Connect with Us

E bujshme/ Skënderbeu shet te ekipi i njohur europian Agon Elezin

Sport

E bujshme/ Skënderbeu shet te ekipi i njohur europian Agon Elezin

Publikuar

-

E bujshme, Skënderbeu shet në Portugali një nga talentet më premtues që shpërtheu në sezonin e fundit. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se mesfushori Agon Elezi është transferuar te klubi i famshëm, Boavista.

Pas negociatave të ditëve të fundit, palët kanë rënë dakord për kalimin e 19-vjeçarit për një shifër të majme, që korçarët nuk preferojnë ta bëjnë publike pa e zyrtarizuar më parë portugezët. Skënderbeu do të ruajë edhe një përqindje të kartonit të lojtarit, i cili është pjesë e Kombëtares U-21 të Maqedonisë së Veriut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Sot hidhet shorti, Tirana mëson rivalin në Champions League

Publikuar

-

Nga

Në Nyon të Zvicrës do të hidhet edhe shorti sa i përket turit të parë kualifikues për “Champions League”. Tirana pritet që të mësojë kundërshtarin e saj, ndërsa ekipi do të zhvillojë menjëherë përgatitjet për përballjen e parë që do të zhvillohet mes datave 18-19 gusht.

Bardheblutë do ta njohin rivalin me shortin që nis sot në orën 12:00, ndërsa në ditën e nesërme do të kenë idenë të qartë se kë do të gjejnë përballë në turin e dytë nëse do të kalojnë më tutje, pasi në datën 10 gusht dhe në orën 12:00 do të zbardhet edhe ky tur.Rregullat janë të qarta ku do të luhet me vetëm një ndeshje sipas përcaktimit, ndërsa nëse do të ketë barazim për 90 minutat, do të vazhdohet me shtesë dhe penallti. Në rastin se Tirana do të eliminohet në turin e parë të “Champions League”, atëherë do të kenë mundësinë që të mbërrijë menjëherë në turin e dytë të “Europa League”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Sarri drejt shkarkimit, Juventusi mund t’ia besojë stolin Gasperinit

Publikuar

-

Nga

Mauricio Sarri është i rrethuar nga reja e shkarkimit, e cila pas mbrëmjes së djeshme është bërë gjigante. Madje, burime nga spanjollja “Don Balon” lëshojnë bombën e madhe: “Juventusi është bindur seriozisht se ndoshta 61-vjeçari duhet të dorëzojë çelësat e stolit bardhezi dhe skuadra t’i ofrohet Xhanpiero Gasperinit për sezonin e ardhshëm”.

Sigurisht që ideja nuk është aspak e pamundur, madje nga mbrëmë shumë tifozë të kampionëve të Italisë do ta mbështesin me shumë kënaqësi, pasi Sarri nuk e ngriti kurrë Juven në nivelet e premtuara dhe Lioni e konfirmoi për të disatën herë këtë gjë.Ndërsa Gasperini, siç ka treguar historia, është një njeri i punës, i ideve gjeniale dhe mbi të gjitha, një trajner kameleon, që di të ndërtojë lojë, di të përshtatë lojtarët në rolet që duhet, por gjithashtë të rrisë nivelin edhe të atyre që mund të duken futbollistë normalë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Bllokimi i merkatos për shkak të Çinarit, ja kur e merr CAS vendimin për Partizanin

Publikuar

-

Nga

Partizani ka mbyllur në parim disa marrëveshje me lojtarë që janë në listën e dëshirave të trajnerit Ilir Daja, por në këtë moment nuk mund të bëjë asnjë zyrtarizim pa dalë vendimi i KAS-it të Lozanës për zhbllokimin e merkatos.

“Panorama Sport” mëson nga burime të sigurta në klubin e kuq se deri në mesin e këtij muaji pritet që të hiqet masa për bllokimin e merkatos nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Zvicër. Prej ditësh Partizani ka bërë një ankimim, dhe sipas të gjitha gjasave, javën tjetër do të zhvillohet seanca dëgjimore në KAS, nga e cila si kërkesë e parë e klubit do të jetë zhbllokimi i merkatos. Zyra juridike e klubit ka garantuar se kjo është një masë e sigurt që do të merret nga paneli në seancën e parë deri më 15 gusht.Gazeta zbuloi më 15 korrik se Partizanit i ishte bllokuar transferimi i lojtarëve për një vit nga FIFA. Ky vendim tronditës kishte ardhur për shkak të transferimit të cilësuar si të parregullt të sulmuesit Erald Çinari në vitin 2018, kur të kuqtë paguan një dëmshpërblim te Vllaznia. Në këtë histori është përfshirë edhe FSHF-ja, që ka federuar lojtarin. FIFA ka dënuar Çinarin me 4 muaj, ndërsa klubi ka marrë 80 mijë euro gjobë.

LEXO TE PLOTE