Connect with Us

9 truket e veshjeve që ndihmojnë yjet e Holliwood-it të duken mahnitëse

Fashion

9 truket e veshjeve që ndihmojnë yjet e Holliwood-it të duken mahnitëse

Publikuar

-

Të famshmit, ashtu si edhe ne kanë të metat e tyre që mundohen gjithnjë t’i fshehin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ata kërkojnë gjithnjë për mënyra efektive se si mund t’i eleminojnë defektet dhe të shkëlqejnë gjithmonë në daljet e tyre.

Sarah Jessica Parker i kushton vëmendje pjesës së sipërme të trupit

Sarah Jessica Parker mund të konsiderohet një ikonë e stilit, sepse ajo di të paraqesë avantazhet e saj dhe të fshehë me kujdes të metat e saj. Për shembull, kjo e famshme përmirëson formën e bustit të saj me veshje në pjesën e sipërme të trupit të saj. Në vend që të rregullojë atë që mund të konsiderohet si e metë e trupit me operacionin plastik, SJP përdor veshje të zgjedhura mirë.

Angelina Jolie fsheh supet e saj të gjera dhe vithet e ngushta.

Angelina Jolie , një nga aktoret më të bukura në Hollyëood, di si ta prezantojë veten drejt. Dhe supet e saj të gjera nuk e ndalojnë atë të duket e shkëlqyeshme.

Reese Ëitherspoon vizualisht e bën veten të duket më e gjatë.

Reese Ëitherspoon , në një lartësi prej  5’1 ‘ , arrin të duket më e gjatë dhe nuk është vetëm sepse ajo vesh taka të larta.

Victoria Beckham krijon vëllim për trupin e saj.

Victoria Beckham ka një fizik shumë të vogël, por ne nuk e shohim atë për shkak të stilit të saj unik.

LEXO EDHE:  Çfarë nuk duhet të veshësh gjatë dimrit në një takim me të dashurin

Tilda Swinton fsheh madhësinë e këpucëve.

Tilda Swinton e pabesueshme , me një madhësi këmbësh prej  8 US , e maskon me mjeshtëri me këpucë që i shpiku legjendari Coco Chanel.

Keira Knightley me mjeshtëri fsheh këmbët e saj të shkurtra.

Keira Knightley , përkundër faktit se ajo natyrisht ka një trup të gjatë në mënyrë disproporcionale dhe këmbë të shkurtra, fsheh me mjeshtëri të metat e saj, duke thyer siluetë e trupit të saj dhe duke rritur vizualisht gjatësinë e këmbëve.

Meghan Markle thekson më tepër belin e saj.

Meghan Markle është shembulli i përsosur i një vajze me një  figurë “drejtkëndëshe” , por ajo mësoi të krijojë efektin “oreglas” në mënyra të thjeshta që mund të përdorim gjithashtu.

Vanessa Hudgens bën që qafa e saj të duket vizualisht më e gjatë.

Vanessa Hudgens ka një qafë të shkurtër, por ne nuk e vërejmë fare atë.

Kate Winslet fsheh më së miri kilogramët e tepërt.

Keira Knightley , përkundër faktit se ajo natyrisht ka një trup të gjatë në mënyrë disproporcionale dhe këmbë të shkurtra, fsheh me mjeshtëri të metat e saj, duke thyer siluetë e trupit të saj dhe duke rritur vizualisht gjatësinë e këmbëve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Çmim marramendës/ Louis Vuitton krijon mburojën perfekte për mbrojtjen nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Çmim marramendës/ Louis Vuitton krijon mburojën perfekte për mbrojtjen nga Covid-19

Tani që maskat e fytyrës janë zyrtarisht një pjesë e veshjeve tona të përditshme për të ardhmen e parashikueshme, kanë bërë që dizajnerët t’i kthejnë në trendin më të madh të aksesorëve për të dalë nga pandemia. Një numër markash tashmë e kanë bërë maskën të zbukuruar, por Louis Vuitton është i pari që ofron një mburojë të modës së lartë, me çmimin marramendës.

Shtëpia e modës franceze njoftoi këtë javë se do ta nxjerrë në shitje për 961 $ të PPE si pjesë e koleksionit të etiketës 2021 Cruise, të disponueshme në dyqanet në të gjithë botën më 30 tetor. Mburoja është e përbërë nga një rrip elastik monogram që shkon rreth kokës së përdoruesit me një mburojë të lëvizshme të bashkangjitur nga kunjat e arta të gdhendura me logon LV. Mburoja në vetvete gjithashtu vjen e zbukuruar në shtypjen monogram të firmës Vuitton, mund të përdoret gjithashtu si një kapelë, dhe gjithashtu vjen me teknologjinë e lenteve në tranzicion, kështu që mund të shkojë nga e qartë në të errët në varësi të nivelit të dritës së diellit.Një njoftim për shtyp që njofton mburojën e përshkruan atë si “një kryevepër tërheqëse për sytë, si elegante ashtu edhe mbrojtëse”. Dhe sapo qytetet të lejohen të mbajnë përsëri në mënyrë të sigurt shfaqje pistash përsëri, këto LV Shields janë pothuajse të garantuara të jenë aksesori i domosdoshëm i javës së modës. Por nëse marka me të vërtetë dëshiron të shkelmojë ofertat e tyre luksoze PPE, mbase ata duhet të marrin në konsideratë konsultimin me njeriun indian i cili bëri një maskë fytyre prej ari prej 4,000 dollarësh për linjën e tyre Pranverë / Verë 2021./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Jaka Peter Pan”/ Ky është trendi që do të pushtojë sezonin e vjeshtës

Publikuar

-

Nga

Instagram është një nga reklamuesit më të mëdhenj nëse bëhet fjalë për stilin e të veshurit. Së fundi një trend që do të pushtojë sezonin e vjeshtës po qarkullon me shpejtësi.

Bëhet fjalët për jakat ‘Peter Pan’, të cilat nuk janë saktësisht të reja, pasi ishin prezent edhe dimrin e kaluar. Mirëpo, fama i është shtuar këtë vjeshtë.

Jakat e ‘Peter Pan’ po shfaqen në çdo artikull të veshjeve të mundshme këtë sezon, duke përfshirë markat më të njohura.“La Veste”, marka e bashkëthemeluar nga stilistja spanjolle Blanca Miro, lëshoi ​​një këmishë jashtëzakonisht të popullarizuar me jakë ‘Peter Pan’ me ngjyrat më trendi të këtij viti, e cila sigurisht tërhoqi vëmendje dhe dizajnerja e modës Batsheva Hay përfshiu disa fustane me jakë ‘Peter Pan’ në koleksionin e saj para vjeshtës.

LEXO EDHE:  Cilat janë rroba banjet më “cool” dhe që duhet t’i veshim këtë verë?

LEXO EDHE:  “Nuk do të shpenzoja kurrë 500 euro për një veshje”/ Këngëtarja shqiptare zbulon arsyen e thjeshtë

Më poshtë gjeni disa shembuj se si influencueset po kombinojnë trendin e jakës ‘Peter Pan’./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Modeli i flokëve që pritet të “pushtojë” vjeshtën/ Vajzat të fiksuara pas këtij stili

Publikuar

-

Nga

Modeli i flokëve që pritet të "pushtojë" vjeshtën/ Vajzat të fiksuara pas këtij stili

Gjatë sezonit të verës, shumë personazhe të njohur dhe influnecuese të Instagramit zgjodhën modelin e flokëve me gërsheta. Duket se ky trend ka fiksuar të gjitha vajzat dhe do të jetë stili që me shumë mundësi do të shohim edhe në sezonin e vjeshtës.

Mënyra më e mirë për të mbrojtur flokun e dendur apo kaçurrelat është t’i bësh ato gërshetë. Mund të ketë ndodhur të shikoni shpesh modele të ndryshme të gërshetave të cilat nga stilistët ndërkombëtarë konsiderohen si një mundësi e mirë pët t’u dukur sa më moderne.

LEXO EDHE:  Cilat janë rroba banjet më “cool” dhe që duhet t’i veshim këtë verë?‘HarperBazaar’ është kujdesur të përmbledhë modelet e gërshetave më ‘in’, që shpesheherë janë kthyer në një trend nga personazhet e njohur të ‘showbiz-it’ të huaj, përfshirë këtu këngëtarë apo aktorë.

LEXO EDHE:  Çfarë rrobash!/Adelina Tahiri nuk kursehet fare kur bëhet fjalë për djalin e saj

Më poshtë ju sjellim disa prej tyre dhe ju mund të vendosni modelin tuaj të preferuar për këtë vjeshtë që sapo ka trokitur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE