Connect with Us

Po shkëlqen te Laçi, braziliani Teko: Te ky ekip do shkruaj historinë

Sport

Po shkëlqen te Laçi, braziliani Teko: Te ky ekip do shkruaj historinë

Publikuar

-

Laçi për herë të pare në histori e mbylli kampionatin në vendin e tretë. Një ndihmë të madhe për këtë sukses ka dhënë braziliani Teko. Lojtari ka shënuar 6 gola dhe ka dhënë 5 asiste.

Së fundmi Teko ka dhënë një intervistë për “Futebol Interior” ku ka folur për eksperiencën e tij të parë në Shqipëri. “Jam shumë i lumtur për gjithçka që më ndodhi këtë sezon, falënderues ndaj Zotit për kampionatin që bëra.

Kam 6 gola dhe 5 asistime. Ne i arritëm qëllimet e klubit, i cili duhej të qëndronte në 3 vendet e para, për të marrë vendin e Europa Ligës. Në fillim ishte pak e vështirë për tu përshtatur, por sot jam 100% i adaptuar këtu në vend. Jam shumë krenar për gjithçka që po më ndodh këtu, kjo është rezultat i punës së palodhur.

Ishte një sezon i veçantë, ne bëmë histori në klub dhe për mua është një burim krenarie për të hyrë në historinë e klubit të Laçit. Kjo është ajo që kam menduar gjithmonë kur kam ardhur këtu, për të shkuar në histori”, është shprehur Teko.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Tronditet Juventusi, Lyoni i eliminon nga Champions League

Publikuar

-

Nga

Olympique Lyon ka bërë befasinë më të madhe të këtij sezoni në LK, duke eliminuar Juventusin.

Olympique Lyon është mposhtur 2:1 në ‘Allianz Stadium’, por ka siguruar biletën për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, në duelin kundër Juventus.

Një gol i Memphis Depay në minutën e 12’ ka bërë që skuadra franceze të jetë një hap tutje në Ligën e Kampionëve.

I pakontestueshmi i Ligës së Kampionëve, Cristiano Ronaldo, shënoi dy gola të tjerë në këtë ndeshje, por fatkeqsisht këto gola vlejnë vetëm për  regjistra personal.Ronaldo shënoi për 1:1 në minutën e 43’, kur u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Në pjesën e dytë, portugezi gjeti edhe një herë golin, pasi pranoi një pasim nga Federico Bernardeschi.

Rezultati final i dy përballjeve ishte 2:2, por goli mik i Olympique Lyon ka peshën e kualifikimit tutje

<

LEXO TE PLOTE

Sport

Gafat e Varane kushtojnë shtrenjtë, Real Madridi i thotë lamtumirë Championsit

Publikuar

-

Nga

Rafael Varan ka “tradhtuar” Realin në ndeshjen më vendimtare të sezonit. Dy gafat e francezit i kanë dhënë fitoren Mançester Sitit, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8-ve.

Ndeshja nisi keq për Realin që në fillim, kur Varan në minutën e 9 me një gafë në mbrojtje, i rrëmbehet topi nga Zhezus, i cili pason te Stërling dhe ky i fundit nuk e ka të vështirë ta dërgojë topin në rrjetë. Në minutën e 28 Benzema pas një krosimi perfekt të marrë nga Rodrigo ia del ta dërgojë topin në rrjetë për të barazuar rezultatin.Pjesa e dytë foli e gjitha për anglezët vendas, të cilët kishin disa raste të pastra, por përsëri shënaun falë një tjetër gafe të Varan. Ky i fundit gjatë kthimit të topit pas, gabon dhe e dorëzon atë te Zhezus, i cili shpërthen në drejtim të portës dhe ia del të shënojë. Këtë avantazh të besuarit e Guradiolës e ruajtën deri në fund dhe Siti u kualifikua për në çerekfinale me rezultatin e përgjithshëm 4-2. Në fazën tjetër Siti do përballet me Lionin që eliminoi Juven.

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbyllen pjesët e para/ Spektakël në dy sfidat e Champions League

Publikuar

-

Nga

Po luhen në këto momente 2 sfidat e Champions League.

Aktualisht janë mbyllur pjesët e para me këto rezultate:Manchester City-Real Madrid 1-1

Juventus- Lyon 1-1

LEXO TE PLOTE