LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

9 truket e veshjeve që ndihmojnë yjet e Holliwood-it të duken mahnitëse

31 Korrik 2020, 14:12, Lifestyle CNA
9 truket e veshjeve që ndihmojnë yjet e Holliwood-it të duken

Të famshmit, ashtu si edhe ne kanë të metat e tyre që mundohen gjithnjë t?i fshehin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ata kërkojnë gjithnjë për mënyra efektive se si mund t?i eleminojnë defektet dhe të shkëlqejnë gjithmonë në daljet e tyre.

Sarah Jessica Parker i kushton vëmendje pjesës së sipërme të trupit

Sarah Jessica Parker mund të konsiderohet një ikonë e stilit, sepse ajo di të paraqesë avantazhet e saj dhe të fshehë me kujdes të metat e saj. Për shembull, kjo e famshme përmirëson formën e bustit të saj me veshje në pjesën e sipërme të trupit të saj. Në vend që të rregullojë atë që mund të konsiderohet si e metë e trupit me operacionin plastik, SJP përdor veshje të zgjedhura mirë.

Angelina Jolie fsheh supet e saj të gjera dhe vithet e ngushta.

Angelina Jolie , një nga aktoret më të bukura në Hollyëood, di si ta prezantojë veten drejt. Dhe supet e saj të gjera nuk e ndalojnë atë të duket e shkëlqyeshme.

Reese Ëitherspoon vizualisht e bën veten të duket më e gjatë.

Reese Ëitherspoon , në një lartësi prej  5’1 ‘ , arrin të duket më e gjatë dhe nuk është vetëm sepse ajo vesh taka të larta.

Victoria Beckham krijon vëllim për trupin e saj.

Victoria Beckham ka një fizik shumë të vogël, por ne nuk e shohim atë për shkak të stilit të saj unik.

Tilda Swinton fsheh madhësinë e këpucëve.

Tilda Swinton e pabesueshme , me një madhësi këmbësh prej  8 US , e maskon me mjeshtëri me këpucë që i shpiku legjendari Coco Chanel.

Keira Knightley me mjeshtëri fsheh këmbët e saj të shkurtra.

Keira Knightley , përkundër faktit se ajo natyrisht ka një trup të gjatë në mënyrë disproporcionale dhe këmbë të shkurtra, fsheh me mjeshtëri të metat e saj, duke thyer siluetë e trupit të saj dhe duke rritur vizualisht gjatësinë e këmbëve.

Meghan Markle thekson më tepër belin e saj.

Meghan Markle është shembulli i përsosur i një vajze me një  figurë “drejtkëndëshe” , por ajo mësoi të krijojë efektin “oreglas” në mënyra të thjeshta që mund të përdorim gjithashtu.

Vanessa Hudgens bën që qafa e saj të duket vizualisht më e gjatë.

Vanessa Hudgens ka një qafë të shkurtër, por ne nuk e vërejmë fare atë.

Kate Winslet fsheh më së miri kilogramët e tepërt.

Keira Knightley , përkundër faktit se ajo natyrisht ka një trup të gjatë në mënyrë disproporcionale dhe këmbë të shkurtra, fsheh me mjeshtëri të metat e saj, duke thyer siluetë e trupit të saj dhe duke rritur vizualisht gjatësinë e këmbëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga