Connect with Us

Publikimi i pamjeve brenda Infektivit/ PD kërkon dorëheqjen e Manastirliut: Ka mashtruar qytetarët

Politikë

Publikimi i pamjeve brenda Infektivit/ PD kërkon dorëheqjen e Manastirliut: Ka mashtruar qytetarët

Publikuar

-

Partia Demokratike kërkon dorëheqjen e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe hetimin nga SPAK pas videos së publikuar ditën e djeshme brenda spitalit Infektiv.

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia deklaron se Manastirliu ka mashtruar qytetarët përmes pamjeve të rreme, pasi një qytetar e ka informuar se ka njohur në video gjyshen e tij, të painfektuar nga COVID, që sot e ka në shtëpi, por që ministrja e paraqet si të shtruar në spitalin COVID.

Për më tepër ai akuzon për trajtim skandaloz në Infektiv ku sipas tij serumet jepen në shishe uji, ndaj iu bën thirrje qytetarëve të kujdesen për veten që të mos përfundojnë atje.

“DORËHEQJA E OGERTA MANSTIRLIUT ËSHTË MË E PAKTA! SPAK TË NISË HETIMET PËR TERRORIZIMIN E QYTETARËVE ME VIDEO TË RREME
Ministrja e Shëndetësisë duhet te japë dorëheqjen! Ajo ka mashtruar qytetarët përmes pamjeve të rreme, duke i terrorizuar ata. Efekti nuk është aspak sensibilizimi i qytetarëve për të përdorur maskën dhe masat e tjera për distancim social dhe higjienë. Denoncimin e një qytetari tek JOQ ma kanë dërguar me dhjetëra të njohur, të revoltuar nga horrorri që Ministrja e Shëndetësisë përcjell me dashje. Qytetari ka njohur në video gjyshen e tij, të painfektuar nga COVID, që sot e ka në shtëpi, por që Ogerta Manastirliu e paraqet si të shtruar në spitalin COVID.
Ogerta Manastirliu duhet të japë dorëheqjen, sepse në vend të mesazheve bashkëpunuese, edukative për qytetarët, mbjell frikë dhe terror me regjinë e rreme makabre të Edi Ramës.
Qytetarë! Kujdesuni për veten! Është e vetmja mënyrë që të mos përfundoni tek spitali Infektiv, ku kushtet e pacientëve me COVID 19 janë skandaloze, siç kemi parë me në pak foto dhe video klandestine, pasi të sëmurët trajtohen si të burgosur pa asnjë të drejtë kontakti me jashtë, vetëm për të mos treguar të vërtetën e dështimit të Ogerta Manastirliut dhe Edi Ramës me krizën COVID-19 dhe me shëndetësinë në këto 7 vjet.
Shikoni edhe një herë videon e qeverisë. Pamjet tregojnë se serumet jepen në shishe uji. Në këtë nivel të tmerrshëm ka mbërritur shëndetësia falas, që premtoi Edi Rama 7 vjet e gjysëm më parë. Prokuroria e Posaçme duhet të nisë menjeherë hetimin penal për Ministren e Shëndetësisë, që shpërndau një video false për të terrorizuar qytetarët! Në gati 108 vjet shtet, shqiptarët nuk kanë patur kurrë një qeveri kaq armiqësore ndaj tyre sa modeli që solli Edi Rama. Një qeveri që i vjedh, i varfëron, i mashtron dhe i terrorizon!”, shkruan Spahia në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

Kulluri ironizon Bashën/ Pas Halim Kosovës, Albin Kurti i dha sot një shtytje të fortë fitores së 25 prillit

Publikuar

-

Nga

Kulluri ironizon Bashën/ Pas Halim Kosovës, Albin Kurti i dha sot një shtytje të fortë fitores së 25 prillit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Keltis Kruja, ka ironizuar takimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, të cili e kishte uruar edhe për fitoren e zgjedhjeve në Kosovë.

Statusin e Krujës e ka shpërndarë në rrjetet sociale Edvin Kulluri, një nga zërat më të fortë kundër Bashës brenda opozitës.

Edhe ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së ka ironizuar kreun e opozitës, teksa thotë se pas Halim Kosovës, Albin Kurti i dha sot një shtytje të fortë fitores së 25 prillit.

Pas Halim Kosovës, Albin Kurti i dha sot një shtytje të fortë fitores së 25 prillit!

P.S. Shoku Keltis Kruja a t’ja vërë partia jonë Kuçovës emrin prapë Qyteti Stalin, apo lëre ç’e do?!”, shkruan Kulluri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Raporti i DASH, Bushati: Shqipëria është kthyer në një gropë të zezë të pastrimit parave

Publikuar

-

Nga

Raporti i DASH, Bushati: Shqipëria është kthyer në një gropë të zezë të pastrimit parave

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka publikuar raportin për vitin 2020 për pastrimin e parave, ku theksohet se Shqipëria nuk ka bërë asnjë përparim. Në raport renditen si shkaqe të kësaj situate: korrupsionin, institucionet e dobëta, krimin e organizuar dhe paratë e trafikut të drogës që hyjnë në Shqipëri përmes remitancave.

Analisti Andi Bushati i pranishëm në emisionin ‘Shock” në Euronews Albania thotë se raporti i DASH për vitin 2020 ishte pothuajse i njejtë me ato të dy viteve më parë.

Ai thotë se raportet ndërkombëtare tregojnë se Shqipëria është kthyer në një “gropë të zezë” të pastrimit të parave, kryesisht në fushën e ndërtimit.

“Negativ, boll ta lexosh tekstin. I njëjti raport ka qenë edhe vjet edhe parvjet. Ajo që është e re që e ka ky konkluzion i DASH, mund të krahasohet me një deklaratë të kryeministrit kur u pyet nga gazetarët. Ai tha se kemi ligjet më strikte dhe kontrollet më të rrepta. Raportet ndërkombëtare tregojnë se Shqipëria është kthyer në një gropë të zezë të pastrimit të parave. Para, që kryesisht pastrohen nga mafia e ndërtimit. Kjo është e vërtetë e frikshme, që qeveria shqiptare mundohet ta mbysë me propagandë”, thekson Bushati.

Nga ana tjetër, analisti Baton Haxhiu thotë se DASH ka përgëzuar punën e disa institucioneve, pa harruar progresin e bërë me reformën në drejtësi.

LEXO EDHE:  PD përgatit dekriminalizimin. Në fillim të shtatorit prezantohen ndryshimet kushtetuese

LEXO EDHE:  A do rikthehet në krye të PD?!/Berisha flet për herë të parë, komenton heshtjen

“DASH ka lëvdata për punën që është bërë në disa fusha. DASH përveç se lavdëron reformën në drejtësi, lavdëron edhe disa institucione të tjera. Niveli i krimit dhe drogës në Shqipëri në krahasim me vendet evropiane, hiq disa vende nordike është shumë më i vogël”, tha ai.

Gjithashtu z. Bushati thekson se e veçanta në këtë raport për Shqipërinë është fakti se qeveria nuk ka bërë asnjë përpjekje apo hap për të parandaluar pastrimin e parave.

“S’ka vende në botë që s’ka trafik dhe pastrim parash, e veçanta në këtë raport thotë se qeveria nuk e lufton dhe nuk ka bërë asnjë hap”, tha Bushati./euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha pret në zyrë Albin Kurtin/ Ironizon Keltis Kruja: Fitorja nuk mund të vulosej pa këtë takim

Publikuar

-

Nga

Basha pret në zyrë Albin Kurtin/ Ironizon Keltis Kruja: Fitorja nuk mund të vulosej pa këtë takim

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku ka takuar presidentin Ilir Meta dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha.

Pas takimeve, Basha dhe Meta kanë reaguar në rrjetet sociale dhe kanë treguar se kanë uruar Kurtin për fitimin e zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa thanë se gjithashtu kanë diskutuar për situatën politike.

Lidhur me këto takime, ka bërë një status në rrjetet sociale edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Keltis Kruja.

Me tone ironike, Kruja deklaron se fitorja e Albin Kurtit nuk mund të quhej përfundimtare pa e takuar Basha.

LEXO EDHE:  Rama bën arrogantin/ Paloka: Protesta do të përshkallëzohet!

LEXO EDHE:  Mbyllet votimi në Qarkun Lezhë/ PD konfirmon 31 kandidatët për deputetë

Fitorja nuk mund të quhet përfundimtare pa takuar Albinin. Por ama që të vuloset fare, duhet edhe një vizitë në mauzoleumin e shokut Lenin .

Ps: Albinistë të të gjitha vendeve, bashkohuni !”, shkruan ish-deputeti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE