Connect with Us

5 plumba për 30 sekonda/ Del video e ekzekutimit të 39-vjeçarit në Elbasan

Kronika

5 plumba për 30 sekonda/ Del video e ekzekutimit të 39-vjeçarit në Elbasan

Publikuar

-

5 plumba për 30 sekonda/ Del video e ekzekutimit të 39-vjeçarit në Elbasan

Publikohet videon e ekzekutimit të 39-vjeçarit Emiljano Ramazani një ditë më parë në Elbasan. Në pamjet e filmike që pa publikuar “ABC News” duket autori me kapuç që del nga një makinë e parkuar dhe ndjek automjetin e viktimës.

Ai ecën drejt tij i armatosur, ndërkohë që makina e tij zhvendoset nga një tjetër person. Pasi kryen krim gjakftohtë autori rikthehet në automjet dhe largohet nga vendngjarja. E gjithë ngjarja ndodh për 30 sekonda.

Ramazani u ekzekutua poshtë pallatit të tij. 39-vjeçari u ndoq nga autorët nga palestra për në banesë, ndërsa u qëllua teksa ishte në automjetin e tij. Ai ishte një emër i njohur për drejtësinë pasi është arrestuar disa herë për trafik narkotikësh.

Në vitin 2012 gjatë operacionit të koduar “Tabakane 2”, Emiliano Ramazani i njohur edhe me nofkën “Rramani” dhe “Ili” u arrestua së bashku me 5 të tjerë pasi prokuroria kishte prerë fletë arresti për prodhimit dhe mbajtjes së lëndëve narkotike të kryer në bashkëpunim në formën e shitjes më shumë se një herë.

LEXO EDHE:  Aksidenton burrë e grua/ Arrestohet shoferi i autobusit në Elbasan

Nuk dihet se si i ka shpëtuar drejtësisë 39-vjeçari pas këtij arrestimi por dihet se edhe në vitin 2017, gjatë operacionit “Porosia e Fundit” Rramani u arrestua për të njëjtën vepër penale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestohet 2 persona/ Njëri dhunonte bashkëshorten, ndërsa tjetri kultivonte kanabis

Publikuar

-

Nga

Arrestohet 2 persona/ Njëri dhunonte bashkëshorten, ndërsa tjetri kultivonte kanabis

Një shtetas me iniciale B.B 60 vjeç ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, për motive të dobëta.

Nga ana tjetër policia e Delvinës ka arrestuar në flagrancë shtetasin M. I., 35 vjeç, banues në fshatin Bamatat, Delvinë, pasi dyshohet se është autor i kultivimit të disa fidanëve të dyshuar kanabis sativa në fshatit Bamatat.

LEXO EDHE:  U emërua nga Arta Marku/ Jep dorëheqjen papritur kryeprokurori i ElbasanitMaterialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Aksidenton burrë e grua/ Arrestohet shoferi i autobusit në Elbasan

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë/ Mbytet një grua në Surrel

Publikuar

-

Nga

E rëndë/ Mbytet një grua në Surrel

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një grua është gjetur e mbytur ne rezervuar.

Mësohet se gruaja është gjetur e pajetë në rezervuarin e Surrelit.“Më datë 17.09.2020, rreth orës 09:00, në Surrel, në një rezervuar, është gjetur e mbytur një shtetase e seksit femër, ende e paidentifikuar. Nga kqyrja paraprake nuk konstatohen shenja dhune. Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë  për identifkimin e viktimës dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Milot-Morinë mëngjesin e sotëm.

Mësohet se një mjet tip “Volswagen” ka dalë nga rruga e për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i saj. Shtetasi që humbi jetën është identifikuar si G.N., 35 vjeç.Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE