t’u mësojnë atyre diçka.

Shigjetari

Ata prej jush që keni përjetuar kohët e fundit dramë familjare do të preken akoma nga ajo. Sidoqoftë, këtë javë do të shihni më qartë kuptimin specifik të një përvoje të tillë. Momentet e mira gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me njohje dhe miqësi të reja dhe të vjetra, të cilat tani do të kenë zhvillim. Do të keni përvoja të këndshme.

Bricjapi

Burrat do të jenë në gjendje të marrin fatin në gjërat që ata gjetën joserioze ose shumë të vështira për t’u zbatuar.Gratë do të presin një takim ose një ngjarje tjetër të rëndësishme që lidhet me një grua.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, keni një javë para jush, në të cilën përvojat tuaja romantike mund të kenë një zhvillim interesant.Edhe nëse keni disa probleme në marrëdhëniet tuaja personale, tani me kompromis ose diplomaci do të keni mundësi të shpëtoni prej tyre.Gratë do të kenë një javë të favorshme për udhëtime, veçanërisht nëse shoqërohet me romancë dhe dashuri.

Peshqit

Mund të prisni që të merrni një shans të ri këtë javë, një mundësi të re në lidhje me udhëtimet ose njerëzit që jetojnë shumë larg. Padyshim se java sjell ngjarje apo surpriza në këtë drejtim.Ju mund të keni nevojë të ndryshoni planet ose angazhimet tuaja papritur këtë javë. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla, por ato do të jenë për të mirën tuaj. Jini të durueshëm!Këtë javë, kontaktet tuaja personale dhe profesionale me një grua do të jenë baza e ideve dhe planeve të reja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE