Connect with Us

Azdren Llullaku konfirmon bisedimet me ekipin e Superiores: Ka interes nga të dyja palët

Sport

Azdren Llullaku konfirmon bisedimet me ekipin e Superiores: Ka interes nga të dyja palët

Publikuar

-

Azdren Llullaku ka mbyllur aventurën e tij në Bjellorusi dhe është gati të hidhet në një të re. Sulmuesi shqiptar është përfolur për një kalim te Kukësi dhe një gjë e tillë nuk duket të jetë vetëm zëra të merkatos. Vetë lojtari e konfrimon se është në bisedime me verilindorët dhe po pret për të gjetur akordin. Në një intervistë për “Fax Sport“, Llullaku shpreh dëshirën për të luajtur në Shqipëri, ku edhe nuk i ka humbur shpresat për Kombëtaren.

“Kam ardhur në Rumani sepse kam pasur disa punë këtu. Kam pasur disa oferta. Ka diçka që po lëviz. Tani po mendoj variantin më të mirë. Ka pasur dhe ka bisedime me Kukësin. Menaxheri po flet me drejtuesit e tyre. Tani po presim. Interesi për të ardhur në Shqipëri ka qenë edhe më parë. Dëshira është e madhe të luaj në Shqipëri, është një kampionat shumë i fortë. Kukësi luan edhe në Europë. Mund të jetë një variant shumë i mirë. Duhet të takohemi dhe të bisedojmë sa më mirë.

Fola dhe sot me menaxherin, më tregoi se është një trajner shumë i mirë dhe me eksperiencë Gega. Kjo është një gjë shumë e mirë. Interesi nga të dy anët është, kështu që mund të zgjidhet sa më parë.

Vjet në Bjellorusi ishte edhe shqiptari tjetër Elsi Bakaj. Fola me të dhe më tregoi se atje kushtet ishin shumë të mira, prandaj vendosa të iki atje. Por nuk më eci mirë, ashtu si nuk më eci mirë as në Kazakistan. Mentaliteti shumë i ndryshëm, për faj timin. Nuk dua të bëj gabim prapë si kam bërë më para. Unë vitet e fundit kam ndërruar shumë ekipe. Po tani edhe gruan e kam shtatzënë dhe nuk dua të lëviz shumë. Jam 32 vjeç dhe nuk dua të lëviz çdo vit apo çdo 6 muaj. Dua të rri më gjatë. Kampionati shqiptar është shumë i mrië, me ekipe të forta dhe lojtarë të mirë. Kjo më shtyu të vija në Shqipëri.

Kam pasur dëshirë të qendroj në Kombëtaren shqiptare sa më shumë, por ky është futbolli. Për faj timin nuk kam qendruar shumë në Kombëtare. Por nuk i dihet, ka shpresë ende. Tani e di që nuk është e lehtë sepse nuk kam pasur minuta dhe ka lojtarë të tjerë shumë të mirë. Reja më duket një trajner profesionist. Hysaj është një vlerë shumë e madhe për Kombëtaren, apo edhe Gjimshiti që po luan te Atalanta. Kombëtarja ka vlera të mëdhaja dhe ka pasur edhe me parë.

Momenti më i bukur në karrierë? Kur kam ardhur për herë të parë në Rumani kam ardhur prej Ligës së 4-t italiane, sepse kam pasur probleme me pasaportën aty. Erdha në Rumani dhe për 6 muaj mbërrita në Kombëtare. Ky ka qenë më i bukuri. Më i vështiri ka qenë ky në Bjellorusi, isha edhe vetëm atje, nuk shihja dot as familjen.

Pengu më i madh është goli me Kombëtaren. E kam dashur shumë, por kur e do diçka zor se vjen. Ajo ka qenë ëndrra më e madhe ime. Më vjen keq që nuk e kam pasur këtë shans“, ka thënë Azdren Llullaku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Tronditet Juventusi, Lyoni i eliminon nga Champions League

Publikuar

-

Nga

Olympique Lyon ka bërë befasinë më të madhe të këtij sezoni në LK, duke eliminuar Juventusin.

Olympique Lyon është mposhtur 2:1 në ‘Allianz Stadium’, por ka siguruar biletën për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, në duelin kundër Juventus.

Një gol i Memphis Depay në minutën e 12’ ka bërë që skuadra franceze të jetë një hap tutje në Ligën e Kampionëve.

I pakontestueshmi i Ligës së Kampionëve, Cristiano Ronaldo, shënoi dy gola të tjerë në këtë ndeshje, por fatkeqsisht këto gola vlejnë vetëm për  regjistra personal.Ronaldo shënoi për 1:1 në minutën e 43’, kur u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Në pjesën e dytë, portugezi gjeti edhe një herë golin, pasi pranoi një pasim nga Federico Bernardeschi.

Rezultati final i dy përballjeve ishte 2:2, por goli mik i Olympique Lyon ka peshën e kualifikimit tutje

<

LEXO TE PLOTE

Sport

Gafat e Varane kushtojnë shtrenjtë, Real Madridi i thotë lamtumirë Championsit

Publikuar

-

Nga

Rafael Varan ka “tradhtuar” Realin në ndeshjen më vendimtare të sezonit. Dy gafat e francezit i kanë dhënë fitoren Mançester Sitit, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8-ve.

Ndeshja nisi keq për Realin që në fillim, kur Varan në minutën e 9 me një gafë në mbrojtje, i rrëmbehet topi nga Zhezus, i cili pason te Stërling dhe ky i fundit nuk e ka të vështirë ta dërgojë topin në rrjetë. Në minutën e 28 Benzema pas një krosimi perfekt të marrë nga Rodrigo ia del ta dërgojë topin në rrjetë për të barazuar rezultatin.Pjesa e dytë foli e gjitha për anglezët vendas, të cilët kishin disa raste të pastra, por përsëri shënaun falë një tjetër gafe të Varan. Ky i fundit gjatë kthimit të topit pas, gabon dhe e dorëzon atë te Zhezus, i cili shpërthen në drejtim të portës dhe ia del të shënojë. Këtë avantazh të besuarit e Guradiolës e ruajtën deri në fund dhe Siti u kualifikua për në çerekfinale me rezultatin e përgjithshëm 4-2. Në fazën tjetër Siti do përballet me Lionin që eliminoi Juven.

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbyllen pjesët e para/ Spektakël në dy sfidat e Champions League

Publikuar

-

Nga

Po luhen në këto momente 2 sfidat e Champions League.

Aktualisht janë mbyllur pjesët e para me këto rezultate:Manchester City-Real Madrid 1-1

Juventus- Lyon 1-1

LEXO TE PLOTE