Connect with Us

Këmba e karriges i ka çarë kafkën/ Detaje nga vrajsa e Florian Lamçes në Elbasan

Kronika

Këmba e karriges i ka çarë kafkën/ Detaje nga vrajsa e Florian Lamçes në Elbasan

Publikuar

-

Këmba e karriges i ka çarë kafkën/ Detaje nga vrajsa e Florian Lamçes në Elbasan

Prokuroria e Elbasanit kërkon arrest me burg për autorin e dyshuar të vrasjes së Florian Lamçes mbrëmjen e kaluar në Elbasan, Sokol Sanxhaktarin i cili është dhe dhëndër i ish- kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se Sanxhaktari rezulton i dehur në masën 0.7 gl/l, por po i bëhen dhe analizat e gjakut për të parë nëse ka qenë ose jo nën efektin edhe të narkotikëve.

Tashmë është e konfirmuar se vdekja e Florian Lamçes ka ardhur si pasojë e një goditje në kokë nga një këmbë karrigeje që i ka sjellë çarje të kafkës si dhe çarje të aortës në parakrahun e majtë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas biçikletën në Korçë/ Një i plagosur transportohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina përplas biçikletën në Korçë/ Një i plagosur transportohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Korçë ku një automjet ka përplasur një qytetar me biçikletë.

Sipas informacioneve paraprake, një 73 vjeçar me iniciale B. D., është përplasur nga nje 41 vjeçarja me iniciale S. T.

I moshuari ka mbetur i plagosur dhe menjëherë pas ngjarjes është transportuar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Dosjet e mbyllura të Elbasanit, hetimet drejt “organizatave kriminale”Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të plota të aksidentit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  RENEA kontrolle në Elbasan/ Sekuestrohet një arsenal armësh të sofistikuara

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një person, i cili dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër për motive të dobëta.

Konkretisht raportohet se është vënë në pranga i riu me iniciale D. Z., 19 vjeç, banues në Vlorë.Kapja dhe arrestimi i tij u bë pasi gjatë orëve të natës, në ambientet e jashtme të një hoteli në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër duke kanosur kështu shtetasin T. D, për motive të dobëta.

LEXO EDHE:  “Ndihmë juridike falas”/ Firmoset marrëveshja, Balla apel qytetarëve

LEXO EDHE:  Elbasan/ Përplasje më armë zjarri

MNdërkaq, materialet iu referuan Prokurorosë për veprime të mëtejshme në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Publikuar

-

Nga

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Lezhë.

Sipas asaj që raporton Ballakan web, një i ri, 21 vjeç me inicialet G.K është dhunuar me mjete të forta.I riu është dërguar në gjendje të rëndë shoku në Spitalin e Lezhës, ndërsa rasti është raportuar sot.

Policia ka nisur hetimet, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe ka shpallur në kërkim autorin./CNA.al

LEXO TE PLOTE