Connect with Us

Horoskopi i ditës, 24 korrik 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 korrik 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 2 Qershor 2021
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e kënaqshme gjate kësaj dite dhe ne shume momente mund te futeni ne debate te zjarrta me partnerin tuaj. Nëse jeni ende vetëm, dilni neper takime, por mos hidhni menjëherë hapa pa qene plotësisht te bindur. E nesërmja mund te jete me e hidhur. Ne planin financiar Merkuri do ju beje edhe me te arsyeshëm. Situata shume shpejt do konsolidohet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Përfitoni nga mbështetja e Merkurin gjate kësaj dite për ta përmirësuar marrëdhënien tuaj ne çift. Mundohuni te shmangni edhe çdo lloj debati te nxitur nga te tretet. Beqaret do ndihen mire sot sepse do arrijnë te takohen me disa persona qe i kane pëlqyer prej kohesh. Ne planin financiar do jeni paksa nen presion sepse situata ende nuk është ne gjendjen me te mire te mundshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Pozicioni i Venusit do e privilegjoje tej mase jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do dashuroheni ashtu si do e ndieni dhe do përjetoni emocione te këndshme. Edhe beqaret do jene te privilegjuar dhe mund te hedhin hapa me pare nga sa e kishin imagjinuar. Me financat nuk do keni probleme, megjithatë mire është qe te mos kryeni shpenzime te konsiderueshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do kaloje peripeci sot. Here pas here nuk do jeni te bindur për hapat qe duhet te hidhni dhe mund te gaboni me fjalët ndaj partnerit. Beqaret do ndihen me te lire se me pare, por nuk do kenë raste te jashtëzakonshme gjate kësaj dite. Për hapa serioze me mire le te presin edhe pak. Buxheti do jete i mire, por mos bëni budallallëkun e te shpenzuarit me sy mbyllur.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete shume e trazuar gjate kësaj dite dhe kjo gjë mund t’iu shtyje drejt tradhtive te mundshme. Bëni kujdes sepse do shkatërroni çdo gjë. Beqaret do kalojnë momente shume te këndshme me personat qe kane takuar ditët e fundit. Buxheti mund te dobësohet shpejt nëse nuk tregoheni te logjikshëm dhe shpenzoni pa menduar për te ardhmen.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift nuk ka për te qene shume e qete. Here pas here do keni dyshime për partnerin tuaj dhe nuk do i jepeni plotësisht atij ne marrëdhënien qe keni ndërtuar. Beqaret do kenë shume mundësi për te pasur dashuri me shikim te pare, kështu qe duhet t’i bëjnë sytë katër. Ne planin financiar duhet te mundoheni te gjeni ekuilibrin sepse po vazhduat duke gabuar do rrënoheni plotësisht.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Venusi do kujdeset sot për jetën tuaj ne çift dhe do e beje atë me te këndshme. Do i shtoni dozat e fantazisë dhe çdo moment ka për te qene emocionues. Edhe beqaret do kenë një dite euforike. Ata do realizojnë takime vërtet te veçanta dhe emocionet do jene te papërshkrueshme. Financat vështirë se mund t’i përmirësoni dot, ama mund t’i mbani te qëndrueshme sa me gjate.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Asgjë nuk ka për te ecur mire sot mes jush dhe atij qe keni ne krah. Do debatoni për gjithçka dhe secili do kërkojë me ngulm te dale e veta. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse vetëm ashtu do mund te gjejnë personin e duhur. Ne planin financiar çdo gjë ka për te ecur me se miri për aq kohe sa tregoheni te kujdesshëm dhe te matur me çdo hap.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni kritike ndaj njeri-tjetrit sot ju te dashuruarit, por kjo nuk do te thotë se do keni debate. Te dy do jeni liberale, tolerante dhe do e kuptoni gjithçka si duhet. Beqaret do kenë një jete mjaft aktive dhe te mbushur me njohje te reja. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare. Ne planin financiar duhet te gjeni strategjinë e duhur për t’i menaxhuar paratë ne mënyrë qe te mos keni probleme serioze.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Harmonia dhe kënaqësitë do jene ne program sot për ju qe jeni ne një lidhje. Do ndiheni mjaft mire dhe nuk do doni asgjë me shume nga çfarë yjet ju kane ofruar. Beqaret jo vetëm qe do realizojnë takime, por ato do jene interesante dhe mund te përfundojnë edhe ne diçka serioze. Ne planin financiar gjendja nuk do jete e keqe, megjithatë çdo hap duhet hedhur i mire planifikuar.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse jeni ne një lidhje do ju duhet te veproni me shume takt dhe diplomaci sot sepse partneri nuk do jete ne humorin me te mire te mundshëm. Beqaret ne te kundërt do kenë një dite plot ngjyra dhe emocione. Ata do gjejnë personin me te përshtatshëm, te cilin kishin kohe qe e ëndërronin. Ne planin financiar do vazhdoni te gjendeni ne situate te vështirë.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do jeni me tolerante me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do arrini te zgjidhni shume nga problemet e hershme. Te dy palët do ndiheni me te qete. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri kështu qe për te mos u ndier vetëm me mire te dalim me miqtë e te argëtohen. Ne planin financiar do jeni disi me fat prandaj gjendja do mbetet gjithë kohës e qëndrueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Enjte, 17 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Ju mund të bëni para shtesë sot, nëse luani “kartat” si duhet. Sjellja e ashpër e fëmijëve do të krijojë vetëm pakënaqësi. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por ju nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirat e tij/saj.

Demi
Do keni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës tuaj financiare. Shumica e çështjeve që kanë të bëjnë me jetën personale do të jenë nën kontroll.

Binjakët
Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative do t’ju falë një ditë mjaft argëtuese.

Gaforrja
Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë me energji. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e ardhshme.

Luani
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet financiar. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz tëcilët i takoni rrallë.

Virgjëresha

Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë. Sot ju mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës me gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Ushqimi I mirë dhe romancë parashikohen për ju sot.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 1 shkurt 2018

Peshorja
Përpiquni te mbani nën kontroll emocionet tuaja. Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mos u tregoni të pasjellshëm me kolegët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë kolegët rreth jush por edhe do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Akrepi
Shmangni mbingarkesën dhe mbani nën kontroll peshën tuaj. Së shpejti do të ju të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.

Shigjetari
Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar. Sot, do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës tuaj ishin të vërteta. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj është pjesë e shpirtit tënd.

Bricjapi
Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet. Kushtojini kohë e duhur familjes suaj. Kaloni pak kohë cilësore me ta dhe mos i jepni askujt arsye për ankesa.

Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Situata në jetën tuaj në çift do të jetë disi e paparashikueshme. Planifikoni një surprizë dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.

Peshqit
Do të jeni mjaft aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot. Mund të ndiheni të mbytur në jetën tuaj në çift për shkak të mungesës së lirisë sot.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Publikuar

-

Nga

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Peshqit

Kjo do të jetë tronditëse, por shenja e zodiakut që ka më shumë të ngjarë të mashtrojë janë Peshqit.
Normalisht e ndjeshme dhe super-emocionale , ajo nuk mund të mos veprojë sipas ndryshimit më të vogël të humorit.

Në të njëjtën kohë, ajo ka më pak të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie edhe nëse është e pakënaqur për shkak të frikës së saj se mund të dëmtojë atë me të cilin është e lidhur. Ironikisht, ajo mund të zgjedhë në vend të humbjes. Ndoshta thellë brenda saj ajo shpreson të kapet duke mashtruar.

Binjakët

Binjakët janë shumë nevojtarë në një marrëdhënie, kështu që nëse nuk mund t’i kushtoni vëmendje gjatë gjithë ditës, ajo do të gjejë dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 3 Gusht 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 prill 2018

Sa i përket shenjave të zodiakut që nuk janë besnikë, Binjakët ka shumë të ngjarë të mashtrojnë.

Peshorja

Peshoret janë flirtuese të mëdha, prandaj kaq shumë njerëz hezitojnë të nisin një marrëdhënie me ta. Dhe mbase kanë të drejtë që hezitojnë.

Ndërsa do të mendonit se flirti do të ndalonte sapo Peshorja të jetë në një lidhje të përkushtuar, nuk ndodh kështu. Dhe edhe pse zakonisht është i padëmshëm, ndonjëherë shkon shumë larg./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Mërkurë, 16 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni normalisht. Mund të ketë shpenzime lidhur me pronën për disa persona të kësaj shenje. Disa persona mund të përfitojnë padrejtësisht nga ju, nëse silleni tepër bujarë.

Demi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe përpiquni të çliroheni nga çdo ndjenjë frike, pasi ka mundësi që kjo të ndikojë negativisht tek ju. Tregohuni vigjilent gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.

Binjakët
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate pozitive. Dilni dhe kënaquni me miqtë tuaj. Sytë tuaj janë aq të ndritshëm saqë mund të ndriçojnë një ditë të lodhshme për partnerin/partneren tuaj.

Gaforrja
Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot. Qëndrimi juaj pozitiv do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Mos u shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju sot. Veproni ashtu siç e mendoni, pa u ndikuar nga të tjerët.

Luani
Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Përfshirja e vetvetes në një grup të madh do të jetë shumë argëtuese, por do të bëjë që shpenzimet tuaja të jenë larta. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj në këtë ditë vetëm për të provuar se keni të drejtë.

Virgjëresha

Të moshuarit e kësaj shenje duhet të tregojnë kujdes të shtuar për shëndetin gjat ditës së sotme. Mos neglizhoni asnjë shenjë që ju duket shqetësuese. Të qenit novator do t’ju sjellë para shtesë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 mars 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 22 maj 2020

Peshorja
Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë midis miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Nëse i keni dhënë borxh dikujt, pritet t’i merrni ato sot.

Akrepi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitiv dhe i lumtur do të jetë antidoti më i mirë për të gjitha problemet tuaja. Nëse jeni i martuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për fëmijët tuaj sot, pasi mund të ketë shanse për probleme shëndetësore.

Shigjetari
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor të mirë. Sot, mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve financiare. Ju duhet të konsultoheni me një të besuar për këshilla. Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të dashurit tuaj.

Bricjapi
Një lajm i papritur nga një i afërm do t’ju ndriçojë ditën. Ju do të jeni në gjendje të mbështesni bashkëshortin/bashkëshorten tuaj emocionalisht, nëse kuptoni qartë situatën e tyre. Në kohën tuaj të lirë sot, do të kryeni detyrat që keni planifikuar të realizoni.

Ujori
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot dashuria juaj e përkushtuar dhe e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kurative për të dashurin/dashurën tuaj.

Peshqit
Përfshihuni në aktivitete që do t’ju ndihmojnë të ruani qetësinë. Sot, ndihma e një të afërmi të ngushtë do t’ju sjellë fitime në biznes dhe kjo do të çojë në shpërblime financiare. Harroni sot shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE