Connect with Us

“Erë xhepane bie kudo që të shkosh”/ Artan Hoxha tregon çfarë fshihet pas vrasjes së Elbasanit: Aty ka AK-47…

Kronika

“Erë xhepane bie kudo që të shkosh”/ Artan Hoxha tregon çfarë fshihet pas vrasjes së Elbasanit: Aty ka AK-47…

Publikuar

-

Artan Hoxha akuza e-Albania dhe Ramës/ Ujku po vjen vërdallë, ai nuk ha zogj

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reagua lidhur me ngjarjen që tronditi pasditen e sotme Elbasanin ku Emiljano Ramazani, 39 vjeç, u ekzekutua me armë zjarri në makinën e tij.

Ngjarja ndodhi në lagjen “28 nëntori” të qytetit ku persona të paidentifikuar janë afruar në mjetin ku po qëndronte Ramazani, që njihet ndryshe si “Rramami”, dhe e kanë qëlluar atë me breshëri, nga një tjetër mjet në ecje.

39-vjeçari që u ekzekutua ishte person me precedent penal.

Përveç arrestimin në vitin 2017, ku ishte kapur me 10 doza kokainë dhe 50 mijë Lekë të rinj, Ramazani është arrestuar dhe në 2011 për “Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve”, i kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 283/2 i K.Penal, por në datën 16 korrik 2012 ai është lënë i lirë.

Lidhur me ngjarjen Hoxha shkruan “Lufta për kontroll të territorit dhe tregun e “të bardhës”, po korr me sukses, viktimat e veta.

“Si ka qene ajo loja, qe luanim kur ishim te vegjel?!
Agoj, loje filloj, 5 minuta sa te fshihem…
“Leviz, leviz, ky qerrata qytet.
Ere xhepane bie, kudo qe te shkosh”- thane pleqte e Ibrahim Kovaçit, te “I teti ne bronz”…
Me ne fund, pasI moren disa goditje te forta rresht, nga “djemte e Dubait”, mbase “ata” te “Tarzanit”, u bene te gjalle…
Lufta per kontroll te territorit dhe tregun e “te bardhes”, po korr me sukses, viktimat e veta.
Ekspertet e policise, vazhdojne te mbledhin gezhojat ne vendin e ngjarjes.
Ndersa sherbimi zjarrefikes, mbetet ne gatishmeri te plote per te shuar zjarrin e makines se autoreve te atentatit…
“Reforma per drejtesi”, ne boten e krimit, eshte ne vijim e siper.
Aty nuk ka veting falls me lista partie!!!
Aty ka AK-47, pa te drejte apelimi…
Kampionati vazhdon…“/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Elbasan/ Goditen dy raste mitdhënie

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbardhet dëshmia e të mbijetuarave të aksidentit/ Shoferi që na përplasi bënte manovra

Publikuar

-

Nga

Zbardhet dëshmia e të mbijetuarave të aksidentit/ Shoferi që na përplasi bënte manovra

Janë zbardhur të tjera detaje nga aksidenti tragjik që i mori jetën dy vajzave mbrëmjen e sotme në dalje të tunelit të Elbasanit.

Dy të mbijetuarat, Nervida Garunja dhe Denisa Dibra ndodhen aktualisht në spitalin e Traumës në Tiranë për një ndihmë më të specializuar mjekësore.

Sipas asaj që raporton ABC news, mësohet se Nervida Garunja, me origjinë nga Shkodra i ka thënë oficerëve të policisë se e kanë parë automjetin tip “Benz” që i ka përplasur duke bërë manovra pak para aksidentit.Kujtojmë që viktima në këtë aksident mbetën Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, banuese në Shkodër, ndërsa policia arrestoi drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin Behar Pema./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti i tmerrshëm në Elbasan/ Kush janë dy vajzat që humbën jetën

Publikuar

-

Nga

Aksidenti i tmerrshëm në Elbasan/ Kush janë dy vajzat që humbën jetën

Janë identifikuar dy vajzat që humbën jetën mbrëmjen e sotme në aksidentin tragjik në autostradën Elbasan-Tiranë.

Viktimat janë janë Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, banuese në Shkodër.

Burime policore  nga verifikimet kanë konstatuar se automjeti  me të cilin ato po udhëtonin është në pronësi të 26 vjeçares Denisa Dibra bashkë me Nevina Garunja që ndodhen në spital.Aksidenti ndodhi në dalje të tunelit të Krrabës. Dy vajzat e reja që humbën jetën ishin pasagjere në sediljen e pasme të automjetit që u godit nga një ‘Benz’.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon kush po i gëzon paratë e ARMO-s

LEXO EDHE:  Pas grupit të PS, Rama mbledh kryebashkiakët në Elbasan

Drejtuesit të automjetit tip ‘Benz’ me targa AA209AD,  që shkaktoi aksidentin tragjik mbrëmjen e kësaj të Diele është Behar Pema i cili tashmë është vëne në prangat e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkaktoi vdekjen e 2 vajzave në Elbasan/ Arrestohet shoferi, ishte nën efektin e alkoolit

Publikuar

-

Nga

Shkaktoi vdekjen e 2 vajzave në Elbasan/ Arrestohet shoferi, ishte nën efektin e alkoolit

Drejtuesi i automjetit tip ‘Benz’ me targa AA209AD,  që shkaktoi aksidentin tragjik mbrëmjen e kësaj të Diele me dy viktima dhe dy të plagosur rëndë, është vënë në prangat e policisë.

Mësohet se ai është shtetasi Behar Pema, 58 vjeç, në gjendje të dehur.Sipas testit të alkoolit rezultoi  në masën 093 mg/l testi i parë dhe 0.99 mg/ l testi i dytë.

LEXO EDHE:  Ngjarjet kriminale enigmatike/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

LEXO EDHE:  Elbasan/ Goditen dy raste mitdhënie

Ishte pikërisht 58-vjeçari që përplasi nga pas makinën tip ” Volkswagen’ , me të cilën udhëtonin 4 vajzat, ku 2 prej tyre humbën jetën dhe 2 janë në gjendje kritike për jetën./CNA.al

LEXO TE PLOTE