-

Zhoao Mario do rikthehet tek Interi pasi huazimi i tij tek Spartaku i Moskës përfundoi. Klubi rus nuk e bleu kartonin e mesfushorit, por gjithsesi portugezi i falënderoi ato.

zhoao mario

Në një postim në “Instagram” Zhoao Mario shkruan: “Dua të falënderoj të gjithë tek Spartaku i Moskës, që nga presidenti deri tek stafi drejtues, shokët e ekipit dhe fansat që më kanë bërë të ndihem si në shtëpi. Ka qenë një kënaqësi të vishja këtë bluzë”.

Mesfushori portugez luajti 18 ndeshje me Spartakun e Moskës ku realizoi një gol dhe dha një asist.

Transferimi te Lacio, zbulohet numri që do të mbajë mbi shpinë Vedat Muriqi

-

Vedat Muriqi do të mbajë fanelën me numrin 94 te Lacio. Futbollisti më i ri i bardhekaltërve u prezantua në ambjentet se klubit italian së bashku me drejtorin Lacios Igli Tare.

Vetë Tare mori përsipër blerjen e sulmuesit të Kosovës nga Fenerbahçe. Operacioni kushtoi rreth 20 milionë euro dhe futbollisti firmosi kontratë 5 vjeçare.

VIDEO/ Interi me 5 “yje”, zikaltërit spektakël në miqësore

-

Interi zhvilloi sot miqësoren e parë për sezonin e ri futbollistik, teksa triumfoi ndaj skuadrës së Luganos me rezultatin e thellë 5-0. Trajneri Konte hodhi nga minuta e parë në këtë përballjen, edhe lojtarin e afruar në merkaton e verës, Hashraf Hakimi.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 4-0. Dalbert hapi serinë e golave në minutën e 4-t, ndërkohë që Kecskes, realizoi autogol në minutën e 36-të. Disa sekonda më pas ishte radha e Lautaro Martines për të shënuar golin e tretë, ndërkohë në minutën e 43-të, “demi”, realizoi dopietë personale, duke ngritur shifrat në 4-0.

Për të vendosur shifrat mendoi Lukaku, në minutën e 47-të, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë. Vlen të theksohet fakti, se belgu u hodh në fushë në pjesën e dytë. Interi u mjaftua me 5 gola, duke mos shënuar më, pas këtij momenti.

Zyrtare/ Merr fund gjithçka, Lazio prezanton Vedat Muriqin

-

Vedat Muriqi edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i Lazios. Klubi italian përmes një komunikate të shkurtër ka njoftuar se Muriqi është lojtari më i ri i tyre.

Sulmuesi kosovar u ble për 18 milionë euro nga Fenerbahce, plus dy të tjera bonuse – në bazë të përformancave dhe fitimit të trofeve me Lazion.

26-vjeçari është transferimi i dytë më i shtrenjtë në epokën e presidentit Claudio Lotito, ndërsa ka nënshkruar kontratë pesë-vjeçare. Vedat Muriqi do të përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.