Connect with Us

Kabo “shuplakë” Bashës/ Hapja e listave është e domosdoshme, vetë e kërkoi

Politikë

Kabo “shuplakë” Bashës/ Hapja e listave është e domosdoshme, vetë e kërkoi

Publikuar

-

Kabo “shuplakë” Bashës/ Hapja e listave është e domosdoshme, vetë e kërkoi

Profesor Përparim Kabo ndërsa ka komentuar situatën politike në vend, është shprehur se hapja e listave është e domosdoshme për demokracinë.

Në një lidhje për emisionin “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja, profesor Kabo i dha edhe një “shuplakë” të fortë kreut të PD-së, Lulzim Basha, ndërsa theksoi se vetë ai i ka kërkuar listat e hapura.

“Listat e hapura, në gjykimin tim, pa dashur ti impnohem askujt, jamë mëse të domosdoshme, madje para ca kohësh vetë drejtuesi i PD-së tha që 100% e listave duhet të jenë të hapura.

LEXO EDHE:  Fotot ekskluzive/ Live nga çadra e protestës

Pastaj nëse qasja është për interesa të ngushta partiake atëherë kjo nuk ka lidhje me demokracinë, por me pushtetin dhe pushtembajtësin”-tha ndër të tjera profesor Kabo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kënga Magjike/Zbulohet prezantuesja e netëve finale

Publikuar

-

Nga

Prezantuesi i Këngës Magjike, Ardit Gjebre ka njoftuar se kush do të jetë bashkë prezantuesja e tij në netët finale të spektaklit. Bëhet fjalë për këngëtaren Marsela Çibukaj. Në foton e publikuar në Instagram, Gjebrea e quan këngëtaren artiste.

“Gëzuar! Për prezantimin bashkë të netëve finale të. Kënga Magjike 2021. Marsela Cibukaj mbi të gjitha,  Artiste!”, shkruan Gjebrea./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Rilindja e Krujës’/ Rama publikon videon nga qyteti historik tashmë i transformuar

Publikuar

-

Nga

Rama: Patronazhistët janë garancia e fitores sonë

Në datën e lindjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga qyteti historik i Krujës. Rama në mbishkrimin e videos shprehet: ‘Rilindja e Krujës’.

Në video shihet transformimi që ka pësuar qyteti dhe një pamje krejt tjetër ka edhe Kalaja e Krujës, pas restaurimeve dhe ndriçimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Publikuar

-

Nga

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Analisti Artur Zheji ka reaguar pas nismës së Partisë Socialiste, e cila për të dytën herë po tenton të shkarkojë presidentin Ilir Meta.

Zheji tha se Edi Rama nuk e shkarkon dot Metën, por pretendon se të gjithë këtë po e bën për zhurmë dhe për ta nxjerrë Kreun e Shtetit nga binarët.

“Nuk e shkarkojnë dot, po bëhet për zhurmë. Është një përpunim topi. Unë mendoj që duan të acarojnë Metën. Është një luftë për ta nxjerrë atë nga binarët. Ai ka gjetur një antidote”, deklaroi analisti në emisionin “Të paekzpozuarit”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE