“Copë m***, kjo është një çmenduri”, presidenti i Lacios shpërthen keq ndaj trajnerit

-

Salernitana ka humbur mbrëmjen e djeshme shansin për të luajtur në play off-et për t’u ngjitur në Serie A. Ekipi u mposht në shtëpinë e vetë me shifrat 1-2 dhe kjo ka zgjuar zemërimin e Klaudio Lotitos. Presidenti i klubit Italian ishte duke parë ndeshjen në restorant, teksa ka marrë telefonin dhe nuk e ka kursyer fjalorin për trajnerin Ventura.

“Një copë m***, është diçka e dukshme. Kjo është çmenduri. Ai e nxori Akpa në mesfushë, shkatërroi gjithçka”, ishin fjalët e thëna nga Lotito për teknikun italian. Ky i fundit dha dorëheqjen dhe mbylli këtu bashkëpunimin me Salernitanën. Ndërkohë në të shkuarën ka drejtuar edhe kombëtaren e Italisë dhe ka një eksperiencë të pasur në karrierën e tij si trajner.

Video/ Inter i frikshëm, likuidon Bajern Leverkusenin dhe shkon në gjysmëfinale

-

Interi kalon në gjysmëfinale të Ligës së Europës, pasi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bajer Leverkusenin.

Ndeshja nisi mirë për të besuarit e Kontes, të cilët gjetën golin që në minutëne  15- të me anë të Nikolo Barelës. 6 minuta më vonë ishte Lukaku që dyfishoi shifrat, por kjo zgjati shumë pak, pasi Haverc ngushtoi shifrat në minutën e 24’.

Më këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën , aoavrësisht rasteve të shumta nga të dyja skuadrat, përsëri nuk u shënua asnjë gol. Kujtojmë se arbitri akordoi dy penallti në këtë ndeshje për Interin, të cilat u anuluan më pas nga VAR. Në gjysmëfinale Interi do të përballet me fituesin e çiftit Shaktar Donjetsk-Bazel.

Junajtid-Kopenhagen 0-0

FT| Inter-Leverkusen 2-1

Barela 15′, Lukaku 21’/ Haverc 24′

Juventusi nuk ndalet, pas Pirlos piketon edhe ikonën e Milanit

-

Andrea Pirlo kaloi një dekadë te Milani, ndërsa në Torino punoi 4 vite, duke fituar edhe 4 tituj kampion, ndonëse lajmi që po qarkullon së fundmi është edhe ai i mbërritjes në klub të një tjetër ikone kuqezi si Ariedo Braida.

Ish-drejtori sportiv i Milanit, në epokën “Berluskoni”, por edhe ish-drejtori sportiv i Barcelonës, mendohet se do të jetë një tjetër “Djall” në rangjet drejtuese të Juves.

Fakti që Fabio Paratiçi përveç merkatos mbulon edhe rolin e administratorit të klubit (shefi ekzekutiv i skuadrës), presidenti Anjeli po mendon që t’i japë një krah të djathtë Paratiçit, me Braidan që sjell jo vetëm eksperiencë, por edhe më shumë nuhatje për goditje të mëdha në merkato, si ato të kryera në periudhën e artë milaniste (1986-2013).

Vjen largimi i parë nga Juventusi i Pirlos, mesfushori kryen vizitat mjekësore

-

Pas tri sezonesh, aventura e Blaise Matuidi te Juventusi është thuajse e mbyllur. Sipas “RMC Sport” mesfushori 33-vjeçar pritet të kryejë pasditen e sotme vizitat mjekësore në Francë, para se të zyrtarizojë largimin nga Juventusi dhe të firmosë kontratën me klubin e tij të ri.

Merr fund kështu aventura 3-vjeçare e Matuidi me fanellën e Juventusit, gjatë të cilës ka fituar tre tituj kampionë, një kupë Italia dhe një Superkupë Italie, ndërsa në 132 ndeshje ka shënuar edhe 8 gola.

Në këtë mënyrë skuadra bardhezi do të lehtësohet nga paga prej 3.5 milionë eurosh në sezon, teksa ka një kontratë deri në vitin 2021.