Connect with Us

Horoskopi për muajin Gusht/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju përsa i përket punës

Horoskopi

Horoskopi për muajin Gusht/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju përsa i përket punës

Publikuar

-

Horoskopi për muajin Gusht/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju përsa i përket punës

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, në gusht do të mërziteni nga veprimet dhe fjalët e njerëzve që kanë idenë e tyre të jetës dhe përpiqen ta imponojnë atë te njerëzit e tjerë përreth tyre. Konflikti me njerëz të tillë nuk do t’i ndryshojë ato, por ju mund të provokoni reagime të pakëndshme nga ana e tyre.Në gusht, do të tensionoheni duke vonuar informacionin ose dokumentet që janë të rëndësishme për ju.Ndonjëherë lajmet nga vendi ose jashtë saj do të jenë konfuze, keqinformuese, zhgënjyese.

Demi

Gjatë kësaj kohe, jini shumë të kujdesshëm në punë. Mos i ndiqni verbërisht emocionet tuaja, mos reagoni me nxitim, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja me kolegë, klientë ose partnerë.Ju jeni gati të bëni një bisedë me dikë që do të jetë i gatshëm të ndajnë idetë dhe planet e tyre me ju. Do t’ju duhet këshilla ose mendimi juaj. Mos nxitoni me komentet tuaja, pasi do t’ju duhet më shumë informacion dhe hulumtime.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në gusht do të keni një shans të arrini suksese të rëndësishme për ju. Do t’ju jepet mbrojtja dhe fati që ju nevojiten, por mos e abuzoni atë.

Sidoqoftë, kini kujdes nga komentet që nuk merren parasysh, nga komunikimi më i ashpër me të tjerët, për konflikte. Veprime të tilla nga ana juaj do të bëjnë një provë serioze të rëndësishme për marrëdhëniet tuaja me të afërmit, miqtë, kolegët dhe të tjerët.

Gaforrja

Në gusht, shumë prej jush mund të kenë një udhëtim pune, për një qëllim specifik.Marrëdhëniet e reja afariste ose profesionale me një person nga një lokalitet ose vend tjetër janë të mundshme. Në gusht do të organizoni ose merrni pjesë më shumë takime dhe mbledhje që lidhen me festa ose ngjarje të ndryshme.

Luani

Gushti do të jetë një kohë e favorshme për zhvillimin profesional, për të arritur sukses të rëndësishëm në arsim apo karrierë. Do të keni mundësinë të tregoni aftësitë tuaja, të prezantoni projektin ose idenë tuaj.

Virgjëresha

Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të kenë biseda dhe punë në lidhje me dokumente, që kanë të bëjnë me trashëgiminë dhe më shumë.

Problemet në gusht mund të lindin për ata prej jush që janë të përfshirë në një proces gjyqësor ose në zgjidhjen e një çështje juridike. Në gusht prisni lajme interesante që do të ndryshojnë disa nga planet ose pritjet tuaja.

Peshorja

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Parashikimi i yjeve për javën e parë të Gushtit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshorjes, keni një muaj të suksesshëm përpara, në të cilin do të keni mundësinë të realizoni disa nga idetë dhe planet tuaja të guximshme. Do të keni një shans të realizoni mundësi të humbura ose projekte të shtyrë për shkak të mungesës së rrethanave të favorshme. Shumë përfaqësues të shenjës së Peshores do të gëzohen në suksesin e tyre personal në karrierën e tyre, të cilën do ta ndajnë dhe festojnë me të dashurit e tyre.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në gusht do të jeni shumë energjik, ambicioz, të frymëzuar për një larmi gjërash, përfshirë ato që përfshijnë një lloj rreziku dhe pasigurie. Ju mund të bëni disa reforma në shtëpinë tuaj, të bëni kujdes të veçantë për pronën që posedoni dhe më shumë. Shumë do të kalojnë më shumë kohë duke punuar ose duke bërë gjëra jashtë shtëpisë së tyre: kopshtari, bujqësi, ecje, alpinizëm dhe më shumë.

Shigjetari

Ju jeni gati të përjetoni një sërë ngjarjesh të papritura, disa prej të cilave mund t’ju sjellin mundësi të reja për zhvillim. Jini të përgatitur për oferta të reja ose shanset që fati do t’ju japë këtë muaj.

Bricjapi

Në përgjithësi, ky muaj (pavarësisht sezonit të verës) do të krijojë parakushte për të arritur rezultate të rëndësishme në karrierën tuaj.

Një surprizë mund të shfaqet në punën tuaj në lidhje me shtyrjen e përkohshme të një aktiviteti ose ndryshimi të ri.

Ujori

Gjatë këtij muaji është e mundur të hiqni dorë nga një nga idetë tuaja në lidhje me punën ose biznesin. Në përgjithësi, gushti është një vazhdim i ri i një procesi të ndryshimit profesional që mund të zgjasë disa muaj, përfshirë në vitin 2021.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, në gusht do të kaloni një kohë të tensionuar dhe të shqetësuar për ju. Do të keni shqetësime për një gjë dhe gjëra të tjera do të lindin si problem. Shmangni pranimin e ndonjë ngjarje të papritur, duke shikuar vetëm në anën e saj negative. Ka diçka të mirë në çdo ngjarje dhe ka diçka që duhet të na mbajë në gatishmëri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Jeni mjaft të zemëruar këto ditë dhe kjo mund të prekë jetën tuaj në familje ose dashuri. Astrologu ju këshillon t’i kushtoni vëmendje marrëdhënieve romantike.

Demi

Java përfundon qetësisht. Për momentin është e rëndësishme të jesh i kujdesshëm me para sepse ka të ngjarë të ketë shpenzime të tepërta. Nga dita 20 do rikuperoheni.

Binjakët

Më në fund mund të filloni të shpresoni për diçka më të mirë. Ju jeni më të qetë dhe deri në vjeshtë do të jeni në gjendje të sqaroni shumë çështje lidhur me punën, më në fund duke dalë nga një problem profesional.

Gaforrja

Në këto 24 orë ju jeni shumë luftarak por edhe nervoz deri në atë pikë sa sot mund të jetë e tensionuar. Ndoshta ju mungon dikush pranë jush. Nëse jeni duke pritur për lajme ose një përgjigje, ai mund të arrijë deri të Dielën.

Luani

Sot është e puthur nga aspekti i favorshëm i Hënës dhe Mërkurit. Ekzistojnë ide të mira në vendin e punës, por duhet të keni kujdes në investimet e gabuara sipas horoskopit Paolo Fox. Periudhe e dashuruar e qete.

Virgjëresha

Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të përqendroheni të Dielën sepse mund të ishte shumë interesante për marrëdhëniet dhe marrëdhëniet ndërnjerëzore . Kjo periudhë do të jetë pozitive dhe në zhvillim.Peshorja

LEXO EDHE:  Zvicra ka nevojë për emergjente punëtorë/ Ja profesioni që duhet të keni

LEXO EDHE:  Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Ju jeni akoma nën stres të madh por mos e humbni shpresën pasi kjo fazë do të përfundojë së shpejti. Ka një mijë gjëra për të bërë , shumë marrëveshje për të përfunduar dhe kjo mund të çojë në ankth të rëndë.

Akrep

Ju jeni duke kërkuar për një qetësi . Për momentin përpiquni të mendoni për njerëzit që ju duan. Ka pak tronditje këtë fundjavë por kjo e shtunë është një ditë e mirë për të bërë plane.

Shigjetari

Me Hënën, Mërkurin dhe Marsin e favorshëm ju jeni shumë aktiv dhe jetik edhe nëse zgjidhjet po përpiqen të arrijnë. Për fat të keq e gjeni veten duke bërë gjithçka vetë.

Bricjapi

Ju jeni pak nervoz , në veçanti jeni në një situatë shumë të shqetësuar në lidhje me punën sepse disa gjëra ende nuk janë hequr. Kjo mund të ndikojë negativisht në marrëdhëniet.

Ujori

Ju jeni në një gjendje pozitive që duhet të shfrytëzohet ndërsa e diela do të jetë një ditë paksa e nënshtruar. Brenga juaj e vetme për momentin ka të bëjë me shpenzime dhe para.

Peshqit

Fundjava duket premtuese. Astrologu ju këshillon të jeni afër familjes dhe njerëzve që ju duan. Puna mund të jetë një burim dyshimi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 gusht 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 8 gusht 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Këtë të shtunë mendoni dy herë para se të flisni. Debatet me partnerin mund të dëmtojnë raportin tuaj të dashurisë. Kurse në punë, për shkak të ndikimi të kundërt të Saturnit, disa projekte do të ecin më ngadalë sesa që është planifikuar.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Mëngjesi do të ju fillojë shumë mirë sidomos në jetën sentimentale, veçse pasdite do të mund të filloni një debat. Në punë dhe studime duhet të bëni më shumë përpjekje për të arritur rezultate.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Sot do të jetë një ditë pozitive në dashuri, ku mund të keni edhe takime të papritura. Në punë duhet të bëni kujdes pasi që jeni duke u bërë nervoz.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Ju do të keni një ditë të mbingarkuar, gjë që do të ndikojë edhe në jetën tuaj në çift, prandaj shmangni debatet. Për punën duhet të bëni durim dhe të mbani qetësinë. Një person që ju ka zhgënjyer nga e kaluara, kjo gjë më nuk do të ju shqetësojë.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë është një ditë ideale për të forcuar raportin tuaj me partnerin. Do të keni mundësi që të bëni sqarime dhe plane për të ardhmen. Në punë mundohuni që të mos lodheni tepër dhe të veproni më ngadalë.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Sot do të mund të zgjidhni një problem familjar. Ka diçka që duhet ndryshuar tek vetvetja. Në punë, kjo përiudhë do të ju shfaq mundësi të reja.Peshorja

LEXO EDHE:  Duan gjithmonë t’i dalë e vetja”/ Cilat janë 4 shenjat më kokëforta të Horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi mujor, qershor 2019/ Susan Miller tregon si do jetë ky muaj për 12 shenjat e zodiakut

23 Shtator – 22 Tetor

Shenja juaj është e pavendosur dhe e pasigurtë, prandaj kjo gjë ju shqetëson në shumë raste. Kurse për dashurinë, dita shihet të jetë e veçantë. Në punë duhet të keni kujdes që të mos veproni pa menduar mirë.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Venusin e keni në anën tuaj, por juve ju mbetet që të vendosni se çfarë të bëni në dashuri. Ata që janë të vetpunësuar do të kenë mundësi të reja, veçse zhvillimet do të ndodhin në fund të muajit.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Me ndikimin e favorshëm të Hënës, në dashuri është momenti për të bërë sqarimet e nevojshme. Në punë ndjeheni pozitiv dhe energjik dhe kjo do të ndikojë në ditë të favorshme për ju.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dita do të jetë pozitive në dashuri ku do të keni emocione të bukura, prandaj keni kujdes dhe mos e prishni. Në punë do të keni mundësi për të ndryshuar diçka pasi që jeni në dyshime.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Sot do të keni mundësi që t’i zgjidhni problemet me qetësi. Në dashuri do të ndjeheni pasionant. Në punë duhet të harroni gabimet e së kaluarës dhe të ecni përpara.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Këtë ditë do të ndjeheni mirë pranë partnerit, kurse beqarët do të kenë mundësi që të takojnë dikë. Por me financat duhet të bëni kujdes, pasi që nuk do të mund t’ja dilni me shpenzimet.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi dhe puna/ Cilat janë shenjat më të orientuara drejt suksesit

Publikuar

-

Nga

Suksesi profesional është gjithmonë rezultat i një sërë faktorësh, të cilat mund të ndikojnë në mënyra të ndryshme mbi fatet e njerëzve. Por gjithashtu varet shumë nga prirja personale për të ndërtuar një dosje vetjake të punës ditë pas dite, duke u mbështetur në shtigje të arsyeshme dhe të qëndrueshme ose në rrugë që kurrë nuk ka udhëtuar nga dikush që ka, nga gjenialiteti dhe aftësia e tij.

