Connect with Us

Ekipi shqiptar bën goditjen e madhe të merkatos, firmos sulmuesi nga Kosta Rika

Sport

Ekipi shqiptar bën goditjen e madhe të merkatos, firmos sulmuesi nga Kosta Rika

Publikuar

-

Për herë të parë në kampionatin e Maqedonisë do të luajë një lojtar nga Kosta Rika, ndërsa për herë të parë një futbollist nga ky shtet do të luajë për Shkupin.

Bëhet fjalë për Fredi Alvarez, i cili ka nënshkruar një kontratë  një vjeçare me skuadrën shqiptare në Maqedoninë e Veriut. 25-vjeçari vjen nga Jikaral në Kosta Rikë, ku në 21 paraqitje ka arritur të shënojë 8 gola dhe 5 asiste, ndonëse është vetëm një mesfushor.

Alvarez ka luajtur me ekipin e të rinjve të Kosta Rikës, ndërsa me ekipin e parë është grumbulluar, por nuk ia ka dal të debutojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Oferta turke, Nuabueze ka një akord për të ardhmen

Publikuar

-

Nga

Kirian Nuabueze duket se po kalon ditët e tij të fundit si një futbollist i skuadrës së Laçit. Sulmuesi më i mirë i Kategorisë Superiore në sezonin e fundit, po bëhet gati t’i japë lamtumirën kampionatit, ashtu siç kanë bërë paraardhësit e tij në vitet e fundit sapo kanë marrë “Këpucën e Artë” në vendin tonë.

Nuabueze ka rënë në sy të klubeve të huaja me shumë të tilla nga Turqia që kanë shfaqur interes. Ai që e kërkon më me ngulm është Menemenspor I cili që me zbulimin e Selmanit, nuk ia heq sytë Superiroes për “okazione”. SIpas mediave turke, ka akord mes palëve për një transferim të mundshëm të lojtarit te klubi i kategorisë së dytë.Tani mbetet të mësohet nëse Nuabueze do të vazhdojë me Laçin të paktën deri në fund të gushtit, kur luhet ndeshja e turit të parë të Ligës së Europës, apo nëse do të udhëtojë që tani drejt Turqisë për t’iu bashkuar skuadrës së re me të cilën ëndërron që të hedhë hapin e radhës në karrierë. Një lëvizje që do të krijonte një mungesë të rëndësishme në radhët e Laçit, nga i cili është larguar në ditët e fundit edhe Bedri Greca.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Përfundon tribuna qendrore, shikoni si duket stadiumi i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Punimet për stadiumin e ri të Kukësit po vazhdojnë me intensitet të lartë. Tashmë ka përfunduar ngritja e tribunës qendrore, ndërsa kanë nisur punimet në pjesën pas portës.

Nënkampionët e Shqipërisë do të kenë mundësi pas dy sezonesh të luajnë në shtëpi për shkak se stadiumi sezonin 2018-2019 nuk përmbushi kriteret për t’u licencuar, ndërsa sezonin e fundit “Zeqir Ymeri” iu nënshtrua rikonstruksionit. 

LEXO TE PLOTE

Sport

Formula 1/ Ferrari jashtë podiumit, Red Bulli befason Mercedesin

Publikuar

-

Nga

Ka përfunduar gara e pestë e Botërorit të vitit 2020 në Formula 1 dhe fituesi është Max Verstappen. Piloti i Red Bull Racing-Honda triumfoi në Çmimin e Madh të Silvestrone, që përkoi me 70-vjetorin e kësaj piste.

Suksesi i parë në këtë vit për holandezin, i cili zhvilloi një garë fantastike dhe siguroi pikët e plota. I dyti Lewis Hamilton, teksa në pod ngjitet edhe makina tjetër e Mercedes, Valeri Bottas.

Vendi i katërt për Charles Leclerc të Ferrarit, ndërsa Sebastian Vettel zhvillon një tjetër garë të dobët. Gjermani i “Kokëkuqes” u nis nga pozicioni i 11-të dhe e mbylli në vend të 12-të, duke konfirmuar momentin e errët që po kalon.

Hamilton vazhdon të kryesojë renditjen e përgjithshme me 107 pikë. Kampioni i botës ndiqet nga Verstappen me 30 pikë më pak dhe më pas vjen finlandezi Bottas me 73 pikë. Vetë 45 pikë numëron Leclerc, që pozicionet i katërti, ndjekur nga Lando Norris me 7 pikë më pak.

LEXO TE PLOTE