Connect with Us

Itali/ Shqiptari në rrezik për jetën pas dhunës brutale nga afrikani

Kronika

Itali/ Shqiptari në rrezik për jetën pas dhunës brutale nga afrikani

Publikuar

-

Itali/ Shqiptari në rrezik për jetën pas dhunës brutale nga afrikani

Hetuesit në Treviso të Italisë kanë ngritur akuzën e tentativës së vrasjes, ndaj 23-vjeçarit senegalez, Sileymane Pam, i cili shtriu përtokë dhe goditi me shqelm shqiptarin Erikson Kotarja të enjtën e kaluar.

Në fotot e dala nga mediat italiane, afrikani godet me grusht shqiptarin duke e rrëzuar në tokë, pastaj e godet fuqishëm me shqelm, duke i shkaktuar dëmtime serioze.

Në momentin e sherrit, afrikani dhe shqiptari ishin rrethuar nga një grup të rinjsh, të cilët u larguan menjëherë sapo erdhi policia. Falë dëshmitarëve në vendngjarje dhe kamerave të sigurisë, hetuesin zbuluan autorin e sulmit ndaj shqiptarit dhe bashkëpunëtorëve të tij, ndaj të cilëve nuk është marrë edne asnjë masë sigurie.

LEXO EDHE:  Dy shqiptarë humbin jetën në një aksident në Itali (FOTOT)

Karabinierët e gjetën shqiptarin në shtrirë në tokë dhe nga veshi e goja i ridhte gjak. përpara se të humbte ndjenjat, ai arriti që të shqiptonte emrin e agresorit. Sipas mediave italiane, përpara konfrontimit fizik, dy të rinjtë kishin shkëmbyer ofendime.  Erikson Kotarja punonte në një firmë në Conegliano dhe jetonte me familjen në Spresiano. Aktualisht ai ndodhet në spitalin e Coneglianos, duke luftuar për jetën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi me armë babë e bir/ Arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori 39 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë babë e bir/ Arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori 39 vjeçar

Policia e Durrësit zbardhi dhe dokumentoi në kohë rekord, ngjarjen e ndodhur më parë, ku mbetën të plagosur me armë zjarri babë e bir.

Blutë kanë bërë të mundur që pas dy orë ndjekjeje dhe kërkimesh, falë edhe mbështetjes së qytetarëve, të kapë dhe vërë në pranga shtetasin A. Ll., 39 vjeç.

39-vjeçari dyshohet se pas një konflikti të çastit, nën efektin e alkoolit ka plagosur me armë zjarri shtetasit H. B., 63 vjeç dhe M. B., 39 vjeç (bab e bir), të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.Ndërkaq, materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Një tjetër aksident me  pasjë humbje jete është shënuar në rrugët e vendit.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Panaja në Vlorë ku dy automjte janë përplaur me njëra-tjetrën.Si rrjedhojë e aksidentit, një person ka humbur jetën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Publikuar

-

Nga

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Lolaj në Peqin.

Sipas informacioneve të para, mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën.Si pasojë e aksidentit dy persona janë plagur, dhe ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore./CNA.al

LEXO TE PLOTE