Dhe, kështu, ka disa shenja të zodiakut, të cilat shfaqen më shumë të orientuara drejt suksesit se të tjerët, jo sepse janë më të talentuar, por sepse kanë intuitë më të madhe, entuziazëm më të madh, aftësi për të mos u prekur nga ngjarjet negative të jetës, një nxitje e brendshme më e madhe se të tjerët. Pra, le të shohim cilat janë shenjat më të orientuara drejt suksesit.

Dashi

Dashi e do sfidën dhe gjithmonë kërkon hakmarrje pas një dështimi, thjesht duke mos pranuar që mund të humbasë. Karakteri i tij mbizotërues gjithmonë do ta bëjë atë të ecë në rrugë deri sa të arrijë qëllimin dhe të kalojë vijën e finishit. Ai nuk e lejon veten të rrëzohet nga pengesat, ai nuk e lejon veten të frikësohet nga një kundërshtar. Përballen me gjithçka dhe të gjithë. Është një luftëtar i vërtetë.

Bricjapi

Bricjapi është shenja e punës, ambicies, suksesit të ndërtuar nga tulla, me durim dhe këmbëngulje. Të lindurit në këtë shenjë shenjë nuk heqin dorë kurrë, ai kurrë nuk thotë “mjaft” , ai nuk e di se çfarë është lodhja, ai gjithmonë arrin qëllimin sepse e dëshiron. Karriera është gjithçka për një vendas të Bricjapit. Dhe, pra, kokëfortë dhe guximtar, ai do të ndjekë rrugën e suksesit që kur ishte fëmijë, duke sakrifikuar gjithçka për të, madje edhe afeksionet dhe dashurinë.

LEXO EDHE:  Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopitShigjetari

Shenjë zjarri e dominuar nga Jupiteri, i fuqishëm dhe i thellë. Tek ai mbizotëron mençuria, etja për të vërtetën dhe dijen. Qëndrime, këto, të cilat gjithmonë do ta bëjnë atë të zbulojë shtigje të reja, mbase kurrë më parë të hulumtuara , duke arritur të identifikojë çelësin e duhur. Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit nuk do të heqin dorë kurrë, duke gjetur gjithmonë në vetvete dëshirën për të reaguar ndaj fatkeqësive dhe pengesave. Entuziazmi i tij për jetën është ngjitës. Dhe kjo është pikërisht sekreti i suksesit të tij.

LEXO EDHE:  Punët e “rëndomta” që personazhet e njohur shqiptarë kanë bërë para se të bëheshin të famshëm

Luani

Një shenjë zjarri si Dashi dhe Shigjetari, Luani nuk i frikësohet konkurrencës apo sfidës , as nuk frikësohet të humbasë sepse, thjesht, nuk pranon se mund të humbasë. Ai është mbreti i horoskopit dhe kështu ai ndjehet çdo ditë, i lëvizur nga vetë-përqendrimi por edhe një frymë autentike pozitive, që e shtyn të shkojë përpara, të këmbëngulë dhe të arrijë qëllimin, çfarëdo qoftë. Ai shkëlqen në sportet olimpike por është edhe një udhëzues i shkëlqyeshëm, pikërisht sepse dëshira e tij e lindur për të triumfuar i jep atij një qëndrim udhëheqës. Nuk ndalet me asgjë.

Virgjëresha

Shenja e Virgjëreshës triumfon për shkak të përpikshmërisë së saj të jashtëzakonshme . Ai nuk i lë asgjë rastësisë, duke u kujdesur edhe për detajet më të vogla. Ai mund të kalonte orë të tëra, në izolim në studion e tij, duke parashtruar një rimë, kompozim muzikor, një projekt ose një draft të një artikulli. Dhe kërkon që bashkëpunëtorët të bëjnë të njëjtën gjë. Shkathtësia e tij e bën atë, nganjëherë, jashtëzakonisht irritues, por në botën e biznesit ai vërteton se është një armë fituese./ CNA.al

LEXO TE PLOTE