Connect with Us

Supersfida Juventus-Lazio/ Dy trajnerët surprizojnë me formacionet titullare

Seria A

Supersfida Juventus-Lazio/ Dy trajnerët surprizojnë me formacionet titullare

Publikuar

-

Kryendeshja e javës së 34-t në kampionatin elitar italian, Serie A zhvillohet sonte në “Allianz Stadium”. Lideri i tabelës, Juventusi është pritës  i Lazios në një ndeshje interesante në mbrëmjen e sontme.

Juventusi ka nevojë për tri pikë për t’iu afruar titullit kampion, derisa Lazio synon gjithashtu rezultat pozitiv për ta kapur vendin e dytë. Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet titullare ku nuk mungojne surprizat.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Ramsey, Bentancur, Rabiot; Douglas Costa, Higuain, Cristiano Ronaldo

Lazio: Strakosha; Bastos, Luiz Felipe, Acerbi; Lazzari, Milinkovic-Savic, Cataldi, Parolo, Anderson; Caicedo, Immobile.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Marash Kumbulla prezantohet te Roma

Publikuar

-

Nga

Roma e ka kompletuar transferimin e Marash Kumbullës nga Hellas Verona, i cili në dy sezonet e ardhshme është lidhur për klubin nga kryeqyteti italian.

20-vjeçari iu është bashkuar Giallorossëve në formë huazimi dyvjeçar që është valid deri më 30 qershor 2022.Si pjesë e marrëveshjes, huazime dyvjeçare janë përfshirë edhe për Mert Cetin, Matteo Cancellieri e Aboudramane Diaby, të cilët kanë shkuar në drejtim të kundërt…

LEXO TE PLOTE

Seria A

“As nuk e kemi menduar”, presidenti Zhang: Mesi s’është një investim për projektin tonë

Publikuar

-

Nga

Lionel Mesi ndezi merkaton e kësaj vere teksa deklaroi se do të largohej nga Barcelona, duke pretenduar se këtë e kishte të lejuar në një klauzolë të kontratës. Të shumtë ishin emrat e klubeve që u cilësuan pretendentë për të marrë shërbimet e sulmuesit, mirëpo, në fund klubi nuk u dorëzua dhe ia doli të mbante argjentinasin në ekip.

Një nga klubet e përfolura si destinacion i mundshëm për Mesin, ishte edhe Interi. Megjithatë, mesa duket nuk ka pasur asgjë të vërtetë teksa së fundmi, presidenti i zikaltërve, Stiven Zhang theksoi se as nuk e kanë çuar në mendje për të nënshkruar me “pleshtin”.“Jo, nuk kemi tentuar të transferojmë Mesin. Është një investim që nuk mund të futet në projektin tonë. Të paktën jo për tani. Na duhet inovacion, program dhe stabilitet. Falë një planifikimi afatgjatë mund të dërgojmë sërish Interin aty ku i takon”, u shpreh Zhang.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“30 mln euro nuk janë shumë për Kumbullën”, Bogdani: Roma ka blerë një mbrojtës të shkëlqyer

Publikuar

-

Nga

Erjon Bogdani ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare i cili pjesën më të madhe të karrierës së tij u aktivizua në Serinë A italiane me skuadra si Siena, Chievo apo edhe Cesena në një intervistë për mediat në Apenine ka komentuar transferimin e Marash Kumbullas te Roma, duke vlerësuar maksimalisht talentin.

“Roma ka marrë një mbrojtës të shkëlqyer dhe po ashtu kanë bërë një investim të shkëlqyer. Kumbulla është i datëlindjes 2000 dhe në Kombëtare me mua ka luajtur edhe pse ishte nën moshë. Ka pasur një përmirësim dhe rritje të madhe. Zhvilloi një kampionat shumë të mirë në sezonin e kaluar.

Çmimi prej 30 milionë euro? Vlerësimi i tij nuk ishte i ekzagjeruar. Ishin shumë klube pas Marashit. Roma ka bërë një lëvizje të shkëlqyer për një lojtar që është rregullisht edhe në kombëtare.Presioni te Roma? Roma duhet të ruaj investimin e saj, por ai vjen të luaj në një skuadër të fortë. Tani është në dorën e tij. Në Serinë A duhet të përmirësohesh gjithnjë sepse ka sulmues të fortë. Kumbulla është i gjatë, disa thonë se është i ngathët, por nuk është e vërtetë. Marashi e lexon aksionin shumë mirë, ka edhe sensin pozicionimit. E ndoqa në sezonin e kaluar dhe më impresionoi, veçanërisht në ndeshjen me Interin ku markoi Lukakun. I qëndroi atij shumë mirë nga pas.

Gati për Romën? Ai me mua ka luajtur edhe me katër mbrojtës duke u aktivizuar si qendër e majtë. Por, ai është një lojtar që ka personalitet dhe nuk ka frikë edhe të shkojë përpara për të nisur një aksion. Po flasim për një djalosh 20-vjeçar që di shumë mirë të adaptohet në sistemet mbrojtëse”, u shpreh Bogdani.

LEXO TE PLOTE