Connect with Us

Video ekskluzive/ Si gënjeu Gjergji Thimio për rrahjen nga kunati i Niko Peleshit

Politikë

Video ekskluzive/ Si gënjeu Gjergji Thimio për rrahjen nga kunati i Niko Peleshit

Publikuar

-

Në media sot ka qarkulluar një foto e koleksionistit Gjergji Thimio i cili duket i gjakosur tek hundët.

Pas publikimit të kësaj fotoje, ka pasur shumë reagime nga politika, ndërsa shumë personazhe kanë thënë se kunati i Niko Peleshit e ka goditur Gjergji Thimion, pas denoncimeve që ka bërë kundër kryeministrit Edi Rama, në lidhje me një dënim në Francë, sipas tij, për vjedhje ikonash.

Gjithësesi denoncimet e Gjergji Thimios për trafik ikonash, etj, janë një histori tjetër, por CNA.al bëri disa verifikime, nga të cilat Zoti Thimio, më shumë sesa një denoncues apo një person i dhunuar,  duket se bën kallëzime të reme dhe gënjen opinionin publik për të qënë pjesë e tregut mediatik, apo për të përfituar ndoshta nesër politikisht.

Një burim zyrtar nga policia i tha CNA.al se është e disata herë që Thimio bën këllëzime dhe denoncime të rreme. Pa e prekur askush, pa pasur asnjë rrahje, provokon, shan dhe gënjen njerëz të tjerë, ushtron presion dhe pastaj kruan hundët për t’i gjakosur, bën dhe foto, e del e akuzon se e kanë rrahur apo goditur.

Por, sot mesa duket është teknologjia që e nxjerr zbuluar Gjergji Thimion. Këtë herë CNA.al ka mundur të sigurojë një video, sepse në Pazarin e Korçës, kudo që të vërtitesh baret dhe kafetë kanë kamera.

Në kamera duket mjaft qartë që Olti Tele kalon me makinë dhe ndalon të parkojë.  Gjergji Thimio del përpara, debaton, porn ë 3.3 minuta që është e gjithë ngjarja nuk ka asnjë moment që të preken me dorë me njëri-tjetrin. Përkundrazi, duket qartë se Olti Tele futet në makinë, del, ngre dhe një penguese në rrugë dhe largohet qetësisht.

Në asnjë moment nuk duket të përplaset ta godasë Gjergji Thimion. Përkundrazi, kamera tregon qartë sesi Gjergji Thimio vërtitet rreth makinës së tij duke e provokuar, duket se shtetasi Olti Tele nuk bie pre e provokimit, hipën në mjet dhe largohet dhe shmang totalisht përplasjen.

LEXO EDHE:  Lojërat e fatit/ Ahmetaj nxjerr blof Ramën

Më pas publikohet një foto, ku duket i gjakosur Gjergji Thimio, ndërsa në sfond duket makina e kunatit të Niko Peleshit, i cili quhet Olti Tele.

Në qoftë se ha një grusht në hundë apo goditesh, kamerat do ta tregonin, pasi ka një konflikt fizik dhe Gjergji Thimio nuk është ndonjë 30 kg, dhe nuk kthen dot dorë.

Kështu që kamera e tregon qartë se nuk ka as përplasje fizike, as goditje dhe as rrahje.

Video është e plotë, dhe tregon se Gjergji Thimio inskenon, gënjen publikisht, dhe minimalisht ka bërë një kalëzim të rremë në polici. Gjithçka duket qartë.

Nga ana tjetër, kush mund ta besojë se kunati i Niko Peleshit do të godasë Gjergji Thimion, sepse ky i fundit denoncoi Edi Ramën, në lidhje me dënimin për vjedhje ikonash në Francë.

E di gjithë Korça dhe mjafton të shkosh tek lokali i Oltit dhe ta kuptosh se nuk ia ndien shumë për çështjet politike, ndërsa Thimio duket se e ka çështje personale me kryeministrin dhe mund ta sulmojë sa të dojë, por të thuash se është goditur nga Olti për Edi Ramën, këto nuk i beson më as Lulzim Basha.

Video tregon qartë këtë skenar të turpshëm, i cili i është shitur opinionin publik si dhunë ndaj Gjergji Thimios. Ku në fakt duket qartë se nuk ka as përplasje, as konflikt fizik, as dhunë, por është vetëm një makinë me Gjergji Thimion vërdallë, duke bërë foto e video dhe duke kruajtur hundën për t’u gjakosur./ CNA.al

 

Tha se Rama është dënuar për vjedhje ikonash në Paris/ Dhunohet barbarisht Gjergji Thimio

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
3 Komente

3 Comments

 1. t

  20 Korrik, 2020 at 12:51 pm

  Po cna i besoi policise kanabiste per kete incident?çfare i kushtonte te kontaktonte personalisht Thimion?Ai denoncon publikisht km dhe asnje media apo institucion nuk ka b…te investigoje per krimin e dyshuar me ikonat ne france.

 2. G.T.

  22 Korrik, 2020 at 10:47 am

  Po mire ju te agjensise se lajmeve qe merreni me investigimin e Thimion, po ky zoteria QEVERITAR, ne kete ore te nates me kete supermakine te levize ne ato rrugica, PA DASHJE E KALOJ RROTEN E MAKINES NE TROTUAR< TAMAM TE REKLAMIMIM I ASETEVE te Thimios, kur rruga eshte zene me tavolina!!??. APO SJU KA RENE NE SY ???.
  Duhet te jete varianti, qe ju ka sugjeru policia per publikim, se shkeljen e rregullave e cenimi qe ben QEVERIU, nuk duhet shkruar !!!!!

 3. ilir

  23 Korrik, 2020 at 12:43 am

  gjergj thimio nuk genjen ai skish asnje arsye te genjente ,ai i kunati i Peleshit nje cope vagabont sillet si kapo sepse pas tij qendron Peleshi kush e le kete vagabond te ngase makine pa targa kush eshte ky qe ben ligjin dhe ne ate pjese te pasarit ku nuk eshte prone e tij ka dhe vidio te tjera qe tregojne qe ai goditi gjergj thimion po qe se ato dalin cfare i mbetet kunatit te shokut xhemalnuk e di ai qe i afrohet burgut

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë

Avokati Spartak Ngjela ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme lidhur me forcimin e Shqipërisë dhe të shqiptarëve.

Ngjela deklaron se në Tiranë dhe Prishtinë disa persona të paguar janë acaruar dhe po reagojnë në mënyrë qesharale madje nëpër programe televizive me moderatorë shqiptarë të paguar.

“Forcimi i Shqipërisë dhe i shqiptarëve, i ka acaruar shumë antishqiptarët e paguar në Tiranë dhe në Prishtinë. Korrupsioni shqiptar është i tulatur, por ende e ka shpresën te Moska dhe Beogradi. Pikërisht këtu vijnë pagesat që iu bëhen individëve të veçantë për të thënë direkt apo indirekt se çështja shqiptare ka vdekur.

Në Tiranë, e sidomis në Prishtinë, antishqiptatët e paguar janë duke hedhur një valle qesharake, madje nëpër programe televizive me moderatorë shqiptarë të paguar. Kurse sot, shqiptarizmi po progredon përditë e më tepër në Shkup dhe në Malin e Zi. Pavarësia e Kosovës dhe frika e presidentit të Serbisë Vuçiç, është shenja e forcës shqiptare në Ballkanin Perëndimor”, shkruan ai.

Avokati pretendon se të paguarit nga Beogradi dhe Athina ishin gjithë shpresë për antishqiptarizëm kur Donald Trump u zgjodh president i SHBA, ndërsa pretendon se nuk dinin të arsyetonin fare politikisht për shkak të nivelit të ulët të inteligjencës.Ai deklaron se pasi Trump nuk po i mbështeste, ata filluan me pasion të godisnin historinë e Shqipërisë, pa qenë historianë.

“Këta të paguar, që nuk dihet nga iu vjen mllefi antishqiptar, në fakt, si shumicë vijnë nga pakicat etnike, por edhe me prejardhje turke nga Orienti. Në të vërtetë, këta janë të paguar në forma të ndyshme, dhe me mediokritetin e tyre antihistorik, ngrenë së pari tezën që shqiptarët nuk janë autoktonë, dhe nxjerrin në pah falsitetet e një historiografia të marrë serbe. Por, për të qeshur është fakti që, me vete, të paguarit thonë: “njëlloj si ne, edhe shqiptarët, janë të ardhur këtu”; domethënë, njëlloj si këta të paguarit që vijnë nga pakicat etnike ose turqit e mbetur këtu si prejardhje kolonësh disa-qindra-vjeçarë. E kuptoni se me çfarë lloj individësh kemi të bëjmë?!

LEXO EDHE:  “Stop” publikon skandalin/ Si vodhi 28 milion lekë punonjësi i sigurimeve shoqërore në Korçë

LEXO EDHE:  “Skandali i mbyllur në sirtarët e prokurorisë”/ Thirrja e fortë e ish-presidentit: Kjo është e turpshme

Por, po këta, pastaj i vërsulën origjinës së Skënderbeut, dhe na e bëjnë atë me origjinë serbe, kur Gjergj Kastrioti është nga një fis shqiptar solid shekullor, dhe për më tepër, luftën e tij antiosmane, e ka bërë vetëm me shqiptarë e jo me serbë. Të them të drejtën, është turp të polemizosh me këta injorantë të pagur për injorancën e tyre.

E ç’rëndësi ka e vërteta për të paguarit! Dihet, ata nuk flasin për historinë, por për nga mllefi antishqiptar që kanë, dhe, edhe nga paraja që iu paguhet. Shikojeni me kujdes: këta flasin vetëm kundër figurave të mëdha shqiptare që kanë vlerë historike në Perëndim, dhe asnjë fjalë për Esat Toptanin, për shembull, apo për laro të tjerë antishqiptarë që i ka përbuzur historia”, vijon ai.

Më tej, Ngjela shkruan se: “Tani koha ka ndryshuar: janë dy shtete shqiptarë në Ballkanin Perëndimor, por do të ketë edhe më; sepse ortodoksët maqedonë, rreth treqind mijë deri tani, po shkruhen si shqiptarë që iu ishte mohuar kombësia. Priten edhe katolikët shqiptarë në Mal të Zi – në Ulqin e kudo – të hyjnë në këtë rrjedhë të re të historisë që po vjen. Prandaj, të paguarit antishqiptarë janë në hall. Po kot mërziten, se, të marrët që i paguajnë, zor që mund të dalin dot ndonjëherë nga marrëzia e tyre antishqiptare”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paralajmëron Taulant Muka/ Hapja e shkollave do sjellë rritje të infektimeve

Publikuar

-

Nga

“Parlamenti të mos ishte mbledhur”/ Taulant Muka: Deputetët duhej të ishin në karantinë  

Studiuesi Taulant Muka ka paralajmëruar rritje të infektimeve me koronavirus një ditë para nisjes së vitit të ri shkollor.

Duke marrë shkas nga situata në Izrael, Muka thotë se hapja e shkollave do të rrisë më tepër rrezikun për infektime të reja, madje thekson se mund të na çojë deri në vendosjen e masave ekstreme.

Ai thekson se vetëm dy javë pas hapjes së shkollave, Izraeli po mendon të rikthejë izolimin, ndërsa pretendon se një gjë e tillë mund të ndodhë edhe në vendin tonë pa marrjen e masave të duhura.“2 javë pas hapjes së shkollave, Izraeli njofton se mund të shkojë në izolim kombëtar! Hapja e shkollave kur përhapja e infeksionit në komunitet nuk është e kontrolluar sikurse është situata në vendin tonë, nuk do sjellë gjë tjetër veçse rritje të mëtejshme të rasteve të reja të infektimit dhe më vonë vendosjen e masave ekstreme. Të rinjtë (mosha 10-19 vjeç), edhe pse e kalojnë kryesisht pa komplikacione klinike infeksionin SARS-CoV-2, janë vektorë të rëndësishëm të përhapjes së infeksionit në familje, shkolla dhe komunitet.

LEXO EDHE:  Kapet me para dhe kokainë/ Dëbohet nga Italia trafikanti shqiptar

LEXO EDHE:  “Skandali i mbyllur në sirtarët e prokurorisë”/ Thirrja e fortë e ish-presidentit: Kjo është e turpshme

Mjafton të shikoni Izraelin ku, pas 2 javësh pas hapjes së shkollave, kuvendi po voton nëse vendi do shkojë sërish në një izolimin kombëtar (lockdoën) 2 javor. Ishte e pritshme pasi hapja e shkollave u bë kur Izraeli kishte mbi 2000 raste Covid në ditë, pra përhapje të infeksionit në komunitet.

Hapja e shkollave është e sigurtë kur nuk ka përhapje komunitare të infeksionit, dhe paralelisht janë kryer të gjitha investimet e nevojshme që sigurojnë respektimin e masave anti-Covid!”, shkruan ai në rrjete sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Veliaj i shkruan letër nxënësve/ “I përvishet” Ina Zhupa: Propaganda nuk e fsheh dot dështimin

Publikuar

-

Nga

Veliaj i shkruan letër nxënësve/ “I përvishet” Ina Zhupa: Propaganda nuk e fsheh dot dështimin

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka shpërndarë një letër në shkollat e kryeqytetit për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor.

Këtë letër e ka publikuar zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, e cila sulmon ashpër Veliajn për këtë gjest.

Zhupa deklaron se nënësit do të gjejnë nesër letrën neveritëse të Veliajt, pavarësisht se në shkollë mund të mos ketë ujë, apo mund të mos jenë marrë masa për ndalimin e përhapjes së Covid-19.

“Të dashur nxënës të Tiranës !Nesër në bankat e shkollës do të gjeni këtë letër neveritëse të Kryemashtruesit të Tiranës! Nesër në vend të një maske apo një dizinfektanti do mbroheni me letrën e Veliajt! Në shkollë shumicën e kohës nuk do të keni ujë por do të keni letrën e Veliajt  të mbushur me propagandë!

LEXO EDHE:  “Stop” publikon skandalin/ Si vodhi 28 milion lekë punonjësi i sigurimeve shoqërore në Korçë

LEXO EDHE:  U shoqërua në spital nga babai/ E mitura ndërron jetë në rrethana misterioze

Nesër mësuesja juaj mund të jetë e infektuar sepse Veliaj dhe qeveria e tij refuzuan që t’ju kryejnë testin por në tavolinë do të gjeni letrën që mundohet të fshehë dështimin në menaxhimin e situatës!

Nesër do ta bëni mesimin me katër turne, dhe që kjo të mos ju duket skandaloze do keni letrën e Veliajt! Në vend të shoëmerrni masa për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të nxënësve dhe mesuesve ! Propaganda nuk shpëton jetë dhe as nuk e fsheh dot më dështimin!”, shkruan ajo në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE