Connect with Us

Hajdutët hyjnë për të vjedhur dhe dëmtojnë tubat/ Rrjedhje gazi në Kishën Katolike të Korçës

Kronika

Hajdutët hyjnë për të vjedhur dhe dëmtojnë tubat/ Rrjedhje gazi në Kishën Katolike të Korçës

Publikuar

-

Hajdutët hyjnë për të vjedhur dhe dëmtojnë tubat/ Rrjedhje gazi në Kshën Katolike të Korçës

Disa persona kanë hyrë për të vjedhur mbrëmjen e sotme në Kishën Katolike të Korçës.

Dyshohet se hajdutët kanë dëmtuar gabimisht tubat e gazit dhe brenda kishës ka pasur rrjedhje gazi.

Nga informacionet paraprake, raportohet se nuk ka të lënduar, pasi personat që kishin hyrë për të vjedhur kanë dalë dhe nuk ka pasur njerëz të tjerë brenda kishës.

LEXO EDHE:  Policia Rrugore me dorë të hekurt ndaj shoferëve/ Pezullon 62 leje drejtimi

Falë ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse është neutralizuar situata. Ndërkohë, janë hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tentoi të futet në parakalim/ Përplasen dy automjete në Lezhë, tre të plagosur

Publikuar

-

Nga

Tentoi të futet në parakalim/ Përplasen dy automjet në Leshë, tre të plagosur

Një aksident rrugor është regjistruar në aksin Milot-Lezhë.

Një automjet tip “Benz” ndërsa lëvizte me shpejtësi ka tentuar të kryejë një parakalim e për pasojë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me 2 automjete të tjera që ishin të parkuar në sheshin e një lokali.

Për pasojë 3 persona kanë mbetur të plagosur, ku njeri në ndodhet në gjendje më të rëndë.

“Në aksin rrugor Lezhë-Mamurras ,në afërsi të një kompleksi mjeti tip ” Audi” me drejtues shtetasin E.N.,është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin R.N., ku si pasojë e përplasjes kanë goditur dhe 3 mjete të parkuara në anë të rrugës.  Nuk ka persona të dëmtuar, por vetëm dëme  materiale. Drejtuesit e mjeteve, shtetasit E.N. dhe R.N.,janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.  Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video/ Polici parandalon vrasjen në Tiranë, si nisi konflikti në rrugë

Publikuar

-

Nga

Video/ Polici parandalon vrasjen në Tiranë, si nisi konflikti në rrugë

Një ngjarje kriminale është parandaluar pasditen e sotme në Tiranë në bulevardin “Migjeni” në Yzberisht.

Dy persona janë përleshur me grushta pasditen e sotme në Tiranë por situata ka agravuar dhe njëri nga personat ka marrë makinën dhe ka goditur me të automjetin e personit tjetër.

Situata e nxehtë, është zgjidhur falë një agjenti policie, që është ndodhur krejt rastësisht në vendngjarje.

Në pamjet filmike duket efektivi i policisë që ka parë të gjithë situatën, përplasjen fizike dhe më pas përplasjen e dy automjeteve, ku personi me bluzë të kuqe në mënyrë të vazhdueshme ka dashur ta godasë me makinën personin tjetër.

Pikërisht ky është momenti kur punonjësi i policisë i veshur civil, ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka ndërhyrë menjëherë me qëllim neutralizimin dhe arrestimin e tij.

LEXO EDHE:  Berisha nuk kursehet ndaj Lleshajt/ Arrestoi të “fortin” e Lezhës

LEXO EDHE:  Bomba e ish oficerit të drogës/ Policia u jepte farën e kanabisit trafikantëve

Punonjësi i policisë ka kërkuar që ta ulë në tokë, por personi me bluzë të kuqe nuk i është bindur, derisa në vendngjarje kanë shkuar punonjës të tjerë të policisë, të cilët kanë arritur t’i vendosin prangat.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti në Bulqizë/ Humb jetën fëmija në spital vajza, e ëma në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

E rënAksidenti në Bulqizë/ Humb jetën fëmija në spital vajza, e ëma në gjendje të rëndëë në Korçë/ Gjendet i pajetë në banesë 70 vjeçari, dyshimet e para

Ka ndërruar jetë në spital vajza 10-vjeçare e cila u godit nga një automjet bashkë me të ëmën pasditen e sotme në Bulqizë.

Ndërkohë që mësohet se gruaja e aksidentuar është në luftë me jetën, teksa nuk është transportuar ende në Tiranë për mjekim të specializuar.

Ngjarja ka ndodhur në brendësi të lagjes në qytetin e ri të Bulqizës.

LEXO EDHE:  Berisha nuk kursehet ndaj Lleshajt/ Arrestoi të “fortin” e Lezhës

LEXO EDHE:  Berisha nuk kursehet ndaj Lleshajt/ Arrestoi të “fortin” e Lezhës

Shoferi që ka përplasur gruan dhe vajzën është identifikuar si Zenel Shyti./CNA.al

LEXO TE PLOTE