Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Dashi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, në gusht do të mërziteni nga veprimet dhe fjalët e njerëzve që kanë idenë e tyre të jetës dhe përpiqen ta imponojnë atë te njerëzit e tjerë përreth tyre. Konflikti me njerëz të tillë nuk do t’i ndryshojë ato, por ju mund të provokoni reagime të pakëndshme nga ana e tyre.Në gusht, do të tensionoheni duke vonuar informacionin ose dokumentet që janë të rëndësishme për ju.Ndonjëherë lajmet nga vendi ose jashtë saj do të jenë konfuze, keqinformuese, zhgënjyese.

Dashuria: Të hutuar nga emocione dhe përvoja të ndryshme në gusht, do të keni tendencë të kërkoni më shpesh kontakte me miqtë e vjetër. Do të dëshironi të “rregulloni orën tuaj” duke dëgjuar këndvështrimin dhe mendimin e tyre. Nëse keni nevojë të ndani informacione personale, tregohuni më të kujdesshëm.Çështjet familjare dhe të dashurisë do të shkojnë krah për krah gati këtë muaj.

Financat: Do të jeni relativisht të qëndrueshëm financiarisht, përveç nëse jeni ambicioz me disa pritje jorealiste. Mund të ketë një vonesë të përkohshme të parave ose një dokument financiar.

 

Demi

Puna: Gjatë kësaj kohe, jini shumë të kujdesshëm në punë. Mos i ndiqni verbërisht emocionet tuaja, mos reagoni me nxitim, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja me kolegë, klientë ose partnerë.Ju jeni gati të bëni një bisedë me dikë që do të jetë i gatshëm të ndajnë idetë dhe planet e tyre me ju. Do t’ju duhet këshilla ose mendimi juaj. Mos nxitoni me komentet tuaja, pasi do t’ju duhet më shumë informacion dhe hulumtime.

Dashuria: Dashuria këtë muaj mund të jetë e ndërlikuar për shkak të emocionalitetit dhe padurimit tuaj më të madh. Nëse ende po kërkoni një marrëdhënie të prishur, dijeni që po e humbni kohën tuaj me shpresa të kota. Presioni nga ju, provokimi i takimeve ose bisedave mund t’ju sjellin fytyra me fytyra sekrete përmes të cilave do t’i shkaktoni vetes dhimbje.Shikoni përpara për të ardhmen. Nëse nuk keni një partner të ri, kërkoni një fillim të ri në jetën tuaj.

Financat: Gjatë këtij muaji mund të keni një marrëdhënie financiare me një person që jeton në një lokal tjetër (përfshirë ndoshta jashtë vendit). Në gusht mund të prisni para shtesë nga puna, dhe nëse keni biznesin tuaj do të kënaqeni me një rritje të vogël të të ardhurave tuaja. Paratë e papritura janë gjithashtu të mundshme. Burrat do të jenë shumë të kujdesshëm me çdo sipërmarrje të re.

 

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në gusht do të keni një shans të arrini suksese të rëndësishme për ju. Do t’ju jepet mbrojtja dhe fati që ju nevojiten, por mos e abuzoni atë. Sidoqoftë, kini kujdes nga komentet që nuk merren parasysh, nga komunikimi më i ashpër me të tjerët, për konflikte. Veprime të tilla nga ana juaj do të bëjnë një provë serioze të rëndësishme për marrëdhëniet tuaja me të afërmit, miqtë, kolegët dhe të tjerët.

Dashuria: Presin mbledhje që lidhen me emocione të këndshme ose takime me njerëz interesantë dhe argëtues. Gjatë këtij muaji do të keni më shumë se zakonisht biseda me njerëz që jetojnë shumë larg jush.

Financat: Ky do të jetë një muaj i mbarë për të zgjidhur marrëdhëniet financiare. Është e mundur të merrni para nga një person specifik, nga një institucion qeveritar ose një bankë.

 

Gaforrja

Puna: Në gusht, shumë prej jush mund të kenë një udhëtim pune, për një qëllim specifik.Marrëdhëniet e reja afariste ose profesionale me një person nga një lokalitet ose vend tjetër janë të mundshme. Në gusht do të organizoni ose merrni pjesë më shumë takime dhe mbledhje që lidhen me festa ose ngjarje të ndryshme.

Dashuria: Marrëdhëniet e reja afariste ose profesionale me një person nga një lokalitet ose vend tjetër janë të mundshme.Përfaqësuesit e pamartuar të kësaj shenje të zodiakut do të kenë një zhvillim interesant të një marrëdhënie romantike ose do të krijojnë një njohje të re romantike.Burrat do të kalojnë momente të veçanta me njerëzit e lindur nën shenjën e Akrepit, Peshqve ose Gaforres.

Financat: Financat do të jenë të mira. Do të keni mundësinë që më në fund të bëni blerjet e ëndërruara deri më tani.

 

Luani

Puna: Gushti do të jetë një kohë e favorshme për zhvillimin profesional, për të arritur sukses të rëndësishëm në arsim apo karrierë. Do të keni mundësinë të tregoni aftësitë tuaja, të prezantoni projektin ose idenë tuaj.

Dashuria: Në gusht, shumë do të marrin një ftesë për një fejesë, martesë ose ndonjë ngjarje tjetër të madhe familjare.Në gusht mund të përjetoni një surprizë të këndshme të lidhur me dikë që jeton larg.Gratë do të përgatisin një surprizë të këndshme për të dashurit dhe do të presin reagimin e tyre.Meshkujt do të përjetojnë periudha të humorit të keq ose të pakënaqësisë me veten.

Financat: Ju keni angazhime financiare para jush, të cilat do të përfshijnë zgjidhjen e një marrëdhënie delikate, të shëndetshme ose krediti.Edhe pse gushti sjell një shans për të fituar ose fituar para, ai gjithashtu ka një shenjë të humbjes ose luftës me paratë.

 

Virgjëresha

Puna: Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të kenë biseda dhe punë në lidhje me dokumente, që kanë të bëjnë me trashëgiminë dhe më shumë.Problemet në gusht mund të lindin për ata prej jush që janë të përfshirë në një proces gjyqësor ose në zgjidhjen e një çështje juridike. Në gusht prisni lajme interesante që do të ndryshojnë disa nga planet ose pritjet tuaja.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, në gusht prisni lajme interesante që do të ndryshojnë disa nga planet ose pritjet tuaja. Gjatë këtij muaji ju përdorni tendencat e favorshme për të filluar një njohje të re me një person që ka përvojë të mjaftueshme në jetën e tij / saj dhe do të jetë në gjendje të vlerësojë qëllimet tuaja reale, serioze.

Financat: Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të kenë biseda dhe punë në lidhje me dokumente, që kanë të bëjnë me trashëgiminë dhe më shumë.Problemet në gusht mund të lindin për ata prej jush që janë të përfshirë në një proces gjyqësor ose në zgjidhjen e një çështje juridike. Gushti sjell më shumë shpenzime që lidhen me një fëmijë ose nip, për të cilin do të keni plane dhe pritje paraprake.

Peshorja

LEXO EDHE:  Ky është shteti që ka më shumë miliarderë në botë

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshorjes, keni një muaj të suksesshëm përpara, në të cilin do të keni mundësinë të realizoni disa nga idetë dhe planet tuaja të guximshme. Do të keni një shans të realizoni mundësi të humbura ose projekte të shtyrë për shkak të mungesës së rrethanave të favorshme. Shumë përfaqësues të shenjës së Peshores do të gëzohen në suksesin e tyre personal në karrierën e tyre, të cilën do ta ndajnë dhe festojnë me të dashurit e tyre.

Dashuria: Në gusht do të keni mundësi të sjellni më shumë qartësi në jetën tuaj të dashurisë. Do të dini se kush është personi pranë jush, cilat plane ka ai për të ardhmen dhe nëse do të vazhdoni të ecni përpara së bashku. Kjo është veçanërisht e vërtetë për marrëdhëniet që kalojnë nëpër prova dhe vështirësi serioze.Gjatë këtij muaji do të prireni të pranoni marrëdhëniet tuaja të dashurisë shumë më të qetë dhe të matur, pa emocione të panevojshme ose dëshirë për konflikt. Ju madje do të jeni të gatshëm të bëni lëshime, kompromise ose të kërkoni falje nëse situata kërkon veprime të tilla nga ana juaj.

Financat: Ky muaj do të jetë një kohë e mirë për të zgjidhur problemet financiare dhe marrëdhëniet. Ju mund të jeni me fat dhe të keni sukses të rëndësishëm në çështjet tuaja financiare.

 

Akrepi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në gusht do të jeni shumë energjik, ambicioz, të frymëzuar për një larmi gjërash, përfshirë ato që përfshijnë një lloj rreziku dhe pasigurie. Ju mund të bëni disa reforma në shtëpinë tuaj, të bëni kujdes të veçantë për pronën që posedoni dhe më shumë. Shumë do të kalojnë më shumë kohë duke punuar ose duke bërë gjëra jashtë shtëpisë së tyre: kopshtari, bujqësi, ecje, alpinizëm dhe më shumë.

Dashuria: Dashuria do të jetë në gjendje t’ju tregojë bujarinë e saj në gusht. Sigurisht, kjo do të varet kryesisht nga rrethanat e tjera, por në përgjithësi gushti do të jetë një kohë për romanca, aventura dashurie dhe aventura të reja.

Financat: Gjatë këtij muaji ata mund t’ju bëjnë të lumtur me para ose një dokument financiar përmes të afërmve tuaj ose përmes punës (biznesit). Burrat do të kenë një muaj të fortë për realizimin profesional dhe të biznesit.

 

Shigjetari

Puna: Ju jeni gati të përjetoni një sërë ngjarjesh të papritura, disa prej të cilave mund t’ju sjellin mundësi të reja për zhvillim. Jini të përgatitur për oferta të reja ose shanset që fati do t’ju japë këtë muaj.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, ngjarje dhe përvoja të ndryshme emocionale mund të ndodhin në gusht, të cilat mund të jenë shkak për lotët (përfshirë gëzimin, lumturinë).Në gusht, ju mund të keni një takim me dikë që do të prisni së shpejti për shkak të ngjarjeve të ndryshme.

Financat: Në aspektin financiar, ju do të duhet të rregulloni përparësitë tuaja me çdo kusht dhe të arrini realizimin e tyre. Sidoqoftë, asgjë nuk do të ndodhë pa ndihmën e njerëzve nga shtëpia juaj ose të afërmit.

 

Bricjapi

Puna: Në përgjithësi, ky muaj (pavarësisht sezonit të verës) do të krijojë parakushte për të arritur rezultate të rëndësishme në karrierën tuaj.Një surprizë mund të shfaqet në punën tuaj në lidhje me shtyrjen e përkohshme të një aktiviteti ose ndryshimi të ri.

Dashuria: Në gusht do të keni një zhvillim interesant pozitiv të marrëdhënieve personale ose profesionale me gratë. Në gusht, do të jetë e rëndësishme të jesh serioz në përmbushjen e premtimeve që u ke dhënë njerëzve përreth teje. Përndryshe, jo vetëm që do të prishni marrëdhënien tuaj, por pasojat do të jenë mjaft të pakëndshme për ju.

Financat: Në gusht do të keni një zhvillim interesant pozitiv të marrëdhënieve personale ose profesionale me gratë. Falë takimeve do të keni mundësinë të siguroni para edhe nga burime të tjera.

Ujori

Puna: Gjatë këtij muaji është e mundur të hiqni dorë nga një nga idetë tuaja në lidhje me punën ose biznesin. Në përgjithësi, gushti është një vazhdim i ri i një procesi të ndryshimit profesional që mund të zgjasë disa muaj, përfshirë në vitin 2021.

Dashuria: Në gusht, shumica prej jush do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar afër dhe larg. Do keni shumë emocione të këndshme, duke vizituar vende të reja ose do të takoni njerëz të rinj. Burrat e Ujorit do të jenë të prirur për xhelozi, dyshim, mungesë të kuptuarit të dëshirave dhe ndjenjave të të tjerëve, gjë që do të jetë problem për ato.

Financat: Gratë e kësaj shenje të zodiakut do të kenë më shumë angazhime financiare dhe përgjegjësi që lidhen me paratë. Kini kujdes kur punoni ose ndani me dikë që nuk e njihni mirë.

 

Peshqit

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, në gusht do të kaloni një kohë të tensionuar dhe të shqetësuar për ju. Do të keni shqetësime për një gjë dhe gjëra të tjera do të lindin si problem. Shmangni pranimin e ndonjë ngjarje të papritur, duke shikuar vetëm në anën e saj negative. Ka diçka të mirë në çdo ngjarje dhe ka diçka që duhet të na mbajë në gatishmëri.

Dashuria: Në gusht, disa prej jush do të grinden me një të dashur për një periudhë kohe për shkak të udhëtimit ose një arsye tjetër të rëndësishme. Gratë e kësaj shenje të zodiakut do të kenë më shumë shqetësime, detyrime ose probleme me një fëmijë.Në gusht, do të jetë e rëndësishme të jeni në gjendje të mbani qetësinë tuaj në çdo situatë të papritur. Ky është një muaj që sjell zhvillimin e ngjarjeve të ndryshme dinamike.

Financat: Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të marrin para për të cilat keni pasur disa shqetësime në të kaluarën e afërt.Gjatë këtij muaji, ju mund të shijoni patjetër një lajm ose një dokument të një natyre financiare, për sa kohë që nuk jeni të ngarkuar me ndonjë pritje joreale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Punonjës të thjeshtë apo menaxherë të suksesshëm/ Zbuloni se çfarë preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

1) Dashi

Shenja është mjaft impulsive, siç dihet. Gratë e shenjës janë të prirura të ndërmarrin karrierë sipërmarrëse ose, të paktën, nuk kanë frikë të përfshihen dhe të hidhen në skenë.

2) Demi

Gratë e shenjës, me këmbët në tokë dhe një dëshirë të madhe për të strehuar fëmijët dhe familjen e tyre, duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë, preferojnë pozicionet si punonjës publik , të cilat garantojnë një pagë të caktuar. Atëherë nuk është e sigurt që ata nuk bëjnë karrierë në administratën publike.

3) Binjakët

Mundohet të bëni zgjedhjen më të zgjuar për jetën dhe nevojat e tij. Gruaja e shenjës, e animuar nga një frymë e madhe komunikuese, do të përqendrohet në këtë, për të kaluar më mirë intervistën me gojë të konkursit për oficer shtypi në çdo komunë. Kreativiteti dhe siguria mund të shkojnë paralelisht.

4) Gaforrja

Gruaja e Gaforres është e lidhur me familjen dhe fëmijët, por ajo gjithashtu përmban një ambicie të madhe profesionale.Duke qenë, potencialisht, një udhëheqës i mirë, ai favorizon një rol të menaxherit të lartë , i ndërtuar me përpjekje dhe sakrifica.

5) Luani

Të dy, për sa kohë që i japin një mënyrë për të dalë. Nëpunësi civil do ta bëjë këtë me kënaqësi, por në një rol që i lejon asaj të udhëheqë të tjerët. Mësimi është i përsosur për karakterin e tij.

6) Virgjëresha

Në kufi me gjenialitetin, ai nuk mund të bëjë asgjë. Por, natyrisht, ajo shprehet mbi të gjitha duke themeluar një kompani dhe duke e udhëhequr atë , nganjëherë me ashpërsi dhe një qëndrim autoritar.7) Peshorja

Punonjës . Sepse ai është një tip i kujdesshëm dhe nuk i pëlqen të marrë rreziqe. Sidomos sepse ai ka frikë ta vërë në rrezik familjen e tij. Dhe pastaj hapësirë ​​për pagesë të sigurt. Me koston e të punuarit më shumë.

LEXO EDHE:  Si të menaxhoni kohën në punë

LEXO EDHE:  Duhet të punoni vetëm kaq orë në ditë që të jeni produktivë

8) Akrepi

Menaxheri i lartë , pa dyshim. Akrepi çohet në komandë dhe gruaja e shenjës, përveç udhëheqjes natyrore, posedon karizëm, zgjuarsi dhe dhunti. Nuk ka frikë nga rreziku. Në të vërtetë, fillimi në një biznes të ri i jep asaj energji dhe vrull.

9) Shigjetari

Menaxheri i lartë , pa dyshim. Gruaja e shenjës është e shkëlqyer, e shkathët, me mendjemprehtësi të shkëlqyeshme intelektuale, e mençur. Kështu që ajo kurrë nuk do të angazhohej në sipërmarrje të pakuptimta. Si ndërmarrëse ajo jep më të mirën, si një punonjëse ajo ndihet e bllokuar.

10) Bricjapi

I varur , megjithë natyrën kurajoze të shenjës, do të sugjeronte të kundërtën. Por arsyetimi i ndjekur nga gruaja e shenjës është si vijon: një punë si e punësuar, veçanërisht në administratën publike, mund t’i jepte asaj paratë e nevojshme për të ndërmarrë në jetë atë që i pëlqen më shumë, udhëtimet, makinat, kurse trajnimi.

11) Ujori

Duke qenë nga natyra një shenjë e lirë dhe e pavarur, gruaja e Ujorit do të përpiqet të ndërmarrë nisma autonome . Sepse ajo e urren pranimin e komandave ose duhet të përgjigjet për hierarkitë.

12) Peshqit

Menaxheri i lartë. Shenja ka shumë imagjinatë për tu mbuluar në një rol fiks. Dhe, edhe nëse ai ka frikë nga rreziqet, ai do të përpiqet të fillojë rrugën e pavarësisë, duke i dhënë jetë diçka të re. Gruaja e Peshqve, si menaxher e lartë, do të jetë në gjendje të udhëheqë me sukses, pasi është e zellshme, serioze, e thellë, e përkushtuar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

Publikuar

-

Nga

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

Dashi

Puna: Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me gratë me të cilat punoni ose keni kontakte biznesi. Gjatë kësaj jave, përpiquni të planifikoni mirë punët tuaja dhe shmangni çdo formë kaosi ose konfuzioni. Gjatë javës, shumë prej jush do të ngarkohen me më shumë detyra në familje dhe në punë.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, ka ditë përpara jush në të cilat do të përjetoni probleme bezdisëse në lidhje me financat ose njerëzit që keni besuar.Është e vështirë të falësh gabimin kur i beson personit të gabuar për gjëra që janë të rëndësishme për familjen ose biznesin tënd.Ndoshta do të ketë nevojë për udhëtime ose për një takim financiar.

Dashuria: Gjatë javës do të entuziazmoheni për zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një personi të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Gratë do të kenë vështirësi më të mëdha për të zgjidhur problemet me partnerin. Ju mund të dështoni dhe kjo mund të ndikojë në vetëvlerësimin dhe gjendjen shpirtërore.

Demi

Puna: Me siguri do të keni pritje specifike dhe të veçanta për zhvillimin e ngjarjeve të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve. Mendoni, planifikoni dhe shmangni vendimet dhe veprimet emocionale. Do të keni mundësi të arrini sukses vetëm falë përpjekjeve tuaja.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, përgatituni për shpenzime më të larta këtë javë. Financiarisht, kjo mund të jetë një javë e paqëndrueshme, por nuk keni gjasa të mbijetoni nga një krizë financiare.

Dashuria: Është e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve të mos lejoni panik ose tension brenda vetes dhe në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë.Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë me një larmi përvojash emocionale. Kur gjërat po shkojnë mirë për ju, atëherë investoni energjinë tuaj në zgjidhjen e problemeve që keni.Java sjell përvoja të mira në dashuri.Gratë do të vendosen për përvoja më intime dhe romantike. Surprizat janë të mundshme nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit.

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve këtë javë, do të mbani një vëmendje të ngushtë në ngjarjet në jetën e miqve ose të njohurve. Ato mund të jenë të lidhura me problemet shëndetësore, me disa drama personale ose profesionale.

Financat: Kjo do të jetë një periudhë e favorshme për zgjidhjen e dokumenteve ose marrëdhënieve kontraktuale në lidhje me pronën ose një lloj prone. Mund të blini diçka me kontratë ose kredi.Këtë javë, çështjet tuaja financiare do të jenë të zhvilluara mirë, dhe ju mund të arrini suksese të rëndësishme ose të shijoni para të papritura, fitime më të mira.

Dashuria: Njohjet e reja këtë javë duhet të afrohen me kujdes, pa nxituar të zbulojnë gjëra nga jeta juaj personale.Ngjarje të tjera mund t’ju kthejnë në të kaluarën tuaj, të tilla si takimi i miqve të vjetër ose kujtime të tjera.Nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit, java do të ketë diçka për t’ju surprizuar.Gratë e Binjakëve do të përjetojnë një ngjarje të lidhur me një burrë, dhe kjo mund të jetë një ëndërr që lidhet me një person që është në botën tjetër, një shërbim përkujtimor dhe të tjerët.

Gaforrja

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, kjo javë mund të jetë e zënë me ngjarje të papritura në punë ose në biznes.Ngjarjet që do t’ju habisin do të lidhen kryesisht me njerëz nga një vend ose vend tjetër.

Financat: Gjatë javës do të keni marrëdhënie të ndryshme financiare me njerëz jashtë shtëpisë tuaj. Ata mund t’ju ngarkojnë në një farë mënyre, por rezultatet do të jenë të rëndësishme për ju.Gjatë javës do të keni fluks parash, por do të ketë edhe disa ndërlikime që lidhen me paratë.

Dashuria: Jini të arsyeshëm dhe më pak emocional në marrëdhëniet tuaja me njerëzit në familjen tuaj; ata nuk ka gjasa t’ju befasojnë me diçka që nuk e keni përjetuar tashmë. Këtë javë do të befasoheni nga një ngjarje e lidhur me një vajzë. Gratë do të përballen me njerëz me temperamente të ndryshme, dinake, të prirur për veprime dhe manipulime prapa skenave, etj.

Luani

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Luani gjatë këtyre ditëve, kini kujdes nga veprimet e nxituara që mund të prishin seriozisht planet tuaja. Jini të ndjeshëm dhe të mençur në veprimet dhe vendimet tuaja.

Financat: Gjatë javës do të zhvilloni takime të rëndësishme biznesi që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni çështjet financiare ose profesionale.Kjo javë paralajmëron marrjen e parave ose një dokument të rëndësishëm.

Dashuria: Gjatë javës, ironi apo sarkazma e dikujt përreth jush mund të fyen ose zhgënjejë seriozisht.Shumë prej jush po përgatiten të udhëtojnë këtë javë, përfshirë këtu edhe jashtë vendit.Kjo javë do të testojë marrëdhëniet tuaja familjare, por ju patjetër që keni nevojë për një provë të tillë.Do të jeni të lumtur me diçka që do të ketë lidhje me partnerin tuaj romantik ose të martuar.

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, gjatë javës mund të hasni pabesim nga kolegët ose sjellje të pasakta të klientëve, partnerëve. Ka të ngjarë që këto veprime të provokojnë një reagim përkatës nga ana juaj.Gjatë javës, kini kujdes me premtimet që merrni lehtësisht ose me oferta joshëse për t’u pasuruar sa më shpejt.

Financat: Kjo do të jetë një periudhë e favorshme për realizimin e planeve dhe pritjeve tuaja. Ju do të jeni në gjendje të merrni ndihmë financiare kontakteve tuaja personale ose duke krijuar marrëdhënie tashmë profesionale (afariste).

Dashuria: Gjatë javës mund të befasoheni kur flirtoni në vendin tuaj të punës ose do të përjetoni zhvillimin interesant të një tashmë të krijuar.Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për njohje të reja romantike, të cilat mund të ndodhin përmes një faqe takimesh, ndërmjetësimi i miqve ose të afërmve dhe më shumë.Burrat do të kenë një marrëdhënie të ndërlikuar me gratë e lindura nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.Gratë do të jenë të padurueshme, do të duan zhvillim të shpejtë të planeve dhe dëshirave të tyre. Java do të jetë e suksesshme për ju, por mësoni durim dhe besim në paracaktimin, në atë që ju jep fati.

LEXO EDHE:  “Xhep-shpuarit” e horoskopit që nuk dinë të kursejnë paraPeshorja

LEXO EDHE:  Ky është shteti që ka më shumë miliarderë në botë

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshorjes, keni një javë përpara vetes në të cilën do të lindë më shumë tensione në lidhje me mosmarrëveshje ose kundërshtime të ndryshme. “Përplasjet” kryesore do të jenë në shtëpinë tuaj, për çështje familjare ose do të lidhen me fqinjët.

Financat: Mund të shfaqen probleme të papritura shtëpiake ose pronësore që janë të vështira për t’u zgjidhur gjatë kësaj periudhe shtatë ditore.Do të keni mundësi të zgjidhni një problem kompleks, të arrini një marrëveshje ose të shesni diçka me një çmim të mirë.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve, me vullnet dhe durim, ju do të jeni në gjendje të gëzoheni në diçka personale. Ky mund të jetë projekti ose angazhimi juaj, diçka që do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj.Surprizat që do të përjetoni gjatë javës do të kenë një ndikim pozitiv në planet tuaja personale dhe profesionale.Gratë do të jenë të prirura ndaj disponimeve të trishtueshme që do të kalojnë shpejt.Burrat do të kenë një përvojë serioze ose bisedë me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Akrepi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të ketë shpenzime të papritura ose më të larta në familjen tuaj. Në disa raste, ato mund të lidhen me diçka të mirë: një investim, blerjen e një shtëpie ose gjëra të tjera të shtrenjta.

Financat: Gjatë javës do të dëshironi të bëni disa përmirësime në shtëpinë tuaj falë financave të mira por ju mund të hasni pengesa dhe vështirësi të çdo lloji. Nëse jeni të angazhuar në blerje në shtëpi, mosmarrëveshjet me dikë rreth jush janë të mundshme.

Dashuria: Lajme të ndryshme që lidhen me një fëmijë ose të ri do t’ju angazhojnë me thirrje telefonike ose takime.Shmangni tendosjen e marrëdhënieve tuaja me njerëzit me të cilët punoni.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një përvojë emocionale të lidhur me një njeri nga e kaluara juaj.Burrat e Akrepit do të kalojnë disa telashe emocionale ose dashurie që duhet t’u mësojnë atyre diçka.

Shigjetari

Puna: Puna juaj me kohë të pjesshme do të ketë gjithashtu një zhvillim të mirë.Ju mund të keni sukses nëse punoni në fushën e tregtisë, nëse udhëtoni jashtë vendit ose nëse punoni në një qeveri, bankë ose institucion tatimor.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë i kushtoni vëmendje serioze çështjeve financiare që janë ende të pazgjidhura dhe ju shqetësojnë.Kjo javë do t’ju japë mundësinë për të fituar një fitim ose të ardhura të mira nga aktivitete të ndryshme, nga shitja me pakicë, reklamimi dhe çdo aktivitet intelektual.

Dashuria: Ata prej jush që keni përjetuar kohët e fundit dramë familjare do të preken akoma nga ajo. Sidoqoftë, këtë javë do të shihni më qartë kuptimin specifik të një përvoje të tillë. Momentet e mira gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me njohje dhe miqësi të reja dhe të vjetra, të cilat tani do të kenë zhvillim. Do të keni përvoja të këndshme.

Bricjapi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, kjo javë do të jetë interesante për ju dhe mund t’ju japë mundësi të reja për të arritur qëllime të rëndësishme.Përqendrohuni sa më shumë që të jetë e mundur në detyrat dhe angazhimet tuaja të përditshme. Jini serioz dhe të përgjegjshëm, ndiqni qëllimet tuaja!

Financat: Gjatë këtyre ditëve do të keni mundësinë të gjeni një zgjidhje për të rritur tëardhurat tuaja. Do të mudn të rikuperoheni deri në javën e ardhshme.

Dashuria: Burrat do të jenë në gjendje të marrin fatin në gjërat që ata gjetën joserioze ose shumë të vështira për t’u zbatuar.Gratë do të presin një takim ose një ngjarje tjetër të rëndësishme që lidhet me një grua.

Ujori

Puna: Disa nga planet tuaja për këtë javë do të kenë të bëjnë me të afërmit që jetojnë në një fshat, qytet ose vend tjetër.Është e mundur që të tërhiqni vëmendjen tuaj në zgjidhjen e problemeve familjare për të cilat deri më tani nuk keni pasur kohë ose burime të mjaftueshme.

Financat: Çështjet tuaja financiare gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë të paqëndrueshme, veçanërisht nëse keni shpenzime serioze në lidhje me një burrë nga familja juaj ose pagesa për një partner biznesi.Gjatë javës, shpenzimet në lidhje me shëndetin e një të afërmi janë të mundshme.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, keni një javë para jush, në të cilën përvojat tuaja romantike mund të kenë një zhvillim interesant.Edhe nëse keni disa probleme në marrëdhëniet tuaja personale, tani me kompromis ose diplomaci do të keni mundësi të shpëtoni prej tyre.Gratë do të kenë një javë të favorshme për udhëtime, veçanërisht nëse shoqërohet me romancë dhe dashuri.

Peshqit

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, ju keni një javë të favorshme për të udhëtuar dhe pushuar në det ose në male.Ju mund të keni nevojë të ndryshoni planet ose angazhimet tuaja papritur këtë javë. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla, por ato do të jenë për të mirën tuaj. Jini të durueshëm!

Financat: Të lindurit e kësaj shenje duhet të limitojnë shpenzimet. Nëse vazhdoni të shpenzoni për gjëra të panevojshme do të gjendeni në një gropë nga e cila do t’iu duhet shumë kohë për të dalë.

Dashuria: Mund të prisni që të merrni një shans të ri këtë javë, një mundësi të re në lidhje me udhëtimet ose njerëzit që jetojnë shumë larg. Padyshim se java sjell ngjarje apo surpriza në këtë drejtim.Ju mund të keni nevojë të ndryshoni planet ose angazhimet tuaja papritur këtë javë. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla, por ato do të jenë për të mirën tuaj. Jini të durueshëm!Këtë javë, kontaktet tuaja personale dhe profesionale me një grua do të jenë baza e ideve dhe planeve të reja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Takime dhe njohje të reja/ Horoskopi i dashurisë për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Takime dhe njohje të reja/ Horoskopi i dashurisë për javën e ardhshme

Dashi

Gjatë javës do të entuziazmoheni për zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një personi të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Gratë do të kenë vështirësi më të mëdha për të zgjidhur problemet me partnerin. Ju mund të dështoni dhe kjo mund të ndikojë në vetëvlerësimin dhe gjendjen shpirtërore.

Demi

Është e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve të mos lejoni panik ose tension brenda vetes dhe në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë.Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë me një larmi përvojash emocionale. Kur gjërat po shkojnë mirë për ju, atëherë investoni energjinë tuaj në zgjidhjen e problemeve që keni.Java sjell përvoja të mira në dashuri.Gratë do të vendosen për përvoja më intime dhe romantike. Surprizat janë të mundshme nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit.

Binjakët

Njohjet e reja këtë javë duhet të afrohen me kujdes, pa nxituar të zbulojnë gjëra nga jeta juaj personale.Ngjarje të tjera mund t’ju kthejnë në të kaluarën tuaj, të tilla si takimi i miqve të vjetër ose kujtime të tjera.Nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit, java do të ketë diçka për t’ju surprizuar.Gratë e Binjakëve do të përjetojnë një ngjarje të lidhur me një burrë, dhe kjo mund të jetë një ëndërr që lidhet me një person që është në botën tjetër, një shërbim përkujtimor dhe të tjerët.

Gaforrja

Jini të arsyeshëm dhe më pak emocional në marrëdhëniet tuaja me njerëzit në familjen tuaj; ata nuk ka gjasa t’ju befasojnë me diçka që nuk e keni përjetuar tashmë. Këtë javë do të befasoheni nga një ngjarje e lidhur me një vajzë. Gratë do të përballen me njerëz me temperamente të ndryshme, dinake, të prirur për veprime dhe manipulime prapa skenave, etj.

Luani

Gjatë javës, ironi apo sarkazma e dikujt përreth jush mund të fyen ose zhgënjejë seriozisht.Shumë prej jush po përgatiten të udhëtojnë këtë javë, përfshirë këtu edhe jashtë vendit.Kjo javë do të testojë marrëdhëniet tuaja familjare, por ju patjetër që keni nevojë për një provë të tillë.Do të jeni të lumtur me diçka që do të ketë lidhje me partnerin tuaj romantik ose të martuar.

Virgjëresha

Gjatë javës mund të befasoheni kur flirtoni në vendin tuaj të punës ose do të përjetoni zhvillimin interesant të një tashmë të krijuar.Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për njohje të reja romantike, të cilat mund të ndodhin përmes një faqe takimesh, ndërmjetësimi i miqve ose të afërmve dhe më shumë.Burrat do të kenë një marrëdhënie të ndërlikuar me gratë e lindura nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.Gratë do të jenë të padurueshme, do të duan zhvillim të shpejtë të planeve dhe dëshirave të tyre. Java do të jetë e suksesshme për ju, por mësoni durim dhe besim në paracaktimin, në atë që ju jep fati.

LEXO EDHE:  Lubonja nuk kursen as Kristi Reçin/ Nuk ishte e fejuara e Gregut, Rama e përdori për të mbledhur paraPeshorja

LEXO EDHE:  Ky është shteti që ka më shumë miliarderë në botë

Gjatë këtyre shtatë ditëve, me vullnet dhe durim, ju do të jeni në gjendje të gëzoheni në diçka personale. Ky mund të jetë projekti ose angazhimi juaj, diçka që do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj.Surprizat që do të përjetoni gjatë javës do të kenë një ndikim pozitiv në planet tuaja personale dhe profesionale.Gratë do të jenë të prirura ndaj disponimeve të trishtueshme që do të kalojnë shpejt.Burrat do të kenë një përvojë serioze ose bisedë me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Akrepi

Lajme të ndryshme që lidhen me një fëmijë ose të ri do t’ju angazhojnë me thirrje telefonike ose takime.Shmangni tendosjen e marrëdhënieve tuaja me njerëzit me të cilët punoni.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një përvojë emocionale të lidhur me një njeri nga e kaluara juaj.Burrat e Akrepit do të kalojnë disa telashe emocionale ose dashurie që duhet t’u mësojnë atyre diçka.

Shigjetari

Ata prej jush që keni përjetuar kohët e fundit dramë familjare do të preken akoma nga ajo. Sidoqoftë, këtë javë do të shihni më qartë kuptimin specifik të një përvoje të tillë. Momentet e mira gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me njohje dhe miqësi të reja dhe të vjetra, të cilat tani do të kenë zhvillim. Do të keni përvoja të këndshme.

Bricjapi

Burrat do të jenë në gjendje të marrin fatin në gjërat që ata gjetën joserioze ose shumë të vështira për t’u zbatuar.Gratë do të presin një takim ose një ngjarje tjetër të rëndësishme që lidhet me një grua.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, keni një javë para jush, në të cilën përvojat tuaja romantike mund të kenë një zhvillim interesant.Edhe nëse keni disa probleme në marrëdhëniet tuaja personale, tani me kompromis ose diplomaci do të keni mundësi të shpëtoni prej tyre.Gratë do të kenë një javë të favorshme për udhëtime, veçanërisht nëse shoqërohet me romancë dhe dashuri.

Peshqit

Mund të prisni që të merrni një shans të ri këtë javë, një mundësi të re në lidhje me udhëtimet ose njerëzit që jetojnë shumë larg. Padyshim se java sjell ngjarje apo surpriza në këtë drejtim.Ju mund të keni nevojë të ndryshoni planet ose angazhimet tuaja papritur këtë javë. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla, por ato do të jenë për të mirën tuaj. Jini të durueshëm!Këtë javë, kontaktet tuaja personale dhe profesionale me një grua do të jenë baza e ideve dhe planeve të reja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE