Connect with Us

“Vdekja e 27-vjeçarit nga Kavaja”/ Berisha: Vrasje e mirëfilltë shtetërore

Denoncim

“Vdekja e 27-vjeçarit nga Kavaja”/ Berisha: Vrasje e mirëfilltë shtetërore

Publikuar

-

Vdekja e një 27-vjeçari nga Kavaja sot (24 korrik) ka ngjallur polemika, të cilat në këndvështrime të ndryshme janë parë si neglizhencë mjekësore, vrasje me dashje apo edhe fatalitet prej një sëmundjeje të lindur të gjakut. Pas reagimit të QKUM-së, ka ardhur edhe komenti i Sali Berishës i cili e konsideron si vrasje të mirëfilltë shtetërore në krye të shkrimit, duke akuzuar më tej qeverisjen dhe shërbimin shëndetësore.

“Vrasje e mirefillte shteterore! Te riun e vrane ata qe e braktisen ne ditet kritike te jetes se tij!

Se pari, ju ftoj miq ti shprehim ngushellimet tona me te ndjera familjes te te ndjerit djalit 27-vjeçar nga Kavaja qe nderroi jete sot ne spitalin infektiv.

Gjithashtu denoj si autor pergjegjes direkt per vdekjen e tij ata qe ne menyre kriminale e lane per dite te tera ne shtepi pa i dhene ndihme cka detyroi ate dhe familjaret ti drejtohen Edvin Kristaq Xhahilit per braktisjen nga Urgjenca Kombetare.

LEXO EDHE:  Desada Metaj sulmon Berishën me porosi të Bashës

Kriminale dhe cinike eshte deklarata e Ndrikull Hajnise se i ndjeri nuk kishte shenja Covid-19 nderkohe qe i riu ishte ne gjendje kritike edhe ne shtepi por nuk u ndihmua.

Statusi i Berishës në FB

Ketu me poshte keni historine e braktisjes faktikisht te vrasjes te te riut me mungesen e ndihmes mjeksore”,  shkruan Berisha.

Shërbimi Infektiv: I riu ishte asimptomatik nga Covid-19
10:42, 24/07/202
Pas raportimeve se një 27-vjeçar nga Kavaja ka ndërruar jetë nga koronavirusi, reagoi Ministria e Shëndetësisë.
“Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, një i ri 27-vjeçar nga Kavaja, ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

27-vjeçari vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për Covid-19.

Vdekja e 27-vjeçarit nga Kavaja/ Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave: Si u trajtua rasti i të riut

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Denoncimi: Një person i dënuar për vrasje vendoset kryeplak fshati

Publikuar

-

Nga

Denoncimi: Një person i dënuar për vrasje vendoset kryeplak fshati

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një denoncim të fortë duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha deklaron se një person i akuzuar për vrasje është emëruar kryeplak fshati në Bllacë të Bulqizës.Sipas tij, ky person ka bërë vrasje në Korçë dhe është burgosur, por në 97-ën kur u hapën burgjet ai është liruar.

“Zoti Berisha desha të ndaj një shqetësim me ty. Jam një fshatar nga komuna e Shupenzës Bulqizë kanë vendosur një kryeplak kriminel që ka bërë vrasje në Korçë dhe ka bërë burg për këtë çështje dhe në 97-ën kur u hapën burgjet ai ka dalë. Tani pa miratimin e popullit ai është kryeplak me kokëfortësi si i thonë kësaj pune. Po të ishe ti në pushtet a e meriton ky kriminel fshati Bllacë”, thuhet në mesazh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Drejtoresha e Zyrës Arsimore ikën me pushime/ Mësuesit e Fierit lihen pa rrogë

Publikuar

-

Nga

Drejtoresha e Zyrës Arsimore ikën me pushime/ Mësuesit e Fierit lihen pa rrogë

Mësuesit e Fierit kanë mbetur pa rroga pasi drejtoresha e Zyrës Arsimore të Fierit ka ikur me pushime.

Ky është denoncimi i bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazheve të qytetarëve dixhitalë.

Sipas tij, drejtoresha Yllka Beci nuk ka firmosur kalimin e rrogave për muajin  që kaloi dhe mësuesit kanë mbetur pa paratë e tyre prej një jave.“Përshëndetje doktor Berisha. Mësuesit e Fierit kanë një javë pa marë rrogën, se drejtoresha e ZVA Fier Yllka Beci ka ikur me pushime dhe nuk firmos. I themi ministres së Arsimit ta kthejnë të marrën të firmosë pastaj le të theket sa të dojë se kanë për të paguar kreditë mësueset”, thuhet në denoncim.

LEXO EDHE:  Berisha thirrje për protesta/ Komentuesit kryqëzojnë Bashën

LEXO EDHE:  Berisha thirrje për protesta/ Komentuesit kryqëzojnë Bashën

Ndërkohë qytetari tjetër shkruan: “Përshëndetje doktor Berisha. Si fillim ju uroj gjithë të mirat e jetë të gjatë! Po ju drejtohem juve, se vetëm ju keni ngelur zëri i vetëm i lirë në këtë vend që po ja marrin frymën çdo ditë të paudhët. Data 7 Gusht sot, dhe Arsimtarët e Fierit nuk kanë marrë akoma rrogën, se kemi familje për të mbajtur, se kemi kredi për të paguar, s’do tja dijë njeri doktor. Ju faleminderit e kalofshi mirë. Anonim të lutem, se janë të pamëshirshëm e na fikën, na lanë fëmijet rrugëve. Respekte!”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi/ Bashkia e Durrësit sharron pemët dekorative

Publikuar

-

Nga

Denoncimi/ Bashkia e Durrësit sharron pemët dekorative

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar abuzimin e bashkisë së Durrësit me pemët e mbjella anës rrugëve kryesore të qytetit.

Duke iu referuar mesazhit të nj qytetari dixhital, Berisha deklaron se pasi vodhën me tenderin e mbjelljes po sharrojnë kumbullën e kuqe!

Ish-kryeministri ironizon duke thënë se bashkia tani do të vjedhë me një tender tjetër të kumbullave vishnje”.“Përshëndetje Doktor. Uroj të jeni mirë. Ndodhemi në një nga rrugët kryesore të Durrësit. Ndërkohë që qyteti është tërësisht i paralizuar nga ana ekonomike prej tërmetit dhe pandemisë, të shumtë janë qytetarë që janë braktisur nga ndihma ekonomike për të rindërtuar banesat e tyre që u takon me ligj. Bashkia e Durrësit me paturpësi abuzon me paratë në një kohë kur këto para shumë mirë mund të jepeshin për nevoja bazike qytetarëve apo spitaleve të vendit.

LEXO EDHE:  Denoncimi i fortë/ Qytetarët në qiell të hapur, pushtetarët prishin pallatet e tyre për t’i bërë të reja

LEXO EDHE:  Desada Metaj sulmon Berishën me porosi të Bashës

Por kjo Bashki pak vite më parë mbolli me një tenderim që pati lënë shumë dyshime në atë kohë në lidhje me çmimin e blerjes së disa pemëve dekorative “Pemë Kumbull”, ku sot me paturpësi po i sharron ato që vetë mbolli. A do të mbajë kush ndonjëherë përgjegjesi në këtë Bashki e cila nuk la gjë pa shkatërruar në këtë qytet dhe duke abuzuar me paratë e shqiptarëve? Çfarë duhet të bëjnë më shumë këta që prokuroria të zgjohet nga gjumi??”, thuhet në mesazhin e qytetarit dixhital./ CNA.al

LEXO TE PLOTE