Connect with Us

Futbollistët e Premier Ligës shfrenohen në Ibiza, festojnë me femra

Premier Liga

Futbollistët e Premier Ligës shfrenohen në Ibiza, festojnë me femra

Publikuar

-

Tre futbollistë anglezë të Premierligës Dele Alli, James Maddison e Jack Grealish janë fotografuar së fundmi duke kaluar pushimet në Ibiza në Spanjë.

Të tre futbllistët kanë festuar në një resort me një grumbull njerëzish, pa respektuar distancën sociale.

Jack Grealish është kritikuar edhe më parë për mos respektim të rregullave gjatë pandemisë së koronavirusit. Në mars ai është parë në një festë ilegale së bashku me shokun e skuadrës Rosse Mcormack, ndërkohë që e gjithë bota ishte në karantinë.

Rikujtojmë se Britania e Madhe ka vendosur karantinën edhe për udhëtarët që vijnë nga Spanja, kështu djemtë janë të detyruar që kur të kthehen në Angli ata duhet të bëjnë 2 javë karantinë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

ZYRTARE/ Ish-futbollisti i Bayern Mynih transferohet tek Tottenham

Publikuar

-

Nga

Tottenham, ka njoftuar se ka arritur transferimin e mesfushorit, i cili mund të luaj edhe në mbrojtje, Pierre-Emile Hojbjerg.

“Jemi të lumtur të konfirmojmë transferimin e Pierre-Emile Hojbjerg nga Southamptoni. Mesfushori ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025 dhe do të bartë fanellën me numër pesë”, thuhet në konfirmimin e Tottenhamit.Hojbjerg, ishte transferuar nga Bayern Munich tek Sauthampton, nga ku ka rënë në sy të Jose Mourinho-s dhe është blerë nga Tottenham.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klop surprizon me afrimin e radhës, merr në skuadër mbrojtësin grek

Publikuar

-

Nga

Liverpooli ka njoftuar blerjen e anësorit të majtë, Kostas Tsimakas, për 11.75 milionë euro nga Olympiacosi. 24-vjeçari grek, i cili ka luajtur tri ndeshje me përfaqësuesen helene, bashkohet me kampionët e Premier League-s teksa firmosi kontratën në terrenin e stërvitjes në Melwood, të hënën.

Tsimikas bëri debutimin me skuadrën e Olympiacosit në dhjetor 2015 dhe deri atëherë numëron 86 paraqitje në total për klubin grek.“Jam shumë i lumtur dhe krenar që jam këtu. Për mua, është klubi më i madh në botë. Është nder të jem këtu dhe do të jap më të mirën,” – tha Tsimikas për Liverpoolfc.com.

Tsimikas do të veshë fanellën me nr. 21 në “Anfield”. Jurgen Klopp beson se afrimi i tij do të sigurojë konkurrencë të shëndetshme në krahun e majtë me titullarin Andy Robertson.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video/ Fitore mes drithërimash, Man United kualifikohet në shtesa falë një… penalltie

Publikuar

-

Nga

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinale ët Europa League. ”Djajtë e kuq” kanë mposhtur me shifrat 1-0 Copenhagen, falë golit të Bruno Fernandes në minutën e 94-të me penallti. Kujtojmë që koha e rregullt u mbyll me shifrat 0-0, teksa danezët u mbrojtën mjaft mirë. Manchester United është pretendenti kryesor për të ngritur lart trofeun në fund.

Manchester United përballet me Copenhagen në RheinEnergie Stadio të Gjermanisë, me fillim nga ora 21.00. Kjo sfidë e 1/8 të Europa League vlen shumë për ”djajtë e kuq”, të cilët do kërkojnë të shkojnë deri në fund të këtij kompeticioni. Trajneri Solsjkaer ka vendosur për lojtarët që do zbresë në fushë, ku në sulm janë të zakonshmit Martial dhe Rashford. Copenhagen kërkon të surpizojë, e se sa do ia dalë, mbetet të shihet.

FT| Mançester Junajtid-Kopenhagen 1-0  1. Bruno Fernandesh 94′

 

LEXO TE PLOTE